Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Masz za dużą moc ustawioną i sterownik nie ma szans pokazać swojej największej zalety - palenia ciągłego z modulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogranicz moc max do np 35-40% ,dynamikę na np 2 i czas przekroczenia na 90-120 min , powinno trochę pomoc ale przy takich temperaturach zewnętrznych i tak się będzie odstawiał ale  nie tak często 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On się nie odstawia. Minimalna moc palnika jest na 15%


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dodam ze paliwo ustawione jestvtak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
1544885261_image-2020-10-28-175935-226.thumb.jpg.ca7b8a466cb07eb24d0fee56e7374758.jpg

Ogranicz moc max do np 35-40% ,dynamikę na np 2 i czas przekroczenia na 90-120 min , powinno trochę pomoc ale przy takich temperaturach zewnętrznych i tak się będzie odstawiał ale  nie tak często 

Niby taki amerykacki a jednak. A tak poważnie fakt jest taki ze temp w dzien 15 a w nocy 2-4 stopnia. Nie ma gdzie oddać tego ciepła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc panika na 15% ? A z jaką sprawnością najniżej pracuje twój kocioł i ile Kw?

W profilu brak danych na temat mocy kotła i palnika.;(

Edytowane przez CIHYMUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 15kw palnik 15kw sv200 zakupiony z 7-8miesiecy temu. Jak to zbadać z jaka najniższa mocą pracuje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DTR Kotła masz napisane 15Kw  Sprawność np 90% 

Moc minimalna 30% , masz tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczanie mocy i korekty w opale zostawcie dla laboratorium, ten sterownik ma tą przewagę nad innymi z PID które miałem, że manipulując mocą, kalorycznością i czasem podawania możemy bardzo dobrze wyregulować palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem bo palnik przełożyłem z technixa całego żeliwnego 25kw


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

c3beff927fa0c608e0d9bfb3d838d3cc.jpg
Taki miałem. Tragedia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy palnik i retortę czy klepsydrę da się wyregulować czasem podawania i przerwą i każdy sterownik nawet dwustan to ogarnie. Tyko moc dmuchawy trzeba dostosować do tych wartości. Każdy palnik bez dmuchawy ma moc zero. 

Jaki masz czas podawania i przerwę? Próbowałeś palić w dwustanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, CIHYMUR napisał:

Każdy palnik bez dmuchawy ma moc zero. 

Zapomniałeś o naturalnym ciągu kominowym. 

29 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Niewiem bo palnik przełożyłem z technixa całego żeliwnego 25kw

To na pewno nie jest palnik sv200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno nie jest palnik sv200.

Tem na zdjęciu nie właśnie z niego zmieniłem na sv200
046e31a4c77f2d9cb19ba84462312598.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, HarryH napisał:

To na pewno nie jest palnik sv200.

Kolega napisał że taki miał . Opisał "tragedia".

5 minut temu, HarryH napisał:

Zapomniałeś o naturalnym ciągu kominowym.

Nie zapomniałem . Podajnik to nie zasypowiec z miarkownikiem ciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c11a1050420e93508a4cc8f058c1fff3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekorfi masz dom który potrzebuje 7 Kw do uzupełniania strat(na bieżąco) podczas zimy przy temp. zew -20*C Aby w twoim domu było 20*C.

Masz za duży kocioł i sprawność minimalna twojego kotła to około 4,5 Kw . Więc teraz przepalasz opał poniżej sprawności kotła.

Gdy będziesz spalał 4,8kg/h to twój kocioł osiągnie moc nominalną czyli 15KW. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam to zapisać w sterowniku? Sterownik skzp 02, wersja softu v2.35A rok 2020-03-26


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek.Jesli po spadku mocy jest na palniku dužo wegla,najlatwiej sprawdzic zwiekszenie max.nadmuchu.I te ustawy dmuchawy,ktore sa do tego sugeruja.Odwrotnie možliwe zmniejszat troche min.nadmuch.Bedzie nawet stabilniej z wykresom.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Żaden sterownik cudów nie zdziała. 

