Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy nie czytasz czy nie znasz tematu ale uświadomię tańsza będzie w eksploatacji

a jesli nie jestes zainteresowany pompą to nie bede robił wykładu

cieszę sie natomiast ,ze promujesz rozwiązania proekologiczne i nie promujesz węgla

i tym optymistycznym akcentem pragnę zakończyć nasza konwersację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o eksploatacji? To logiczne ze będzie tańsze ogrzewanie.

mowa jest o kosztach inwestycji, to ty napisałeś, że są one takie same jak przy gazie.

Ja niczego nie promuje i nie neguje. Każdy wybiera co mu odpowiada ale czytając takie stwierdzenia ze pompa tyle samo kosztuje co instalacja gazu to jestem ciekaw jak to zrobić bo są to bajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty to nie cały swiat to ze powieszisz sobie w kuchni kocioł i wywalisz komin przez ścianę

przyjedz w moje okolice i powiedz  klientowi że ze ściany będzie wystawał komin to wylecisz z pomysłem w podskokach na wysokości lamperii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale doslismy juz do wniosku że u ciebie gaz wychodzi taniej co chcesz jeszcze ??? żeby ci forum sfinansowało kocioł czy moze przyłącze gazu czego ty chłopie jeszcze chcesz ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieci......

Przestańcie wreszcie.

 

Akurat u mnie koszt przyłącza gazowego to nie mniej niż 10 tys. zł bo rura z drugiej strony ulicy, a od ulicy do ściany domu jeszcze z 50 metrów. 

 

A pompa to nie zawsze musi być zubadan, albo T-cap 3f. 

Czasem w zupełności wystarcza "zwykły" Panasonic 1f ze starszej serii.

I wtedy rzeczywiście koszt PC i gazu jest porównywalny.

 

automatyk

Jakie PC powietrze-woda montujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pomp ciepła powietrza - woda koszty eksploatacyjne w porównaniu do gazu są podobne poniżej temperatury - 10 st C.

 

Natomiast pompy ciepła gruntowe to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja posiadam w swoim domu od dwóch miesięcy indukcyjna pompe ciepła. jest to nowość w Polsce i myśle ze jest to urządzenie godne zwrócenia uwagi bo wreszcie nie musze palić w piecu a poza tym jest całkowicie bez emisyjna, nie trzeba kotłowni, komina ani rzadnych przeglądów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indukcyjna pompa ciepła to nic innego jak kocioł indukcyjny czyli to samo co kuchenka indukcyjna.

Żre tyle samo prądu co kocioł przepływowy z grzałkami .

Podstawowa wada- musi pracować w taryfie dziennej jak i nocnej, oraz silne pole indukcyjne( wpływ na zdrowie?).
Dla mnie to rozwiązanie ,to ślepa uliczka ,ale to tylko moje zdanie.

 

W necie znalazłem slogan reklamowy jednego z producentów 

 

DZIĘKI ZASTOSOWANIU TECHNOLOGI INDUKCJI, EKSPLOATACJA JEST PONAD 50% TAŃSZA NIŻ W PRZYPADKU OGRZEWANIA NA GAZ.

 

I teraz się zapytam :

A to jakim cudem?... przy czym słowo "cud" jest tu jak najbardziej na miejscu.
Ktoś dopłaca do kosztu kWh?

 

1kWh z gazu to ok 0,25zł 1kWh z prądu taryfa G11 to ok 0,65zł.

Do mojego domu - 260m2 potrzeba było w poprzednim roku  ok 15000kWh ciepła 

Koszty niech sam sobie każdy obliczy

 

PS

Ja grzeję pelletem i mam poniżej 0,18 zł/kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia swojego zdania, tylko patrzymy jak to działa i od razu widać jakie muszą być koszty, zakładając że urządzenie nie podważa znanych praw fizyki.

Skoro to grzeje prądem wprost, to dlaczego nazywa się pompą ciepła?

Jakieś konkrety można o technologii poczytać? Bo gugl wypluwa mi marketingową rozdętą listę zalet typu nie dymi i nie truje tlenkiem węgla. Brakuje tylko tego, że obornika nie trzeba spod niej wygarniać, bo przecież gdyby ogrzewać dom stadkiem kóz w salonie, to taki problem by istniał.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyśle że należy dać spokój ,bo jesli klient zadowolony to super a wiecie co jest najważniejsze ???? że nie poszedł w kopciucha i nie ma szalonych pomysłów z groszkiem bądź innym kopciuchem .i stawiam na to ze nie będziemy sie zgadzać ale możemy potraktować że ta niby pompa to super rozwiązanie bo nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pomp ciepła powietrza - woda koszty eksploatacyjne w porównaniu do gazu są podobne poniżej temperatury - 10 st C.

 

Natomiast pompy ciepła gruntowe to zupełnie inna bajka.

inna w sensie zdecydowanie lepiej funkcjonują w niskich temperaturach.. powietrzne tracą już przy -10, a przy -20 generalnie możemy mieć problem z ogrzaniem domu. rozwiązanie dobre, ale na klimat angielski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego problemu z grzaniem przy -20st kwestia doboru pompy ale generalnie dobiera sie pompę do zapotrzebowania do -10st pozniej sobie dobijają grzałki bo tych mrozów jest kilka dni w skali roku ,ale jesli ktoś chce to można dobrac pompę do -25st bez udziału grzałek i nie będzie to zaden problem ale czy sie opłaca tak dla pokazania że to zadziała czy sie opłąca ekonomicznie oczywiście że nie bo dla kilku dni mrozu wydawać kolejne kilka tysięcy na większa pompę nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie ma żadnego problemu z grzaniem przy -20st kwestia doboru pompy ale generalnie dobiera sie pompę do zapotrzebowania do -10st pozniej sobie dobijają grzałki 

no to jest problem, czy nie ma skoro do -10, a potem grzałkami trzeba pracować. sama pompa powietrzna ma problem w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem że mozna dobrac pompę do -25st bez grzałek ,ale dobiera sie tak do -10 do -15 i nastepnie grałki dobijają bo wychodzi rocznie taniej z gzrałka niz zbyt duza pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.