Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To wiemy, tylko pytanie co to dokładnie jest - jakiś typ alboco podaj.

 

Chodzi o to, że ten, kto to montował to może i ma jakieś wartości ale jesli chodzi o znajomość hydrauliki to jest ciemny jak tabaka w rogu. Co się tylko dało to zepsuł.

 

Jeśli więc ta głowica to RTL (czyli ta podłogówka nie grzeje) to ma być na powrocie a nie zasilaniu.

Na zasilaniu to może być jedynie głowica z kapilarą (zapiętą na powrocie).

To też trzeba naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zestaw pompowy może być w pionie???

Było by tak na wyjsciu z pieca trójnik 1" z tego trójnika pionowo w górę do NW a pod katem 90st w prawo 30 cm rury 1" i kolano 90 st w górę i tu zawór kulowy , fultr , pompka zawór przeciwzwrotny, zawór kulowy. dalej znowu kawałek rury 1" trójnik (byłby to najwyższy punkt) w prawo do zbiornika CWU i do rozdzielacza a pionowo w góre odpowietrznik???

 

Rys:

post-46205-0-08694200-1361145217_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma być poziomo (i zawór co przed nim jest też...) a potem można w górę i dalej pompa itd.

Jak chodzi o odpowietrznik to ja bym dał go z prawej strony na zakręcie w dół (nic tu nie widać na tym rysunku, zrób to porządnie).

Może się ktoś na ten temat jeszcze wypowie...

 

Jak chodzi o głowicę to się dowiedz dokładnie co to jest, bo generalnie nie ma to racji bytu w tym miejscu i na pewno trzeba tu coś zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz mi jakiś znajomy mówił o niej ze nie będzie działać jak powinna ponieważ ta głowica znajduje sie bezpośrednio w kotłowni a podłoga która ma grzać łazienkę po drugiej stronie ściany. Juz sie zastanawiałem jak to naprawić ale jedyne co mi przychodzi teraz do głowy to to żeby ja przenieść bezpośrednio do łazienki tyle że tam też oprócz podłogówki będzie grzejnik drabinkowy zasilany z rozdzielacza z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi go zaznaczyć na rysunku w którym miejscu dokladnie go wstawić??

 

 

Czy chodzi o cos takego (tak na szybkiego dołozyłem ten zawór) chodzi czy w odpowiednim miejscu go umieściłem - ta zielona plama hehe

post-46205-0-76922200-1361186732_thumb.jpg

Edytowane przez pire221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiony rys, proszę o zatwierdzenie lub kolejne uwagi.

Nasuwają mi się jeszcze takie pytania,- jakimi średnicami rur dojechać do odpowietrzników nad pompami??

Moje naczynie wyrównawcze ma średnice wejść i wyjść 3/4" w którym momencie wstawić redukcje z 1" aby było ok, i najważniejsze - czy po takich przerubkach nie bede już potrzebował waszej pomocy w kwestii zapowietrzona się pompy czy całego układu??

CZy pompka do cwu może być taka jak do Co czy są jakieś specjalne??

post-46205-0-05642200-1361208591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiony rys, proszę o zatwierdzenie lub kolejne uwagi.

Nasuwają mi się jeszcze takie pytania,- jakimi średnicami rur dojechać do odpowietrzników nad pompami??

Moje naczynie wyrównawcze ma średnice wejść i wyjść 3/4" w którym momencie wstawić redukcje z 1" aby było ok, i najważniejsze - czy po takich przerubkach nie bede już potrzebował waszej pomocy w kwestii zapowietrzona się pompy czy całego układu??

CZy pompka do cwu może być taka jak do Co czy są jakieś specjalne??

Witam czy przeczytałeś post w kórym piałem gdzie powinieneś wstawić ten .4D i o czym wspominal kolega vernal

a może jest jak kolega Hermogenes napisał :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.