Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wysokosc zasypu 45cm od rusztu do gornej sciany ,ale nie zasypuje do samej gory chyba ze drewno ,ponieważ drzwi zasypwe zaczynaja sie juz na wys 28cm od rusztu ,daje rowno ze drzwiami i pod gorke do tylu na to dobrze dac na gore np zrebke dla doszczelnienia tak zeby powietrze szlo od drzwi zasypowych do palnika jezeli sie podaje przez drzwi zasypowe.Waga elektroniczna  ,mam takie wiaderko plastikowe np po gładzi szpachlowej albo emulsyjnej 20Kg  wsyp tam tak z 3cm zostawiajac od gory to ci wyjdzie kolo 8kg-10kg. :)

Opublikowano

Tutaj jest zrzut ze sterownika  http://scr.hu/530a/pb39fwidac po temperaturze spalin kolor rozowy kiedy byl kociol zasypany 8kg 23,45  typ wegla 34,2 po zasypie temperatura spalin  przewaznie jest najwyzsza i tak ciagnal do 9,50  potem dostal drewno o 9.50i trzymal do 14.30 dalej drewno i do 18,15 dalej drewno i na noc wegiel zreszta masz online link sterownika w mojej stopce to mozesz na bierzaco sledzic aktualny stan .Cala zabawa w male spalanie i tak polega na w miare oceplonym domu i dobrze wielkoscia dobranym palniku,musi byc tak skonstruowany zeby nie dymil nawet w podtrzymaniu  ;)  :)

Opublikowano (edytowane)

Cala zabawa w male spalanie i tak polega na w miare oceplonym domu i dobrze wielkoscia dobranym palniku,musi byc tak skonstruowany zeby nie dymil nawet w podtrzymaniu  ;)  :)

Palnik jak palnik, moje są prymitywne, nie ma co komplikować ( chyba  :rolleyes: )

post-38532-0-12887600-1421218402_thumb.jpg

ustawiam tylko wielkość PW ( PP jest przez drzwi zasypowe na miarkowniku).

No i mój dym z komina.

post-38532-0-79940200-1421218412_thumb.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=ZKyxL_4X_1g

Edytowane przez resq
Opublikowano

Masz piękne spalanie. Ten dym to para wodna bo uwidacznia się dopiero po chwili jak się ochłodzi. Przy samym wylocie z komina  nie ma nic albo słabo widać. 

Opublikowano

Koledzy krótkie pytanko. Chcę odlać dwie płytki z betonu żaroodpornego. Czy trzeba go czymś zbroić? (np. siatką z włókna szklanego) Czy nie ma potrzeby? I czy bezie działał tak jak szamot? Czy lepszy jest szamot? 

Opublikowano

Siatka raczej nie wytrzyma temperatury.

Opublikowano

Witam,
w dniu wczorajszym zasyp węglem mieszanym ok 7,5 kg ( Marcel 50% Piaścik 35%,koksiki i tani opał 15%) z ustrojstwem na zdjęciach utrzymywałem temperaturę na kotle 58stC, na mieszkanie 44-48, powrót 40 (zawór4D) przez bite 11 godzin.Start z zimnego 20stC do 40 stC na koniec- palił się prawie 15h. po tych 15h był jeszcze żar z 400 gr koksików. Od startu do zakończenia praktycznie bezdymnie na szczelince do powstania samego żaru ok 7h potem na miarkowniku.
Po takiej obiecującej stało-palności (ponad 1 h godzinę dłużej) i bezdymnym spalaniu dziś postanowiłem zmierzyć się z Marcelem na zdjęciach, Dokładnie 5kg Marcela 1kg tani opał i 400 gr koksików z wczoraj. Kociołek na starcie 35stC Do 50 minuty było ok i podpiąłem miarkownik na 50stC wskazanie na 60. Po 10 minut wiedziałem że to był błąd niestety bezdymne spalanie przez ostre gazowanie stało się dymne. po pól godzinie"walki" jako tako ogarnąłem ten dymek jest na wymienniku mgiełka .
Teraz po 3 h jest dobrze żar zszedł trochę poniżej połowy cegły . Temp kocioł 64 powrót 42 na lokum 46 zewnętrzna 2. Myślę że ustrojstwo jest warte zastanowienia w kotłach zasypowych , Patent bodajże kol Miedziannika ? Kupfera? 

