Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Groszek z kwk marcel zamiast EKOGROSZKU


adamsjz10

Rekomendowane odpowiedzi

marekd proszę to są moje ustawienia IMG_20221130_113824257.thumb.jpg.37000adc11101e2aaab12d135ab1bc44.jpgIMG_20221130_113834538.thumb.jpg.e5620ad6cf13900bb4be21b60c6ccbef.jpgIMG_20221130_113900942.thumb.jpg.941a1002684b38e01d44c136ad89f48f.jpgIMG_20221130_113915694.thumb.jpg.5a7788ce7fb4bf1d99c327804e534526.jpgIMG_20221130_113928404.thumb.jpg.a86cf9e47f2853ac22939bfeb92d2651.jpgIMG_20221130_113941190.thumb.jpg.e535dce4658c2ce09f6e528f57d98770.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adien 81 dzieki za podglad ustawien .Widze ze masz duzy dodmuch jak podaje paliwo , czemu? Dynamika 1 TO OZNACZA ZE SZYBKO REAGUJE NA ZMIANY TEMP.CZY NIE ., bo powiem u mnie reakcji na spadek temp. jest marny mam na 7 i nie widze roznicy w reakcji jak byl na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika 1 to znaczy, że wolno reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KN2012 zalozylem dzisiaj na retorte kruciec czopucha ze starego pieca zasypowego wysokosc 10cm zeliwny .Czas podniesienia sie spalonego wegla dlugo trwa , ale zobaczymy jaksie bedzie spalac . Zrobie zdjecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na razie nie ruszam tej gory co sie tworz jak samo spadnie to zobacze co sie wprodukowało.2034583104_IMG_6406kruciec.thumb.JPG.1d0b4df2e774edd3e9495a1765bd31b2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kn2012 deflektor jest z miski zrobiony na ekogroszku spisuje sie dobrze. siwo w piecu . Dzisiaj zobaczylem po calej nocy pracy pelno koksowych wykwitow , ale czy to jest koks to nie wiem jak to sprawdzic ,wrzucilem na retorte i sie zarzzylo na czerwono /bialo jak wyciaglem po czasie to nadal takie czarnawe .Jeszcze dodatkowo spalanie podskoczylo masakra z ta walka. Nadmuch znosny mam temp.spalin 118/125 max co wyzej to straty mysle.Podawanie jest 4 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby kosz nie rdzewiał, węgiel musi być suchy jak pieprz. Aż się musi kurzyć. Wtedy śladu nie będzie. Jeśli w węglu znajdzie się choć odrobina wilgoci, zacznie to reagować. 

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem spieków w piecu szufladkowym.

Mam Marcela orzech zmielonego na groszek. Na początku miałem duży problem ze spalaniem tego opału. Piec co 2gi dzień gasł i zamiast popiołu były same spieki. W trakcie prób znacznie skróciłem przerwę przepalania(obecnie jest około 25min) dzięki temu piec już nie gasł, ale nadal były spieki.  Na forum doczytałem że wapno pomaga, też dodałem do mojego i dosyć się poprawiło, ale bez szału. Ale ostatecznie zrezygnowałem z wapna bo dużo przy tym zabawy, i do tego w przypadku mokrego opału podobno szybko piec skoroduje. A sprawa rozwiązała się dzięki dostawieniu 3 cegieł szamotowych na palenisko i odchyleniu klapki w dmuchawie tak aby była cały czas otwarta. Dzięki otwartej klapce na palenisko cały czas dostaje się nieznaczna ilość powietrza a dzięki temu żar fajnie się utrzymuje, a to wszystko potęgują cegły szamotowe które są buforem temperatury, i pomagają w uzyskaniu wyższej temperatury w trakcie spalania. Po tych 2 modyfikacjach nie potrzeba żadnego wapna. Sam opał spala się praktycznie w całości, niema żadnych spieków. Ważne jest też ustawienie przerwy podajnika, nie za długiej, tak aby było dużo żaru. Dorzucam zdjęcia jak to wygląda u mnie w piecu po spaleniu około 60kg Marcela pzdr

palenisko.jpg

popiół.jpg

Edytowane przez rkules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marcelowiczow .Wywalilem tem dodatkowy "KOMIN" na retorcie . Przestwilem sterownik -wiekszy nadmuch i jak podaje to dodmuchuje .Czas podawania zwiekszylem z 4 sek na 10sek. Kalorycznosc dalem dogory z 16MJ na 24MJ.Po 24 godz. jest dobrze jutro sie okaze jak bedziedalej szedl .na piecu jest 54st , siwo w piecu spaliny 115/125st. No i czaly czas posypuje wapnem.

 

 

Rkuleus co widze to DUZO sadzy masz to niespalony dobrze wegiel i strata.Ja bym walczyl by tego sie pozbyc.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem bedzie mieszać Marcela z słabszym węglem. U mnie sam Marcel spala sie dobrze, ale na próbe zbieralem przez 2tyg spieki, zmieszalem z groszkiem Marcela i popiól po tej mieszance jak z papierosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 19:46, marekd napisał(a):

Tak to wyglada na razie nie ruszam tej gory co sie tworz jak samo spadnie to zobacze co sie wprodukowało.2034583104_IMG_6406kruciec.thumb.JPG.1d0b4df2e774edd3e9495a1765bd31b2.JPG

A masz na dole powycinane dziury żeby wylatywał popiół?

22 godziny temu, rkules napisał(a):

Rozwiązałem problem spieków w piecu szufladkowym.

