Skocz do zawartości

Jaro966

Stały forumowicz
  • Postów

    267
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez Jaro966

  1. nie ma znaczenia czy separator jest za czy przed pompą. Ja daje przed pompą jeśli już.
  2. sprawdź czy producent twojego kotła dopuszcza w ogóle montaż w układzie zamkniętym. Jeśli nie pozwala to temat rozwiązany.
  3. Podłączenie termostatu/-ów pokojowych powinno zmniejszyć zużycie gazu. I to na pewno powinieneś zrobić. Reszta tak jak napisałem czyli zostawić i obserwować.
  4. Tak jak pisałem, żadnego grubego błędu w tej instalacji nie ma. Raczej jest przedobrzona niż schrzaniona. Zostawić to niech chałupa się wysuszy wtedy zużycie gazu spadnie.
  5. Dom się suszy stąd duże zużycie gazu. Poza tym na tyle na ile się zorientowałem to nie można powiedzieć, że układ jest zrobiony źle. Jeśli możesz to zrób jakiś schemat instalalacji, będzie lepiej wszystko widać. Co do sterowania to sterowanie stałotemperaturowe nie jest żadnym błędem. Jeśli dodasz termostat pokojowy to będziesz miał mniejsze zużycie paliwa, pogodówka pozwoli również coś tam zaoszczędzić. Generalnie najpierw wysusz chałupę, później zobaczysz co i jak
  6. to jest najlepsza rada na ograniczenie zużycia paliwa
  7. A jaką masz faktyczna temperaturę powrotu wody na kocioł? Często winy szuka się w kotle a winna jest instalacja lub sposób eksploatacji kotła.
  8. dokładnie. Pewnie stąd też ta głośna praca....
  9. to bardzo niebezpieczne gdy w kotle jest dysza na gaz ziemny a podłączono LPG.
  10. tak wrysowany zawór faktycznie pracuje jako regulacja przepływu w określonym zakresie. Jeśli ci potrzebna taka regulacja to go zamontuj, jeśli nie to nie.
  11. Tak się nie liczy wysokości podnoszenia dla c.o. Te 0,75 bara idzie w całości na opory. Ale 0,75 bara to bardzo dużo. 30% z tego to też wystarczająco na grawitację, a na wet za dużo.
  12. Wybieraj taki kocioł który najbardziej tobie odpowiada. Granpal to dobra konstrukcja ale drewnem w nim nie popalisz. Jeśli masz dostęp do drewna to warto myśleć o kotle w którym da się spalać drewno. Jeśli zaś szukasz kotła tylko na owies (no i pelet oczywiście) to Granpal na pewno jest odpowiednim kotłem.
  13. Jaro966

    Pompa Ciepla

    Jedna duża firma budowlana kończy właśnie budowę wysokiej klasy biurowca z pompami ciepła. Chyba ze 40 odwiertów po 200 m. Z uwagi na liczne problemy dają spokój z pompami ciepła przy kolejnych dwóch tego typu inwestycjach.
  14. Przynajmniej szczera opinia.
  15. Tyle się gada, że deregulacja zawodów jest potrzebna, że uprawnienia budowlane to głupota bo blokuje dostęp do zawodu itd itd. Tymczasem w najprostszych możliwych instalacjach popełniane są błędy, których średnio zorientowany hydraulik nie zrobi. Zatem wniosek jest taki, że instalacje te robione są przez cieniasów, którzy umieją skręcać rury i pewnie mają niezły bajer, ale niewiele o funkcjonowaniu instalacji wiedzą. Pół biedy jeśli chodzi o domki jednorodzinne, bo tam jakoś właściciel jeszcze wyprostuje sprawę, albo i nie.... Spotkałem się jednak kiedyś z całkiem pokaźnym obiektem złożonym z dwóch hal produkcyjnych i dużego magazynu (w sumie ok. 1500 m2), gdzie instalacja była zrobiona przez podobnego geniusza. Hale miały ponad 5 m wysokości i ogrzewane były kaloryferami, takimi jak w domu tylko o większej wysokości. Przy okazji rozbudowy obiektu układ został przeprojektowany a w halach zainstalowane zostały aparaty grzewczo wentylacyjne z termostatami naściennymi. Właściciel nie chciał przyznać się o ile spadły mu rachunki, ale były to różnice rzędu kilkudziesięciu procent. Dość powiedzieć, że nagrzewnice pracowały 9 godzin dziennie, a kaloryfery całą dobę. Sumaryczna moc zaś kaloryferów była wyższa niż sumaryczna moc zainstalowanych nagrzewnic. Zatem tak wygląda w praktyce różnica między pseudofachowcami a zawodowcami. Dodam, iż cena kaloryferów znacznie przekraczała cenę AGW, zatem nawet oszczędności na gorszym wykonawcy nie było.
  16. Jeszcze tak nigdy nie było, żeby jakoś nie było.

  17. Kocioł o mocy 27 kW na taki metraż to przesada.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.