Chodził 11,5 godziny te ostatnie 1,5 to pykał45- 50stCl

post-53047-0-36135600-1421866675_thumb.jpg

post-53047-0-38231500-1421866691_thumb.jpg

post-53047-0-00380100-1421866703_thumb.jpg

post-53047-0-35409700-1421866716_thumb.jpg

post-53047-0-75752600-1421866734_thumb.jpg

post-53047-0-03232400-1421866747_thumb.jpg

Opublikowano

Witam.Chyba mnie pomyliłeś  ;) ,ja nie palę węglem od ponad 7 lat,a jak paliłem to nie wiedziałem o paleniu od góry :huh: .Dół twojej komory załadowczej jest jednak całkiem podobny do mojego obecnego kotła,to jednak DS skonstruowany do drewna.Pozdrawiam.

Opublikowano

Ktoś aktywny wstawiał taki filmik ze swojego kotła nie ma ujmy  co nie? dobrze że się przyznałeś. ;)

  • Nie zgadzam się 1
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam forumowiczów . Mam pytanie , jeśli w dolniaku z rusztem wodnym na prawie całej  powierzchni rusztu  dam szamot , zrezygnuję z podawania PG przez popielnik a dam je przez ruszt pionowy natomiast PW będzie szło przez popielnik i wychodziło w palniku szamotowym to czy czegoś nie przekombinuję ??? :huh: Mam na myśli czy te zabudowanie rusztu jest bezpieczne. 

 Paliwo do tego zestawu to oczywiście samo sezonowane drewno. 

Opublikowano (edytowane)

Nic nie przekombinujesz , wszystko będzie działało poprawnie byle by drewno miało stały dopływ powietrza do spalania . Nie musi być go dużo ale musi być cały czas .Kwestię oparów smoła i gaz drzewny powinno załatwić PW.

Edytowane przez mac65
Opublikowano

Dzięki mac65 :rolleyes: . Popalę tak i jak będzie dobrze to będę musiał chyba zrobić jakąś klapkę w dolnych drzwiczkach bo fabrycznie jest tylko klapka na popielnik a z szamotem na całym ruszcie potrzebna będzie na wysokości pionowego rusztu. Na razie uchylam trochę całe dolne drzwiczki .Czyli przy spalaniu drewna to jest bardziej właściwa metoda niż z rusztem i PG z popielnika ?

Opublikowano

Najwłaściwsza metoda opalania drewnem to drewno zgazować ,palić ostro na granicy max sprawności kotła i ładować bufor . Wszystkie inne metody to tylko próba w miarę efektywnego spożytkowania tego co drewno jako opał w sobie zawiera . Paląc drewnem ruszta pod wszelką postacią są zbyteczne a chłodzone wodą tym bardziej ani nie polepszają spalania ani nie wydłużają żywotności kotła a wręcz odwrotnie . To jak podasz powietrze PG w palenisko w zasadzie ma znaczenie dopiero jak paliwo w kotle się kończy i poziom żaru spada poniżej palnika bo wtedy kocioł zaczyna się wietrzyć . Metoda o którą pytasz pozwala pozostawić pewną ilość żaru w palenisku co umożliwia  bez rozpalania kontynuować spalanie .

Opublikowano

Faktycznie mac , masz rację a myślałem że mi się wydaje że ten żar jakoś jest stabilniejszy niż przy paleniu na ruszcie  :P Teraz wrzuciłem na ten żar takie trochę za wielkie kawałki dębiny , tego rozmiaru na ruszcie nie dawało się dopalić do końca gdyż z braku żaru gasły , mam wrażenie ze na szamocie chyba spalą się na amen ? 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam. Taka ciekawostka, po spaleniu stosunkowo niewielkiej ilości zeszłorocznych orzechów włoskich, z wymiennika zszedł cały osad. Coś musi się z tych orzechów uwalniac w wysokiej temperaturze co działa jak turbo sadpal

B-)

Opublikowano

Faktycznie przerobiony ale chodziło mi o właściwości orzechów nie tyle energetyczne co w usuwaniu starych nalotów sadzy z wymienników które wcześniej nie chciały odstac :-)

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam mam pytanie czy ktoś wstawial palnik wery do kotła zębiec 21kw.górnego spalania?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano


tutaj ktoś bawił się palnikiem ale nie wiem jaki kocioł
Ja to wstawiałem,ale ten palnik nadaje się tylko do spalania drzewa lub brykietu drzewnego.Nie polecam do spalania węgla.