Mam Marcela orzech zmielonego na groszek. Na początku miałem duży problem ze spalaniem tego opału. Piec co 2gi dzień gasł i zamiast popiołu były same spieki. W trakcie prób znacznie skróciłem przerwę przepalania(obecnie jest około 25min) dzięki temu piec już nie gasł, ale nadal były spieki.  Na forum doczytałem że wapno pomaga, też dodałem do mojego i dosyć się poprawiło, ale bez szału. Ale ostatecznie zrezygnowałem z wapna bo dużo przy tym zabawy, i do tego w przypadku mokrego opału podobno szybko piec skoroduje. A sprawa rozwiązała się dzięki dostawieniu 3 cegieł szamotowych na palenisko i odchyleniu klapki w dmuchawie tak aby była cały czas otwarta. Dzięki otwartej klapce na palenisko cały czas dostaje się nieznaczna ilość powietrza a dzięki temu żar fajnie się utrzymuje, a to wszystko potęgują cegły szamotowe które są buforem temperatury, i pomagają w uzyskaniu wyższej temperatury w trakcie spalania. Po tych 2 modyfikacjach nie potrzeba żadnego wapna. Sam opał spala się praktycznie w całości, niema żadnych spieków. Ważne jest też ustawienie przerwy podajnika, nie za długiej, tak aby było dużo żaru. Dorzucam zdjęcia jak to wygląda u mnie w piecu po spaleniu około 60kg Marcela pzdr

palenisko.jpg

popiół.jpg

Też będę mielił Marcela i pytanie mam do cb jaką kruszarka mieliles? Szczękowa,  walcowa? Z jednym wałkiem czy dwoma? Dużo miału zrobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mielił facet jak przywoził z kopalni, dopłaciłem 475zł do tej usługi.

Ale widziałem że można wypożyczyć na OLX kruszarki. ale jak usiadłem i przeliczyłem ile z tym jest zabawy, żeby to samemu zrobić, a i tak za kruszarkę trzeba zapłacić, to stwierdziłem że wole dopłacić i mi to zrobią.

Jest trochę miału, ale w szufladce to nie przeszkadza, jedynie co, to muszę częściej do wyczystki zaglądać i wybierać to drobne co spadło pod szufladkę.

Edytowane przez rkules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek15kw .Witam kruszarka zrobiona samemu, sprawdza sie .sa dwa walce , mial to nie problem pujdzie w podajnik .Dzisiaj przemielilem 325kg w godzine . Jak znajde zdjecia to posle. Jest jedno do byl dawca dla kruszarki.

slawomir 1.webp

No i tak to wyszlo to co najwazniejsze , silnik 3F , sterowanie SSR ,kolo pasowe duze z betoniarki . calosc zrobie za tydzien .

luparka.JPG

Edytowane przez marekd
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Mam orzech z Marcela i z wesołej do przerobienia.  Na tą chwilę pale Bogdanką. Też spieka. Mam powieszone ruszta nad paleniskiem ale mam już zrobioną nadstawkę tylko muszę zamontowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie mieli chemii w szkole. Wapno nie przyspiesza rdzewienia, ale opóżnia. Rdzewienie to przyspiesza siarka i wilgość w węglu. Kiedy reagują tworzy sie kwas siarkowy, ten sam co macie w akumulatorach. Wiadomo jak to działa na stal- wyżera.  Każdy węgiel ma odrobine siarki w sobie. Macie to podane w specyfikacji, to nie jest tajemnica. Marcel ma np. 0,6% siarki. To mało, ale jednak jest. Z tony węgla macie 6kg siarki. A wapno neutralizuje działanie tej siarki i wody. Ma wysokie dodatnie PH i całkowicie neutralizuje kwas siarkowy i jego opary.

Edytowane przez Andrzej2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej2006  powiem tak dobrze prawisz szkola podstawowa , ale o o tym pameta, ja to odszukalem wswojej głowie i jak los mnie skłonił w wybudowania domu i palenie EKOgroszkiem to robie to cały czas WAPNO do wegla, ale inni maja inne teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy ten Transformers coś poprawia czy pogarsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać.  Pierwszy efekt chyba tego ze temperature osiągnął w 20 minut od 40 d0 65. A cała ta nadstawki się zrobiła czerwona. Jakieś 4 mm ma ta blacha z nadstawki.  Może tak szybko się nie zniszczy 🤔 trzeba będzie chyba pomyśleć o czymś grubszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2022 o 13:27, siwy89 napisał(a):

Ja teraz nie mieszam też mam pełną tace na dzień koksu i go odsiewam od popiołu węgiel spalony we worki i na wiosnę... Testowałem już mieszanie z tym spalonym i jest jak na eko idzie więcej temperatury już tak nie dobija ale popiołu za to jak na lekarstwo. Teraz palę samym Marcelem z wapnem i podniosłem dmuchawę i zwiększyłem częstotliwość i długość podawania spieki jak ktoś pisał są duże ale za to temperatura szybko dobija i kocioł czuwa też więcej niż podaje. Zrobiłem tak bo jak przyszły pierwsze mrozy na oszczędnych ustawieniach piec nie dobił do danej temperatury przez całą noc a spieki i tak trzeba odsiewać więc co mi szkodzi robić to dłużej jak i tak codziennie to robię. Najważniejsze żeby było ciepło panowie pozdrawiam

Marcel z wymieszanym spalonym Marcelem dobrze się spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.