Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Atmos Dc25s- wysoka temp na spalinach


Emtecc

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, kufer napisał(a):

Witam . kocioł .dc100 Atmos. Strzela i wyrzuca gazy jak ustawić powietrze pp. I pw. Nie mogę sobie poradzić z ustawieniem czy to coś innego.wyrywa dekiel od wyczystki komina takie ciśnienie  gazów. Dziękuję za pomoc i rozwiązaniem problemu.

Witam Atmos DC.100. cofa gazy i wyrzuca dekiel od komina i duża temperatura spalin . dziękuję.

Niech sie kolega pochwali co ogrzewa tym smokiem i jaki ma bufor do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem że ten "smok" do napędzania używa nadmuchu. Problem może być za słabym ciągiem kominowym, który nie jest w stanie odebrać tego co dmuchawa naprodukuje. Druga sprawa, powietrze przez zasyp drewna przynosi wiele korzyści, ale zrealizowane tak jak to jest w atmosie może być właśnie przyczyną problemu. Taki nadmuch przez opał od góŕy do dołu, tak na hura, bez żadnych możliwości ściągania na bierząco powstałych destylantów w palnik, może skutkować nadmiernym rozpaleniem drewna, zwłaszcza drobnego, a co za tym idzie w górnej części komory załadowczej w wyniku sprzyjających warunków dochodzi do zapłonu gazów/wybuchów itd. To wszystko może generować problemy podobne do tych jakie opisuje ich autor. To trzeba metodą prób/ustawień i błędów dojść do przyczyny. Na początek poukładałbym w komorze drewno bardzo ściśle, lub grube polana, tak żeby zminimalizować rozpalenie się wsadu w komorze załadowczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kufer trzeba zmniejszyć siłę nadmuchu...tak żeby nie rozpalało za mocno wsadu drewna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steruje sia 2mi prety i klapke przy wentylatorze.Poki jest zle po "sterowaniu" instalatorom,to powrocic ustawienia fabryczne.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A wentylator może chodzić cały czas? Ja ma wkładkę w laddomacie 78° ale pokrętło od temperatury na piecu ustawiam na max na 90 żeby wentylator chodził bez przerwy bo jak nie chodzi to temperatura spada zarówno spalin jaki wody w kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klody o srednicy 30 cm sa w žadnych  takich kotlach nie spalaja.To jest nie ekonomiczne,tylko tam tli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Atmos Dc50GD z buforem 3000 L. Temperatura gazów na czopuchu 250 st C, gdy w instrukcji piszą - 183 st C. Ciąg kominowy 24 Pa stabilizowany regulatorem ciągu. PP na początku palenia 5 mm, po nagrzaniu kotła do 85 st C zredukowane do 0 mm. PW cały czas 15 mm. Opał - suchy dąb fi 15 cm. Komora spalania po zakończonym paleniu biała i bez żadnych oznak sadzy. Popiołu jedna garść. Ostatnie palenie: 45 kg dębu, czas palenia 4,5 godz. da bufor 3000 L podgrzany tylko o 26 st. C. Sprawność wychodzi na żenująco niskim poziomie ok. 50%. Jak, Waszym zdaniem, obniżyć temperaturę spalin a tym samym zwiększyć sprawność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Doken czyli  z wymiennikiem rurowym? A miał być taki ekonomiczny. Są jakieś zawiorowacze w nim? Ciąg 24 Pa to duży ciąg, spróbuj zmniejszyć. Może jakiś regulator obrotów do wentylatora można by zamontować. Spróbuj czy na takim ciągu nie pójdzie bez wentylatora, niech się nagrzeje zrobi ciąg naturalny a potem wyłącz. A może masz źle wyregulowane termostaty, są tam dwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji jest 24 ciągu. To kawał kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji też było 180 a jest 250😊 Może spróbować przecież nie wybuchnie. Ja w smoim pale z dmuchawą na 60 procent. Temperatura około 160/180 zależy od drewna, jego grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC50GD jest z wymiennikiem rurowym. 8 rurek bez zawirowywaczy. Wczoraj odkryłem, że wkładki ceramiczne w dolnej komorze musiały przesunąć sie w trakcie transportu i ułożyly się niesymetrycznie, czyli jedna wyżej druga niżej a wkładka tylna nie była wypoziomowana. Przypuszczam, że płomień z palnika w większości szedł jedną stroną. Widać na niej większe ślady sadzy. Wypoziomowałem wkładki więc przypuszczam, że 250 st C na czopuchu spowodowane było płomieniem grzejacym w wiekszości jedną strone kotła. Przypuszczam, że teraz temperatura czopucza powinna obniżyć się o 20-30 st. C. Jak uważacie? W piątek rozpalę to zdam relację. Odnośnie sterownika obrotów dmuchawy, też byłbym zainteresowany w montarzu. Podajcie proszę namiar na sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tylna wkladke jest dziura do czysczenia,czy jakis konstrukcyjny otwor i može tam uciekac plomien w komin,poki nie poprawnie uložona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230503_080316.thumb.jpg.3e3b568146a70feca5de4ce5c3d7533c.jpgCzy pomiędzy górną częścią tylnej wkładki a korpusem kotła powinna być szczelina o wymiarach ok 2 cm/10 cm?

Czy może ktoś zapomniał ją uszczelnić i część spalin, jak pisze bercus, przedostaje się do komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylna ścianka ma taką półkę, która opiera się o tylną ściankę, więc spaliny tam nie idą, ewentualnie mają przelot po bokach, ale to niewiele bez wpływu na temp. spalin. Możesz wełnę wcisnąć dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki jest zle docisnieta k tylnej scianie blachowej,jest zle.Dziura jest na dole poza tym szamotom,ta gorna sczeline možna zatkac welna dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypoziomowaniu ceramiki temperatura spadła z 250 do 230 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak masz małą temperaturę spalin jak na Atmosa.
Kolega niedawno zamontował Atmosa 25S to wyciąga 400 stopni na czopuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam świeżo zamontowanego Atmosa dc18s , paliłem dopiero dwa razy. Nic nie ruszałem przy pp i PW - fabryczne ustawienia. Temp spalin była w okolicy max 160* . 

Będę próbował u siebie obniżyć temp spalin ale 400 stopni to jakiś totalny kosmos. Temp spalin jak w kopciuchu.

Edytowane przez pawelb5913
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PredatorC napisał(a):

To i tak masz małą temperaturę spalin jak na Atmosa.
Kolega niedawno zamontował Atmosa 25S to wyciąga 400 stopni na czopuchu. 

W dc18s też tak mam, bez większego problemu. Warunkiem jest tylko zostawienie otwartego krótkiego obiegu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na długim obiegu tak daje. 
 

W dniu 7.05.2023 o 20:51, Trx9 napisał(a):

Za duzy ciąg kominowy

Jak by ciąg kominowy był za duży to by grzało bez wentylatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.