Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z której kopalni kupić węgiel (oprócz ekogroszku)


AdamMa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja póki co przepalam od góry niewielkie ilości orzecha z Piasta ruch Bieruń i jestem bardzo zadowolony. Pali się bardzo spokojnie, jest faktycznie moc w granicach 26-27Mj/kg (deklarowane nawet do 28mj/kg), wizualnie nie jest to już takie "papierowe palenie", trochę nawet potrafi przykopcić, na wymienniku lekki meszek. Wypala się praktycznie do zera, zostaje czasem parę koksików i takich łatwych do skruszenia płytek, które zawsze były w Piaście i Ziemowicie. Popioł do zaakceptowania 8.5- 9% wagowo, jest dość puszysty dlatego wizualnie wydaje się go więcej.

Na ewentualne mrozy mam do domieszania wysokokaloryczną Sośnicę typu 33 z zeszłego roku (prawie 2 tony) i dokupiłem jeszcze  400kg koksującego orzecha typu34.2 z KWK Knurów.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, speq napisał:

Więc finalnie to dobry węgiel. Też palę orzechem od Brody i jestem zadowolony. Bardzo bezproblemowy węgiel. 

Poza tym cena była bardzo atrakcyjna więc nie ma co wybrzydzać.

Ile i za jaki? I jaka kopalnia? Ja tonę w ciemno mogę kupić od nich a dwie to tak nie koniecznie. Gorszy niż rosyjski zapewne nie będzie ale życie mnie nauczyło być ostrożnym co do węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz chłopie orzecha 1 z brody bo oni mają tylko wesołą lub staszica,bo jest zajefajny i nie będziesz żałował,i weź tonę bo cena za tonę czy dwie jest taka sama z dowozem(za 2 tony x2) i jak ci nie będzie pasowało nie będziesz brał więcej ale gwarantuję ci że w grudniu zamówisz drugą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maronka napisał:

Bierz chłopie orzecha 1 z brody bo oni mają tylko wesołą lub staszica,bo jest zajefajny i nie będziesz żałował,i weź tonę bo cena za tonę czy dwie jest taka sama z dowozem(za 2 tony x2) i jak ci nie będzie pasowało nie będziesz brał więcej ale gwarantuję ci że w grudniu zamówisz drugą

No myślę że za te cenę nie będzie co narzekać. Za rosyjski place 100zl mniej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trzecim podejściu tego sezonu spalone od góry 20kg węgla z nowej dostawy, z efektów jestem zadowolony, nie wiem co prawda gdzie go wykopali i nie jest bardzo czysty, z tym zawsze jest problem, ale spala się dla mnie wzorcowo.

Granulacja to pomieszany O I i II, wartość opałowa wg mojej oceny ok. 24MJ/kg, wszystkie zebrane podczas palenia znaki wskazują, że to będzie kolejny sezon z optymalnym kompromisem ekonomiczno - eksploatacyjnym, czyli ewidentnie najczystsze spalanie jakie umiem przeprowadzić ze zużyciem które jest dla mnie do przyjęcia.

Po raz kolejny o wieloletnim już hicie, pięć lat paliłem węglem z KWK Wesoła, po 5-6 ton w sezonie, dzisiaj wiem, że ta sama ilość węgla "no name", o znacznie niższej wartości opałowej, też ogrzeje moją chałupę, czyli była to utylizacja węgla na znaczna skalę :).

W zasypowym GS nie udało mi się spalić go całkowicie i zupełnie żadną metodą, zawsze została spora ilość koksu, ponoć główny powód to wodny ruszt i mimo małych zasypów 9-15kg zawsze sadza.

To był jedyny węgiel kiedy mogłem powiedzieć, że nie sponsoruję wody, piachu itp,. idealny, może jakieś przeróbki kotła lub DS dają mu radę ale ja poległem na całym froncie.

Edytowane przez Duck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Orzech II z Sambudrola. Dzisiaj kurier przywiózł. Węgiel suchy jak pieprz, worki również, a bałem się że będzie inaczej, bo folia była cała mokra. Wygląda super. Rozsypałem na ziemię jeden worek na próbę, kamieni zero, sam węgiel jak wspomniałem bardzo suchy, błyszczący po przetarciu. Jeszcze nim nie paliłem, ale jeśli to faktycznie Wesoła, to nie ma się co martwić.

Na minus fakt, iż zamiast 40 worków przyjechało 39. 2 osoby liczyły po kilka razy. Szkoda, bo jednak na workowanym oszukać to trochę śmieszne. Nie wiem czy worki na paletę ładują maszyny czy ludzie, ale albo ktoś ma problemy z liczeniem, albo zrobione to było umyślnie. Jednak że względu na fakt, że węgiel nie jest mokrą breją, tylko jest taki jaki powinien, to się burzyć nie będę. Ale jakby brakowało 2-4 worków, to tak bym tego nie zostawił.

Tak czy inaczej zakup trafny, będę dokupywał.

 

20191004_123008.jpg

Edytowane przez wistula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ORZECH I  (broda-trans), posty użytkownika "maronka" mnie przekonały, na fakturze napisane "ORZECH I CN2701" 880 zł za 40 worków 25kg

Po otwarciu zobaczyłem to co na zdjęciach, połowa miału i na dodatek kamień , otworzyłem jeszcze kilka worków aby sprawdzić i były podobne z dużą ilością miału, podczas noszenia miałem w butach pełno miało bo wysypywał się przez te małe otwory w workach.