 



Witam mam pytanie czy ktoś wstawial palnik wery do kotła zębiec 21kw.górnego spalania?
trzeba zadzwonić do Pana Mariana producenta i zapytać,on na pewno będzie wiedział i doradzi koledze.
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

 

 

czy ktoś wstawial palnik wery do kotła zębiec 21kw.górnego spalania? 

To zalezy jak masz zbudowany wlot na wymiennik  pokaz przekrój kotła 

 

 

ten palnik nadaje się tylko do spalania drzewa lub brykietu drzewnego.Nie polecam do spalania węgla.

Mozliwe ze palisz typem wegla 34.2 wtedy moze byc problem ale mozna sobie z tym poradzic ,opisz z czym sa problemy przy paleniu weglem   :D

Opublikowano (edytowane)

Napisałem o tym rozwiązaniu w innym poście ale dla porządku i kontynuacji bo jest to rozwinięcie pomysłu sprężyna na miarkowniku ciągu wklejam tutaj.

Odsunięcie łańcuszka od osi zawiasu powoduje zmniejszenie siły potrzebnej do podniesienia klapki PP a w połączeniu ze sprężyną na miarkowniku pozwala dokładnie i precyzyjnie ustawić pracę PP .

W obu przypadkach przesunięcie na długości ramienia miarkownika jak i na śrubie wkręconej do klapki PP ( można wykorzystać oryginalne gniazdo gwintowane pod śrubę regulacyjną ) uzyskuje się przez pokręcanie sprężyn.

W przypadku dolnej regulacji działa ona odwrotnie do sprężyny na miarkowniku . Im łańcuszek jest przesunięty na sprężynie dalej od zawiasu klapki tym potrzeba mniejszej siły do jej podniesienia a jednocześnie maleje jej czułość co powoduje bardzo płynną jej pracę w o wiele mniejszym zakresie niż poprzednio .

Dla przypomnienia w przypadku sprężyny na miarkowniku im łańcuszek jest przesunięty bliżej osi obrotu dźwigni tym miarkownik może podnieść cięższą klapkę ( bez konieczności przeciwwagi) a jednocześnie klapka  pracuje w mniejszym zakresie i na odwrót im łańcuszek dalej od osi dźwigni tym zakres otwarcia klapki jest większy ale w przypadku klapek ciężkich ( klapki żeliwne ) może być problem z ich płynną pracą na pełnym zasięgu dźwigni miarkownika .

 

Łącząc oba te rozwiązania można naprawdę osiągnąć dokładną pracę miarkownika .

 

vb4600

Odpowiadam tutaj żeby każdy mógł to sobie obejrzeć

Pozdrawiam wszystkich

Sprężyna na klapce PP.pdf

Edytowane przez mac65
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam ciepło zakręconych. Temat mocno ucichł, czyżby żadnych innowacji nikt nie robił ? Ja nadal bawie się w przeróbki i chciałbym pokazać jak pali się u mnie w komorach wirowych przerobionego gs -a żubr na ds -a. Na załączonym filmie widoczny płomień wychodzi z 29 cm długości poziomego palnika szamotowego o wymiarach 16cm x 6cm na począrku i końcu kanału i 16 cm x 3 cm w środku kanału gdzie zaciąga PW z popielnika. Płomień wpada do 2 komór wirowych średnicy ok. 12 cm, rozdzielonych klinem i zakrytych częściowo z góry

Opory spalania są większe w porównaniu do poprzedniego palnika  ( drugi film ) idącego do góry ( podobnie jak w  ds defro ). W poprzednim palniku na niewielkiej szczelinie PP temp. w czopuchu mogła być 200* - 230* bez problemu. Tutaj przy mocno uchylonych drzwiczkach nad rusztem jest 150* 170*. W obu sposobach spalanie jest bezdymne. Pale suchym drewnem liściastym. 

                   

https://www.youtube.com/watch?v=OXwQPMpk2jk                

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.