Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Groszek z kwk marcel zamiast EKOGROSZKU


adamsjz10

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, marcus312 napisał(a):

@Animus pewnie chodzi nie o spieki  żużlowe a o spieki koksowe  trochę tu piszą nie precyzyjnie o jakie spieku chodzi   pomieszane są pojęcia , ale można się domyślić po tym co ląduje do popielnika.Na spieki koksowe zawsze dmuchało się mocniej .

Nie czytałem całego wątku, ale na koksowe to to co na dole napisałem.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega @Kociołek15kw jest bardzo pracowity i zawzięty.

Ja bym jednak zamiast tego koszyczka kombinował raczej z jakimś izolatorem, szamotem, dwa boki i góra, żeby palnik się nie zatykał żużlowym popiołem a koksik miał  wyższą temperaturę w palniku. 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie jeszcze.  Może nie na miejscu tutaj..jaka powinna być według was temperatura spalin? Do ilu max jest tak optymalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co dywagować teraz nad temperaturą spalin, wymiennik w każdym kotle  jest inny, trzeba stworzyć najpierw odpowiednie warunki żeby wyeliminować niedopał, dopiero wtedy można zastosować jakieś np. turbulatory gdyby wyszła duża strata kominowa.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest to takie szczęśliwe rozwiązanie. Strasznie nisko jest ten garnek zamontowany. Mam wrażenie, że w dłuższej perspektywie będą z tego kłopoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrWolf napisał(a):

No nie wiem czy jest to takie szczęśliwe rozwiązanie. Strasznie nisko jest ten garnek zamontowany. Mam wrażenie, że w dłuższej perspektywie będą z tego kłopoty. 

Ale przecież możesz  trochę podnieś ten deflektor garnkowy to wszystko już było.

 

Metodą eksperymentów określisz minimalną  wysokość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy autor tego pomysłu straci jedną z funkcjonalności tzn. zatrzymywanie koksowych spieków by się wypaliły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, siwy89 napisał(a):

  jeśli to nie od wapna to... 

Wapno nie ma wpływu na niedopał koksowy, wapno stosuje się przy spiekaniu popiołu, czyli spiekach żużlowych. 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Animus napisał(a):

Wapno nie ma wpływu na niedopał koksowy, wapno stosuje się przy spiekaniu popiołu, czyli spiekach żużlowych. 

Ja już teraz to nic nie wiem myślałem że spieki to spieki węgiel koksowy to i spieki koksowe a wychodzi na to że niekoniecznie... Jeśli chodzi o spieki w popiołem to żużel albo jak ktoś kiedyś napisał odgazowany węgiel który odsiewam... Czyli to wapno pomaga czy bardziej szkodzi bo niby nie od wapna jest korozją?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny film z tą miską ale rozumiem że palone jest groszkiem Marcel? Ja już się przyzwyczaiłem do odsiewania węgla od popiołu i ogólnie to jestem zadowolony. Znam wiele osób co palą drewnem bo mają ruszt i chodzą dokładać a ja muszę rozbić bryle co jakiś czas... Wtedy jest taki power że wampirki się topią na rękach... Tylko węgiel koksowy i czyścić trzeba często więc pytanie do mądrzejszych po sezonie kominiarz czy środki do wypalania sadzy itd? Mam taki środek ale boje się go zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie kominiarz. Pewne i w sumie potrzebne by ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w razie co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, latem sprawdzałem i tak jak myślałem ze jakoś się to spali. Do dziś od połowy września spaliłem 1,5t, czyli 3,5t Marcela jeszcze jest. Jakie wnioski, dobrze jest mieć jakąś nakładkę na palnik aby nie uciekał z niego węgiel i spali się wtedy całkiem ładnie. Temperatura zadana powinna oscylować w granicach 70°C aby nie mieć dywanu z sadzy. Aktualnie palę na niskim dmuchaniu 34% i w piecu jest czysto. Za dużo powietrza według mnie to nie za dobry kierunek, spieki a i dużo ciepła ucieka kominem. Nie wiem jak się sprawuje z wapnem czy inna mieszanką bo nie próbowałem, ale sam w sobie do spalenia. Największe mrozy jakie były dotychczas a przymroziło, bez problemu. W popielniku praktycznie bez zmian, może z tym wyjątkiem ze praktycznie nie ma w nim popiołu, może kubeł na popiół sprzedam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Maxim73 napisał(a):

I Elegancko 🙂

Zobaczę po zimie jak wyszło spalanie z ubiegłą i może to będzie stałe paliwo dla mojego pożeracza węgla. Raczej rokowania idą w dobrą stronę.

Tylko ciekawe gdzie go kupisz na następna zime i za ile.. jeszcze będziemy dobrze wspominali te obecne zakupy.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2022 o 22:11, kn2012 napisał(a):

Marekd Patrząc po tym to masz albo za mały nadmuch albo za duże podawanie. U mnie nie wychodzi powyżej brzegu bębna. Nie masz deflektora u siebie?

Za duży nadmuch za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Widzę że forum już trochę przycichło 🤔 chyba już każdy opatentował Marcela albo po cichu się meczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.