Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Panasonic 9KW i niski COP


Shizer

Rekomendowane odpowiedzi

 

Myślisz, że jeśli zasilanie z pompy połączę z zasilaniem na grzejniki pomijając pompę zewnętrzną i bufor , to to będzie chodzić tylko na pompie z PC.?

Powroty zostawię tak jak są.

Edytowane przez Azuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od instalacji jakie ma opory. Jak przed montażem pompy ciepła instalacja działała na jednej pompie CO  przy grzaniu niskim parametrem  na najniższym biegu to będzie działało. 

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 10:32, cezario1 napisał(a):

Wszystko zależy od instalacji jakie ma opory. Jak przed montażem pompy ciepła instalacja działała na jednej pompie CO  przy grzaniu niskim parametrem  na najniższym biegu to będzie działało. 

A gdybym dodatkowo powrót z instalacji pozostawił na swoim miejscu, a przełożył powrót do PC z bufora na złącze zasilania bufora, to będzie lepiej? Chodzi mi o to że  w buforze zasilania biorą wodę z góry, a powroty z dołu.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azuks    to samo bylo lata temu walkowane z piecami na wegiel,pelet. Przeczytaj opis Sambora   Kazda instalacja.......

jak tu zaufac FAchowca z papierami jak maniane odwalaja, a ty klijecie sie martw ile to zerze pradu. 

Ja mam bufor 50l z afriso zobacz sobie opis warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2023 o 21:30, marekd napisał(a):

ja mam na grzejnikach 35/29

A jaka moc grzejnika, ja mam po 11-12 żeberek Al.

Jakieś 1300 W liczone przy 65-70*C.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Azuks napisał(a):

Myślisz, że jeśli zasilanie z pompy połączę z zasilaniem na grzejniki pomijając pompę zewnętrzną i bufor , to to będzie chodzić tylko na pompie z PC.?

W tym wypadku zobacz na film, powinno Ci się sporo rozjaśnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azuks nie chce Cie dołować , czy tą instalacje robił akredytowany instalator i czy był na tej lekcji , czy mu koledzy dali ściągnać klasówkę.Ręce  opadaj . Zobacz filmik.

Sambor pisze Wszystkie spieprzone instalacje są do siebie podobne, Ale każda z nich jest spieprzona na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiolem te dwie wezownice rownolegle i powiedzmy jest ok ,i wymienilem rury na PP40 , od tygodnia bledu nie wywala .

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jaki bufor do tej PC WXC09H3E8   mam teraz 50litrow afriso, poczytalem ze to za malo ale akrydytowany int.Panasa powiedzial ze to min. mam teraz roznice zas/pow z grzejnikow 5/6 stopni .poprawiac to bym dolpzyl jeszcze ze 180litrow rownolegle .jak mozesz to daj odpowiedz.

Z gory dziekuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie stoi? Jest wyłączona z działania czy tylko sprężarka nie pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa PC popracuje przejdzie w czuwanie a popmpa c.o kreci dalej i miesza wode  bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat normalne w panasie. Woda musi być w układzie mieszana do momentu, gdy temperatura tej wody spadnie do poziomu histerezy pracy sprężarki i ta ponownie startuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cały rok pompa mi grzeje bojler, jednak od przyszłego roku postanowiłem grzać zwykłą grzałką a pompa bedzie całkowicie wyłączona. Pożera w czuwaniu ok.1kWh dziennie i niepotrzebnie robi szum, gdy latem są przeważnie otwarte okna, to wieczorami drażni ucho. Mam sporo nadwyżki mocy z PV, więc chyba tak zrobię dla wygody i komfortu użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carinus dzieki za info , bo tak pytam bo ja sie borykam z przeplywem na wezownicy cwu jak to u Cibie wyglada .Ja mam obr.1700/13.66l/min serwisanci Panasa powiedzieli ze zamaly przeplyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bojler ma wężownicę miedzianą w której ogrzewane jest bieżąca woda. Pompa grzeje cala zawartość bojlera jako wodę kotłową. Przeplywy mam identyczne jak całość instalacji czyli na PP32 i problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carinus napisał(a):

Tak, cały rok pompa mi grzeje bojler, jednak od przyszłego roku postanowiłem grzać zwykłą grzałką a pompa bedzie całkowicie wyłączona. Pożera w czuwaniu ok.1kWh dziennie i niepotrzebnie robi szum, gdy latem są przeważnie otwarte okna, to wieczorami drażni ucho. Mam sporo nadwyżki mocy z PV, więc chyba tak zrobię dla wygody i komfortu użytkowania.

Masz jakąś awarię w swojej pompie. Około 40W/h bierze ona w czuwaniu ale zimą przy niskich temperaturach do grzania karteru sprężarki i naczynia przeponowego. Latem bez modułu wi-fi jest to 6-8W/h a z modułem 8-10 W/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nagrzać wode i pompę wyłączyć. Wielu osobą i tak załącza sie CWU 1 raz na dobę.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marekd napisał(a):

Ja mam obr.1700/13.66l/min serwisanci Panasa powiedzieli ze zamaly przeplyw.

mam zbiornik cwu 300 i węzownicę 3, 1m, ma taki sam przepływ podczas grzania cwu, mi żadnego błędu nie wywala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MORIA napisał(a):

Masz jakąś awarię w swojej pompie. Około 40W/h bierze ona w czuwaniu ale zimą przy niskich temperaturach do grzania karteru sprężarki i naczynia przeponowego. Latem bez modułu wi-fi jest to 6-8W/h a z modułem 8-10 W/h.

Czyli wszystko się zgadza. 24h x 40W daje nam 1kWh dziennie. Latem pompa grzeje bojler co 2-3dni jednak nie widzę sensu latać i bawić się wyłączeniem zasilania. Ogólnie zdrowiej dla pompy będzie jak odpocznie sobie w okresie letnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carinus

Przeczytaj jeszcze raz to co Ci napisałem, tylko wolniej niż za pierwszym razem...

@tomek767

Obserwowałeś kiedyś cały proces nagrzewu cwu od początku do samego końca ? Taki niski przepływ może być na początku grzania, gdy odbiór ciepła jest bardzo dobry ( chłodna woda w zbiorniku) a tym bardziej gdy jeszcze masz dużą wężownicę. Ale już pod koniec grzania przepływ zbliża się do nominalnego, nie mówiąc już o sytuacji, kiedy w czasie pracy na cwu zdarzy się defrost. Wtedy też masz takI niski przepływ ? Te 13 l/m może wystarczy od biedy pompie o mocy 5kW i to w zimie albo na trybie cichym z zaciągniętym ręcznym hamulcem ale nie dla 9 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.