Ale powiem Ci tak. Mogę się mylić bo liczyłem na szybko ale jak zaczniesz spalać około 35kg na dobę to będzie to oznaczać że wszedłeś w widełki kotła . Palisz na mocy minimalnej czyli 4,5 Kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocy nominalne sa w papierach.W praktyce palim od 1,6KW na moim kotle i palniku 25KW i z zerom problemow.Srednia sezonowa lekko ponad 5KW.Mniejszy palnik bylby wygodniejszy,z kotlem nie ma takego znaczenia......Nastepny ale bedzie 15ka

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doczytałem że DTR https://www.google.com/search?ei=IqmZX-2gKq2BjLsPiNu_0AU&q=kocioł+domino+plus+15Kw+DTR&oq=kocioł+domino+plus+15Kw+DTR&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIFCAAQzQI6BwgAEEcQsAM6BggAEBYQHjoICCEQFhAdEB46BQghEKABUPcsWJZwYNJ3aAJwAHgAgAGVAYgBjQmSAQMwLjmYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6yAECwAEB&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjtubbo5tfsAhWtAGMBHYjtD1oQ4dUDCA0&uact=5

Dotyczy kotła domino plus  Bio na stronie 24. 

. Paliwo podstawowe Paliwem podstawowym stosowanym w kotłach „DOMINO-BIO” jest: Biomasa niedrzewna – sprasowana słoma w postaci brykietów i pelletu, pestki i łupiny owoców - o następujących własnościach: - wartość opałowa: 12-15kJ/kg, - wilgotność: < 15%,

Więc sorry , to dotyczy nie tego paliwa którego Ty używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SlawekOrfi napisał:

Jak schodzi z mocy wydaje się ze jest za dużo opału w palniku. Co mogę z tym zrobić?

Jest za dużo opału, ponieważ kocioł wszedł za szybko na dużą moc ,napchał paliwa które dało przyrost temperatury i teraz nie ma co z tym robić. Trzeba ograniczyć moc kotła aby nie wchodził z mocą tak wysoko. Chyba reded pisał coś o ograniczeniu. Wejdź na wątek Skzp i tam podpowiedzą.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnych wymogach na badaniach oraz przy palniku SV200 i dla jego danych przesypu moc 15kW będzie osiągał spalając ok. 2,2 do 2,4kg/h paliwo przewidzianego w normie (ok 28MJ)

 

A to co pan wyżej czyta w zapisach domino-bio to wywód na kocioł nie spełniający wymogów 5klasy. Ktoś szukał luki przed uszczelnieniem prawa.

Jak już x osób radzi i jest kontakt z reded, to należy poczekać na efekty

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dd15417fd2872dd1aadfc51264a2396a.jpg
Dodam ze kocioł był zakupiony z innym palnikiem technix. Ale dziękuje za wypowiedz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu , cytat usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co wyżej pisałeś.

Na zdjęciu widzę dmuchawę prawdopodobnie DM80 ale to co istotne to.ksztalt i kolor wirnika. Na tej podstawie widzę, że jest na silniku niemieckim Ziehl-Abegg.

Technix fabrycznie daje RMS120 i one generalnie są na silniku EMC (ale też mogą mieć Ziehl-Abegg).

Nie mniej czasami posiłkują się także DMkami

DM80 oraz DM85 składane są na EBM (który ostatnio jest dziwny) Ziehl-Abegg oraz EMC.

Ogólnie Ziehl-Abegg powinnien w skali działać na ok. 5-28 w kotle 15kW

Palnik powietrze dla kotła 15kW powinno być ok. 5-7 do 60 (ja osobiście ustawiam 80, bo nie mam pewności na jaki komin, kotłownie oraz opał to trafi)

Przesyp SVki to granice 12kg/h na aktualnym paliwie mam 11,7kg/h u siebie jak pamiętam.

Moc ja mam ustawioną na 15kW.

Ja dla węgla, który używam mam czas podawania w auto 8sekund.

 

To co ważne i od czego należy zacząć to pytanie czy masz dobre napowietrzenie kotłowni (nawiew oraz wywiew czy ewentualnie tzw zetke jako nawiew)

 

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wiedzy.Kiedy nie niedopal i po spadku mocy jest palnik pelny opalu,wykres  EKG =Ten opal sa na malej mocy nastepnie dopala.

 

Na dužej mocy maly nadmuch 26/60-stad dužo opalu.

Na malej mocy dužo powietrza-dla tego nie ma niedopalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pieklorz napisał:
To co ważne i od czego należy zacząć to pytanie czy masz dobre napowietrzenie kotłowni (nawiew oraz wywiew czy ewentualnie tzw zetke jako nawiew)
 


Nie mam tak zwanej zetki. Kotłownia (otwarta) razem z garażem. Około 30-35m2. Z kratek to mam tylko mała wentylacyjna. Średnica kratki okolo 10-13cm. Brama od garażu super szczelna nie jest wiec myslalem ze będzie Ok. Może taka zetke trzeba by zrobić, nie będzie problemu z tym. Mam dostęp do wiertnicy rur od fi160 do 600mm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Ryszard
Skróciłem cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.