Skocz do zawartości

pawelb5913

Forumowicz
  • Postów

    57
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawelb5913

  1. Witam. Palę w Atmos dc18s od początku obecnego sezonu grzewczego i najbardziej denerwuje mnie ustawienie pp oraz pw. Czasem jest ok a czasem nie. Dziś np, zamykam górne drzwiczki, wciskam cięgno zamykające krótki obieg i przez kilka sekund słychać charakterystyczne buczenie czyli słychać gazowanie, ale za chwilę słychać już z przerwami a po kolejnej chwili, dźwięk buczenia już nie jest słyszalny. Dym tłucze się po podwórku a mnie ch*j strzela. Palę sosną, drewno suche. Jak macie ustawione te cięgna.?
  2. Jestem świeżym posiadaczem Atmosa dc18s i mam z kolei problem właśnie z tworzeniem się pustej przestrzeni nad palnikiem. Palę deskami, głównie sosnowymi. W pierwszej kolejności wypala się ładunek nad palnikiem a po bokach spala się wolniej w konsekwencji tworzy się ta przestrzeń i dym z komina co jest irytujące bo co jakiś czas trzeba to kontrolować - dymi - do kotłowni, pogrzebaczem przewertować i spokój na jakiś czas.
  3. Dodam że układ jest zamknięty a odpowietrznik na zdjęciu - najwyższym punktem instalacji
  4. Mam również problem z powietrzem w instalacji. Zasilanie instalacji z bufora jest poprowadzona z samej góry zbiornika a odpowietrznik poprowadzony w bok od rury zasilającej. Tak jak na zdjęciu. Czy jest zagrożenie że powietrze jest zasysane tym odpowietrznikiem.?
  5. Tak muszę zrobić. Jaki sterownik do siłownika polecasz.? Chcę najprostszy sterownik żeby trzymał temperaturę i tylne, bez żadnych czujników pokojowych i co ważne - żeby można było ustawić temp. np 50 stopni a nie w zakresie 20 do 40 bo to grzejniki a nie podłogówka
  6. Czytałem że jest to sterownik pompy c.o. skontaktowałem się ze sprzedawcą bo to sprzedawca dobierał ten zestaw. Ale twierdzi że ten sterownik będzie sterował sterownikiem i odsyła mnie do instrukcji która mówi że to sterownik pompy 🙃 Nie ukrywam że się nie znam więc pomyślałem, co się będę z gościem kłócił, zapytam Was..
  7. Witam. Miałem zawór mieszający z ręcznym sterowaniem ale ustawienie stałej temperatury było uciążliwe. Zawór mieszający jest przed zasilaniem rozdzielacza na grzejniki. Źródłem ciepła jest bufor. Kupiłem siłownik i sterownik. Mam mały problem z odpowiednim podłączeniem tego zestawu. Pomoże ktoś.? Siłownik jest zamontowany już na zaworze mieszającym i nawet obrócił już zawór, raz go zamknął, raz otworzył ale działo się to po zmianach w podłączeniu ze sterownikiem. Ewidentnie coś źle podłączam. Żadnego schematu nie mam. O ile przy siłowniku są oznaczone przewody, tak przy sterowniku - wcale. Zdjęcia przedstawiają zakupiony siłownik i sterownik
  8. Postawiłem bufor na strychu, dając konstrukcje opartą na ścianach z dwuteowników pod bufor 1000 litrów, dzięki temu nie obciążyłem stropu. Nie miałem na niego innego miejsca. Strych nieogrzewany, dach nieocieplony. Rury schodzą po buforze do dołu przez strop do kotłowni. Bufor ma fabryczną izolację 10cm, rury zaizolowane otulinami rokwool 3cm. Zbiornik owinięty razem z rurami wełną z folią aluminiową o grubości 4cm, na to mata kauczukowa o grubości 32mm. Góra zabezpieczona - fabryczna izolacją, dalej 4 krążki z wełny 4cm, krążek z maty kauczukowej i warstwa aerogel'u. Myślę że muszę kontynuować docieplanie ale odziwo nie jest najgorzej narazie. Ostatnia noc była zimna i nie zauważyłem jakiś dużych spadków temp na buforze a wczoraj zagrzany był do 80stopni. A jak u Was.?
  9. U mnie rury stal prasa - niby pewne. Skręcane połączenia tylko przy wejściach do bufora. Układ zamknięty. Na manometrze nie ubywa więc powinno być ok. Nie chciałbym rozbierać tej izolacji z bufora!
