Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Używanie groszku zamiast eko- groszku


hobbit67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich-jestem tu nowy.Chciałbym skorzystać z waszych doświadzczeń.Dotychczas ogrzewałem swój dom kotłem Zębiec 28 kW.Paliłem wszystkim od mułu do orzecha-najczęściej groszkiem.(najlepszy kompromis między ekonomią ,ilością popiołu,efektywnością).Niestety po 11-stu latach kocioł uległ zurzyciu. Jestem zmuszony wymienić kocioł przed nowym sezonem grzewczym.Podobają mi się piece z podajnikami. Niestety większość przystosowana jest do spalania eko-groszku lub miału.Palenie miałem to straszny bałagan.Ceny eko-groszku gwałtownie rosnąi w dodatku zaczyna go brakować na rynku.Może ktoś z was ma jakieś doświadczenie w użyciu zwykłego groszku zamiast eko-groszku:czy jest to wogóle możliwe, jeśli tak to w jakim piecu i z jakim skutkiem.Za wszyskie sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Eko-groszek to taki gatunek węgla , który ma niską zawartość popiołu i części lotnych, wysoką temperaturę topnienia żużla, dużą wartość opałową i dlatego jest "EKO". Dokładne wymagania co do jakości węgla podają producenci kotłów w swoich dokumentach , bo spełnienie tych warunków gwarantuje poprawną pracę kotła. - jako ekologicznego (bo tak w ogóle , to kotły te pracują poprawnie i tylko przytaknąć).Groszek to już tylko fizyczny rozmiar ziarna. Obecnie wielu dostawców "eko-groszku" tytułuje tak mieszanki modernizowane na własnym placu składowy. Efekty widać przy spalaniu w kotle. Więc nie martw się. Jak będziesz miał dobry węgiel w frakcji groszek to wszystko będzie o.k.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Jestem nowy tutaj i pragnę się podzielić swoimi skromnymi doświadczeniami.

 

Ja mam piec OSIEK II i palę w nim pierwszy sezon. od wrzesnia.

 

Piec wedle instrukcji jest na miał, eko-groszek, węgiel.

posiada podajnik tłokowy.

granulacja do 5cm.

 

Osobiście sprawdziłem że nadaje się ten typ pieca do palenia wyżej wymienionymi surowcami.

paliłem eko-groszkiem i groszkiem węglowym, a teraz palę miałem z uwagi na cene eko-groszku. narazie jest całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.