Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I przestrzegam innych, co mogą się na plewy nabrać.

 

Te plewy niestety hurtem z góry idą i mało kto pomyśli o ich dokładniejszym przesianiu.

Pytanie co jest bardziej eko, grzanie wody prądem z gniazdka, czy z "czystego" źródła typu ogniwa, solar, wiatrak, PC? Moim skromym zdaniem gro ludzi goni za modą, a UE itp. ma na celu dbać o inetresy swoich gospodarek oraz je tą modą napędzać.

 

Czy byłoby lepiej, gdyby na każdy produkował sobie energię sam? Nie od dziś wiadomo, że produkcja masowa jest tańsza i to samo dotyczy produkcji energii. "Darmowo" to wszystkie te eko instalacje zaczynają produkować po okresie amortyzacji, gdy czas na wymianę podzespołów układu. O to w tym chodzi by ruch w interesie był.

 

Bardzie "eko" jest gość, który 15 lat temu kupił samochód i jeżdzi nim do dziś, niż gość który co trzy lata auto zmienia, na "bardziej ekologiczne" i oszczędne. Nie myśli oczywiście o tym, że te zmiany na lepsze to wynik pracy wielu fabryk i ogromnej ilości pochłoniętych materiałów.

Marketing, marketing, marketing... Grunt to wykreować potrzebę, a dlej to już się samo kręci.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Czy byłoby lepiej, gdyby na każdy produkował sobie energię sam? Nie od dziś wiadomo, że produkcja masowa jest tańsza i to samo dotyczy produkcji energii. ,,,,

Czytałem kiedyś (nie potrafię teraz na szybko znaleźć) poważny artykuł, w którym podane było iż energia którą czerpiemy z naszego gniazdka elektrycznego, jest wytwarzana i dostarczana do naszego gniazdka z sprawnością około 35% (do maksymalnie 49% przy najlepszych elektrociepłowniach).

 

Tak więc lokalne wytwarzanie i przetwarzanie różnych dóbr, nie koniecznie musi być nieekonomiczne.

Wszystko więc zależy od relacji pomiędzy cenami, różnych usług oraz kosztami wytworzenia tych dóbr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długo jak państwo, UE, czy też inny Święty Mikołaj będzie dopłacał do ekologicznych żródeł energii, tak długo będą one nieproporcjonalnie drogie w stosunku do swojej realnej, rynkowej wartości. Cwaniaków, którzy żerują na ludziach żąglując hasłami o ekologii itp. nigdy nie zabraknie. Mogę podać inny przykład na takie zdzieranie skóry przy okazji pomocy państwowej: w momencie gdy przystąpiliśmy do UE i rolnicy otrzymali pierwsze dopłaty do uprawianych gruntów, ceny nawozów sztucznych wzrosły średnio o jakieś 250 %, dosłownie z dnia na dzień, więc gdy słyszę, że państwo chce gdzieś komuś pomóc lub promować jakieś nowe, ekologiczne technologie to dostaję gęsiej skórki i kaca moralnego, bo wiem że na pewno gdzieś zmarnują się nasze wspólne pieniądze i nabiją kabzę tym, którzy mają jej i tak już za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam znajomego który serwisuje taką pompe w jednym z hoteli w Krakowie .

Tylko ze  tam gaz napędza tradycyjny silnik spalinowy ,,zasilany ,, gazem ziemnym  i dopiero wał napędowy przenosi obroty na sprężarke .

Koszty ,,paliwa,, są połowe tańsze niż tradycyjne pompy ciepła.

Niestety są to  urządzenia o dużych mocach . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podawałem linki do takich pomp - gazowych , absorpcyjnych, - kiedyś się do takiej przymierzałem ale cena i wielkość PC mnie pokonały- to urządzenie raczej dla dużych instalacji

 

http://www.kataloginzyniera.pl/produkty/23202/Gazowa_pompa_ciepla_ROBUR_GAHP-AR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podawałem linki do takich pomp - gazowych , absorpcyjnych, - kiedyś się do takiej przymierzałem ale cena i wielkość PC mnie pokonały- to urządzenie raczej dla dużych instalacji

 

http://www.kataloginzyniera.pl/produkty/23202/Gazowa_pompa_ciepla_ROBUR_GAHP-AR.html

Sambor ---popraw mnie jezeli sie myle ale ....

na linku który podałeś urządzenie,, pobiera ,, 28kW a  ,,produkuje,, ok 36 kW  , to Cop ma bardzo słaby :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest podane : moc elektryczna 0,9kW i wsp efektywności ? - chyba COP 1,4-1,5 , natomiast  zużycie gazu - LPG 2,0m3/h lub GZ-50 2,72m3/h.