 CN2701 co oznacza? Pan z brody zapewniał mnie że to kod kopalni wesoła skąd niby jest owy węgiel.

Jak Waszym okiem ten węgiel wygląda? Ktoś otrzymał taki sam węgiel jak ja w pomarańczowych foliowych workach? już dzwoniłem i jako rekompensata mam otrzymać węgiel ze staszica, ponoć 1-wsza klasa, też ORZECH I.

Jakiego kolory worków otrzymaliście od brody? i skąd jest owy węgiel wg. zapewnień sprzedawcy?

Odejmując wagę wiadra w którym ważyłem, żaden z worków nie ważyłem więcej niż 24 kg....

IMG_20191003_145105.jpg

IMG_20191003_095433.jpg

IMG_20191003_095828.jpg

IMG_20191003_145059.jpg

Edytowane przez użytkownik33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska rzeczywistość - loteria węglowa. Dla otwierających przed zapłatą dają ostatnią warstwę bez miału :-). Ale opinia na forum obniży trochę obroty takiej nierzetelnej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od węgla, ale 5 lat kupowałem węgiel z KWK Wesoła i to co widzę na zdjęciach biegunowo różni się, przynajmniej wyglądem od węgla którym paliłem, jeżeli piszę, że był czysty to porównuję z oficerkami przedwojennego oficera, błysk, glanc i pomada, zero pyłu, miału, ostatni raz 5 lat temu  kosztowało mnie  to 880zł tona z przywozem, a mieszkam 30km od kopalni, a z takim czymś jak na ostatnich fotkach często walczyłem i to nazywam sponsorowaniem wody, piachu itp.

Wiem, że powinniśmy postępować tak jak wyżej pisze @jacekmury1, trzeba bezwzględnie  egzekwować zawarte umowy , niestety sam też się najczęściej poddaję :), ale znam osoby które walczą,  kilka tygodni temu w sobotę 7 rano obudził mnie  potężny hałas a to u sąsiada pracownik firmy handlującej węglem ładował go  z powrotem na pakę bo się firmie pomylił orzech z kostką.

 

Edytowane przez Duck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do Brody mają Staszica za 750 ale potem dzwoniłem na kopalnie to nie mają w sprzedaży orzecha 1 więc cygani nieźle ten cały Broda...współczuję zakupu.

Lepiej załatwić sobie gościa do transportu bezpośrednio z kopalni i znaleźć czas by z nim pojechać na kopalnie po węgiel.

Mam gościa jakby ktoś chciał pewniak wozi węgiel i doradzi gdzie aktualnie dobrze sypią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kukaszenko napisał:

Dzwoniłem dziś do Brody mają Staszica za 750 ale potem dzwoniłem na kopalnie to nie mają w sprzedaży orzecha 1 więc cygani nieźle ten cały Broda...współczuję zakupu.

Lepiej załatwić sobie gościa do transportu bezpośrednio z kopalni i znaleźć czas by z nim pojechać na kopalnie po węgiel.

Mam gościa jakby ktoś chciał pewniak wozi węgiel i doradzi gdzie aktualnie dobrze sypią.

Pan nie dowozi do okolic Łodzi niestety, przed chwilą kontaktowałem się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze Węglosmyk i Gwóźdź ma dobre opinie i chyba nie ma problemu z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego że prze ze mnie kupiłeś to coś,mój naprawdę jest ok ,ale pewnie za którymś tam razem dostanę też bele co jak w życiu,dziś wrzuciłem 8kg i 20 litrów drewna ,napalone o 7,30 i o 17,30 jeszcze dużo żaru było i 40 na kotle,o takie coś mnie chodziło,dorzutka 30 litrów drewna i pali się do teraz ,jeszcze tylko dodam że ja bardziej dla tych małych worków kupiłem u brody ale też wcześniej  już u nich ktoś kupił i chwalił ,to na razie trzeci worek na chybił trafił i jest ok ,rano nawet był w nim taki 10cm kawałek ,gruby na 8cm          

DSC_8029.JPG

DSC_8030.JPG

DSC_8034.JPG

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.gwozdz-wegiel.pl/workowany/pl?gclid=EAIaIQobChMIyMP45LyD5QIVwR0YCh2JNwpzEAAYASAAEgJfePD_BwE polecam sam od nich biorę byłem na miejscu węgiel jest trzymany pod wiatą starają się żeby był suchy,nie ma jednej wielkiej góry węgla z różnych kopalń lecz każdy jest posortowany a także macie wysyłkę na całą Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maronka napisał:

Sorki kolego że prze ze mnie kupiłeś to coś,mój naprawdę jest ok ,ale pewnie za którymś tam razem dostanę też bele co jak w życiu,dziś wrzuciłem 8kg i 20 litrów drewna ,napalone o 7,30 i o 17,30 jeszcze dużo żaru było i 40 na kotle,o takie coś mnie chodziło,dorzutka 30 litrów drewna i pali się do teraz ,jeszcze tylko dodam że ja bardziej dla tych małych worków kupiłem u brody ale też wcześniej  już u nich ktoś kupił i chwalił ,to na razie trzeci worek na chybił trafił i jest ok ,rano nawet był w nim taki 10cm kawałek ,gruby na 8cm          

DSC_8029.JPG

DSC_8030.JPG

DSC_8034.JPG

2 foto kamienie na wierzchu

Edytowane przez jacekmury1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzecim foto widać że mieszanka - węgiel nie jednorodny ( chyba że tak światło dziwnie pada i robi takie wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.