Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Interpretacja ustawienia delta T w Panasonic Aquarea 9kW


Azuks
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez cezario1,

Rekomendowane odpowiedzi

Te wartości które cytujesz mogę podejrzeć na pracującej pompie, natomiast przepływów tam nie ma.

Film

 

Te parametry co cytujesz mogę zobaczyć na pracującej pompie, tam przepływów nie ma.

Film

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

Na tych ustawieniach PC przez okres cały  październik do 9 listopada pompa załączyła się 1820 razy i przepracowała 611 h czy to normalne ? Obecnie ma 1905 załączeń, i pracuje cały czas.

Chodzi mi o to czy w dni z temperaturą na plusie 7-14 *C nie za często się włącza i czy można coś zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciepłe dni jest za mocna pompa do Twojego domu. Zeby zmniejszyć moc można włączyć tryb cichy. Będzie mniejsze taktowanie. 

Wydaje mi się że instalacje CO masz źle wyregulowaną. Na jakim biegu działa pompka  obiegowa CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka chodzi na najniższym 6 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że w połączeniu równoległym bufora tak trzeba wyrególować przepływy żeby woda wpadająca do bufora była zaraz odbierana na CO  i nie występowało mieszanie w buforze. Nie podoba mi się ta mała delta jak jest  zadana większa. Może woda mięsza się w byforze i dla tego.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do montażu buforujących ciepło zbiorników dla PC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pompe Wilo że 6W bierze.

4 minuty temu, carinus napisał(a):

Jakoś nie mam przekonania do montażu buforujących ciepło zbiorników dla PC. 

Ja też jak jest zapewniony odpowiedni zład wody.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pompy to Keller.

Z tego co piszesz, wynika że muszę zmniejszyć przepływ na pompie obiegowej w PC, bo na pewno tu jest większy przepływ niż na instalację CO. Obecnie jest 45 l /min, jak myślisz na ile mogę zejść by zimą było ciepło a w okresie przejściowym nie włączała się tak często ?

Edytowane przez Azuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw maksymalny przepływ w pompie na 28l/m. Jak nie wiesz jak to podpowiem.

Pompa obiegowa  Pansonic ma 110 lub 120W  przy przepływie 45l/m więc jak ustawisz na 28l/m to i tak dużo więcej wat (moc pompy) niż w instalacji CO Musisz podnieś wydajność pompy w instalacji CO i obserwować deltę czy pompa trzyma czy nie. 

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałem

Delta T jest 7,  pompa CO 2 bieg 26 W, przepływ na razie dałem 33 l/min. Zobaczymy co będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do letniego taktowania pompy to może CWO to  powoduje Jakie ustawienia histerezy i temperatury wody.

Edytowane przez cezario1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek 767 - kolega ma problem bo nie trzyma mu delty. Poza tym nie ma t-cap to może mieć inne przepływy przy zadanej delcie a nie ma jak sprawdzić bo ma inne oprogramowanie niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezario1 napisał(a):

Wracając do letniego taktowania pompy to może CWO to  powoduje Jakie ustawienia histerezy i temperatury wody.

Woda ustawiona 49 , histerezą 7 włącza się na 20 min raz dziennie bojler 300 l. 

Pompa nie jest podłączona do internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 20 h pracy widzę że jest lepiej. Mam delta 7, przepływ 33, pompa CO na 26 W, temperatura wody 40 *C.

Teraz różnicę między zasilaniem, a powrotem utrzymuje na 4 *C, COP 3,5,  Moc PC 1,2 kW. Gdy różnica między powrotem a zasilaniem spadnie do 3*C moc spada na 1 kW. a COP wzrasta na 4, gdy znów różnica powrotu a zasilania wzrośnie do 4 to również moc PC wzrasta do 1,2 kW.

Czy myślicie że gdy przepływ jeszcze zmniejszę do 28 l/min , to będzie jeszcze lepiej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy lepiej, ale na pewno inaczej. Za bardzo nie ma co obniżać przepływu, bo spadnie wydajność wymiany ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że nawet będę mógł obniżyć bo temperatura w domu wzrosła o 0,5 *C.

Myślę jeszcze o innej rzeczy, czy nie przesunąć bufora na powrót, bo w tej chwili PC na zasilaniu ma 40 *C, natomiast zasilanie na instalację z bufora jest 3-4 stopnie niższa.

W/g mnie gdyby zasilanie z pompy od razu szło na dom , to mógłbym jeszcze o 2-3 *C obniżyć temperaturę na krzywej grzewczej, a co za tym idzie pompa jeszcze będzie oszczędniejsza. Czy dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Azuks napisał(a):

Myślę jeszcze o innej rzeczy, czy nie przesunąć bufora na powrót, bo w tej chwili PC na zasilaniu ma 40 *C, natomiast zasilanie na instalację z bufora jest 3-4 stopnie niższa.

To moze zrodzic inne problemy (nie musi) wiec ostroznie. Zmniejsz delikatnie wydajnosc pompki na CO. Staraj sie zbilansowac przeplywu po obu stronach. Niewielkie podmieszanie po ktorejs ze stron jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azuks napisał(a):

....

W/g mnie gdyby zasilanie z pompy od razu szło na dom , to mógłbym jeszcze o 2-3 *C obniżyć temperaturę na krzywej grzewczej, a co za tym idzie pompa jeszcze będzie oszczędniejsza. Czy dobrze myślę ?

Ja nie wiem dlaczego od razu tak nie podłączyłeś tej pompy. Możesz ewentualnie zastosować niewielki bufor do kompensacji pojemności wodnej instalacji, jeżeli będzie potrzebny, oraz dla zapewnienia jakiegoś rezerwuaru ciepła do defrostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Azuks napisał(a):

Moc PC 1,2 kW. Gdy różnica między powrotem a zasilaniem spadnie do 3*C moc spada na 1 kW. a COP wzrasta na 4,

w moim t-cap 9 kw nigdy nie zanotowałem tak niskiego chwilowego  poboru energii, prawdopodobnie dlatego że sprężarka moduluje najniżej do 34 Hz, lub jest jakaś inna przyczyna,  Ile masz wł/wył  na dobę przy obecnych temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej temperaturze, czyli ok 0 *C lub niższych nie wyłącza się wcale. W październiku do 5 listopada jak była uruchomiona przy temp ok 7-12 *C pobierała nawet 800 W ale przy starych ustawieniach , wtedy nabiła 1700 wł/wył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zazdroszczę, u mnie w chwili obecnej pc pracuje ok 50 min w trybie cichym 3 ( w trybie normalnym ok. 25 min) i pobiera najmniej 2kwh , póżniej przerwa 40 minut i dalej się załącza, defrosty srednio co 2 godz. , na dobe ok. 30 wł/ wył , próbowałem wszystkiego , delta 4,5,6,7,, modyfikowałem krzywą, , mam bufor szeregowo na powrocie, nie wiem czy coś można poprawic, podejrzewam że ten moj tcap ma za dużą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.