Co do rzeczywistego COP-a trzeba by odnieść cenę gazu i cenę energii el do ilości otrzymywanego ciepła i wyszła by namiastka COP-a.

Tu trzeba na stronę importera wejść lub tel i pytać.

Np dla mnie takie coś jest fajnym rozw tam gdzie są ograniczenia w dostarczaniu mocy el.

 

Widziałem to ustrojstwo na targach i nie powiem podobało mi się - jest mniejsze nić np chiler podobnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Spednet

Jeżeli chodzi o pompę ciepła to uważam,ze jest to bardzo dobre rozwiązanie,tylko też trzeba wybrać ten odpowiedni model i dobrac fachową ekipę do jej instalacji. Systamatycznie koszty się zwracają wraz z każdym rokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego miała by być nie zdrowa? Myśle że większość świata korzysta z płyt indukcyjnych i wygląda na to że jest bezpieczna :P

To mi powiedz elektryku, dlaczego ludzie na całym świecie unikają mieszkania pod liniami wysokiego napięcia i innymi miejscami które generują "dużą ilość" pola elektromagnetycznego?

 

A wracając do tematu, to podgrzanie szklanki wody albo dowolnej ilości wody jest z definicji tańsze za pomocą pompy ciepła niż jakimkolwiek piecem na prąd.

Jakbyś miał choć odrobinę pojęcia o tym skąd pompa ciepła bierze energię, to byś nie wyskakiwał z porównywaniem tej technologii do pieca na prąd.

Za tanio chciałeś ten marketing zrobić (nawet Ci się nie chciało sprawdzić, zrozumieć tego co piszesz) i przez to te Twoje piece zostaną tu obśmiane bez względu na to czy są lepsze od ich konkurencji czy gorsze...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam czy taka pompa ciepła się opłaca?? http://instalsklep.pl/pompa-ciepla-powietrzna-immerwater-300v2-do-cwu-p-47.html  bo jest w promocji za 5 tyś . Podobno aby nagrzać te 300l wody potrzebuje 3h pracy w ciągu godziny pobierze ok 1KW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka pompą zeby zagrzać 300l potrzeba min 4kWh energi ,i to będzie super wynik , a faktyczne podgrzewanie wody dziennie moze wyjsc mniej w zależności od zużycia ,no ale to latem a co jak będzie zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie to są stare metody grzania - np kocioł na paliwa stałe. :D

Teraz producenci pomp PC do CWU to się wycwanili i do większości pomp ze zbiornikiem dodają wężownicę w zasobniku do podłączenia drugiego źródła ciepła.

Ponadto taka pompa może brać ciepłe powietrze z pomieszczenia np kotłowni w której stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odliczysz te 2-2,5 tys za sam zasobnik to cena 2,5-3 tys za pompę nie jest powalająca np PC Immergasssa  IMMERWATER 300V.2 o poj 300l  kosztuje ok 5 tys w promocji

a Termica jeszcze taniej.

 

co do ciepła w kotłowni to tam jest zawsze za cieplo, przynajmniej u mnie ;)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myśle. Rozchodzi się tutaj o wybór miedzy PC a Solarami. W zimie wiadom że palimy w piecu to i wode z pieca grzejemy.Tu jest pytanie co   jest w tej chwili bardziej opłacalne i mniej awaryjne.

Wiadaomo że PC jest prostsza w montażu i prawie 2x tańsza od solarów. Po zamontofniu Paneli foto (np. amorficzne) PC działa za free. Kolega zamontował na całym dachu nie wiem ile tego ma ale do 4KW wyciąga maxymalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie idz w amorficzne bo to jakie tanie takie dobre ,lepiej polikrystaliczny min 250W np 2 płyty do tego aku i przetwornica i wtedy to wszytko ma sens albo wogóle zamontowac panele za tą cenę i  ieć około 1,5kW do-tego grzałka bez przetwornic na ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu musze zapytać kolegi ale podobno amorficzne mają lepszą sprawność przy zachmurzonym niebie

albo coś takiego http://allegro.pl/enerwin3300-elektrownia-wiatrowa-3kw-nom-10kwmax-i4309175157.html

Edytowane przez pab11o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten wiatraczek fajny zimą hulał by u mnie na okrągło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.