  10. Witam. Ocieplam bufor, który stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu. Narazie bufor ma fabryczne ocieplenie 10 cm, następnie owinięty wełną skalną 40mm z folią aluminiową, a na to mata kauczukową 32mm. Na górze fabryczne ocieplenie 10 cm, dalej 4 krążki wełny sklalnej po 4cm czyli w sumie 26cm, krążek z maty kauczukowej 32mm co razem daje 29cm. Na to dałem aerogel, taki kawałek miałem 1 metr x 1,5metra co pozwoliło na przykrycie bufora od góry, na to dałem jeszcze alufox. Na pewno muszę dać jeszcze coś na boki. Jakieś rady?
  11. Pytanie. Czy filtr przed laddomatem na powrocie z bufora jest koniecznością czy dobrze byłoby gdyby był a jak go nie ma to też będzie działać.? Nie wiem dlaczego u mnie hydraulik nie dał filtra. Przerabiać to czy niekoniecznie.?
  12. Kupiłem matę kauczukową armaflex. Producent podaje że max temperatura czynnika to +85stopni. Woda w buforze raczej nie będzie dochodzić do 90 stopni a poza tym matę tą założę na fabryczną izolację bufora. Rury odchodzące z bufora są już zaizolowane otulinami z wełny. Rury kierują się do dołu i przechodzą przez strop do kotłowni. Rury będą owinięte razem z buforem a w wolne przestrzenie między rury a bufor napcham odpadów z wełny które posiadam. Na matę kauczukową o grubości 32mm pójdzie jeszcze wełna skalna, tylko nie wiem jakiej grubości w sumie. Są jeszcze takie maty jak aluflex ale nie wiem czy jest sens bawić się z tym.
  13. Proponuję jeszcze raz przeczytać mój pierwszy post, powoli ze zrozumieniem
  14. Napisałem priv W moim przypadku nic nie zamoknie, chyba że bufor by się rozszczelnił ale nie sądzę, instalacja zrobiona ze stali węglowej na złączkach zaciskanych (prasowanych)
  15. Mata sporo droższa od wełny i podobno lepsza
  16. Postawiłem bufor (1000 litrów) u siebie na poddaszu na dwuteownikach , których końce leżą na ścianach znajdujących się pod stropem. Kotłownie mam bardzo małą. Bufor stoi tam ponad dwa miesiące i nic się nie dzieje, oczywiście napełniony. Dach nieocieplony czyli praktycznie stoi na zewnątrz tylko że pod dachem. Ma fabryczne ocieplenie, czyli tą gąbkę 10cm. Doradzcie jak go ocieplić i czym. Myślę o macie kauczukowej 32mm grubości i na to conajmniej dwie warstwy wełny typu alulamella - 2x4cm
  17. Zawór mieszający na podłogówke widać na zdjęciu rozdzielacza podłogowego, jest tuż przed pompą. Nie ma większego znaczenia jak narysowałem ten zawór przy grzejnikach, wg mnie jest dobrze i działa. Istotą schematu jest pokazanie że obwody grzejnikowe i podłogowe to dwa niezależne od siebie obiegi, mimo to pompa w rozdzielaczu podłogowym potrzebuję pompy grzejnikowej żeby osiągnąć temperaturę ustawioną na zaworze mieszającym - podłogowym
  18. Rysunek robiony "na kolanie" ale chyba wiadomo co i jak.
  19. Termometr na powrocie zastępczy bo orginalny został uszkodzony. Proszę nie sugerować się temperaturą - ogrzewanie aktualnie nie pracuje
  20. Witam. Mam zmodernizowaną instalację c.o. z buforem ciepła. Mam trzy krótkie obwody podłogówki (w planach dołożenie podłogówki w salonie 30m2). Mam nowy rozdzielacz do ogrzewania podłogowego z pompą - cały zestaw firmy afriso. Problem polega na tym że ustawiam na zaworze trójdrożnym temp np 40 stopni. Temp jaką widzę na termometrze to 30 stopni. Dopiero gdy uruchomie pompę przy rozdzielaczu na grzejniki - wtedy osiągam temperaturę taką jaka jest zadana na rozdzielaczu podłogowym. Wygląda na to że pompa przy rozdzielaczu podłogowym nie daję rady, dopiero gdy pomoże jej druga pompa to wtedy wszystko gra. Jakieś pomysły, rady.?
  21. Wątek powinien być w dziale INSTALACJE a nie - IZOLACJE 🤭
  22. Witam. Jak ogrzewacie swoje domy z buforem w instalacji w okresie przejściowym, czyli obecnie, gdy podczas dnia ogrzewanie jest wyłączone a późnym popołudniem jest potrzeba jego uruchomienia. Bo jestem świeżym użytkownikiem bufora i ciekaw waszych doświadczeń. Gdyby popołudniu uruchomią się pompy, wychłodzone instalacja i mieszkanie - pożerają w ciągu godziny, ciepło z bufora, które wydawało się starczyć na cały wieczór. Przewaga grzejników, część podłogówki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.