Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa ciepla kołton Airkompakt


Ritus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1 toną to ciężko byłoby ogrzać ale 2,5-3tony już jest w zasięgu. U mnie szło 4-5ton słabego ruska na cały rok CO+CWU, nie używałem termy elektrycznej, teraz fajną sprawą jest CWU latem gdzie idzie dużo wody, pompa ciepła w południe nagrzewa z COP-em nawet 5, więc ilość energii potrzebnej jest niewielka, a do tego fotowoltaika....:)

YARO  🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, YaroXylen napisał:

 Na moje pytanie osobiste  wysłane do Panasonic Polska dostałem tylko odpowiedź oraz link do kalkulatora gdzie było jednoznacznie napisane że dobiera się pompę tak aby czas pracy sprężarki nie przekraczał 2500godzin rocznie oraz nie przekraczał 4 rozruchów na godzinę... i nic więcej... więc...

Ale to nie jest metoda doboru mocy pompy, tylko praktyczne sprawdzenie czy sama pompa jest dobrze/źle dobrana - czy np nie dać większego zładu w instalacji np bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wyważać może otwartych już drzwi i zapytam czy konstrukcje pomp pracujących na propanie, aż tak znacząco różnią się od tych pozostałych konstrukcji? Ktoś kiedyś wspominał naszego byłego kolegę z forum, który zmontował pompę pracującą na propanie. Tak pytam, gdyż w samochodzie bardzo dobrze sprawdza się propan, nie tylko w zasilaniu silnika ale także w instalacji klimatyzacji.

Teraz dopiero dopatrzyłem się o co Wam chodziło z moim wpisem o zapotrzebowaniu. Zjadłem jedno zero, niby tylko zero a jak dużo zmienia. Miałem napisać 15 000kWh i teraz bedzie się zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby powszechny, jednak sami widzicie że jest tego jak na lekarstwo. Ja nastawiłem się na monobloka tez ze wzgledu na oczekiwania w niedalekiej przyszłości zmiany obecnej pompy na nowszą konstrukcję, możliwe że już na czynniku CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.