Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie do 13 jest napisane 40 % peletu i 60% węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Dużo tego peletu trzeba sypnąć do groszku?  Bo mam trzy worki takiego szamba , że spiek potrafi wystawać z 10 centymetrów za palnik. 

Jak się dopala to niech sobie wystaje, mi nawet wygodniej było wyrzucać popiół w postaci kolb niż z popielnika go wysypywać więc gdy paliłem Wesołą przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło nie walczyłem z tym w ogóle.

Gorzej jak jest niedopalony węgiel w tym spieku wtedy śmiało dorzuć peletów - ten palnik spala nawet same pelety więc dorzucaj do skutku jaki chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Dużo tego peletu trzeba sypnąć do groszku?  Bo mam trzy worki takiego szamba , że spiek potrafi wystawać z 10 centymetrów za palnik. 

Może za dużo powietrza na jakiej mocy to się robi jaki sterownik ja na wesołej do 8 kW nie mam żadnych wystających spieków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcus312 napisał:

Może za dużo powietrza na jakiej mocy to się robi jaki sterownik ja na wesołej do 8 kW nie mam żadnych wystających spieków 

Palnik chodzi od 1,5 do 9 kw.  Spieki tworzyły się w zasadzie cały czas, i wszelkie regulacje nie przyniosły żadnych pozytywnych efektów. Taki węgiel, i nie da się go normalnie spalić. Ster jest SKZP 02, ale tutaj chyba nie ma to większego znaczenia. Natomiast prawdą jest, że węgiel był mokry, a że nie miałem nic innego to go wsypałem, ale na szczęście tylko jeden worek. Pozostałe trzy worki czekają na swoją kolej jak wyschną, i wtedy kolejna próba.

 

9 godzin temu, SUSPENSER napisał:

Jak się dopala to niech sobie wystaje, mi nawet wygodniej było wyrzucać popiół w postaci kolb niż z popielnika go wysypywać więc gdy paliłem Wesołą przy dużym zapotrzebowaniu na ciepło nie walczyłem z tym w ogóle.

Gorzej jak jest niedopalony węgiel w tym spieku wtedy śmiało dorzuć peletów - ten palnik spala nawet same pelety więc dorzucaj do skutku jaki chcesz osiągnąć.

Spiek był taki duży, że po prostu bałem się, żeby nie przykleił się do ścian palnika. Na początku był dopalony, ale na drugi dzień można było w nim znaleźć niedopałki. Męczyłem to dwa dni, i zrezygnowałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tylko ten jeden węgiel stworzył taki problem. Ale tak naprawdę  nie wiadomo skąd on jest, bo wcześniej miałem kilka worków i paliło się prawidłowo. Po nowej dostawie tak się zadziało. Jednym słowem, nie ma co kupować badziewia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

13 pv sv200 argos pid+ WYSTARTOWAŁ.Do luknięcia na ekotlownia nick kaibuk .Groch Chwałowice 27Mj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wprowadze strefy na pompie zastosuje je na kociołku .Zobaczymy jak to wpłynie na spalanie dobowe.Może coś się uda uszczknąc do skarbonki.Spalanie 0,47 kg/h.O jutra ma spaść temperatura na zewnątrz jestem ciekawy jak to wpłynie na spalanie .Wszystkie worki groszu który kupiłem mają nie dowage od 0,4 do 0,6 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nightwatch napisał:

Myślę że da się jeszcze sporo urwać, ten palnik daje radę. U mnie (kocioł 19kw) wczoraj i przedwczoraj spalanie ok 7.5 kg / dobę, dziś do tej pory naliczył ok 4kg więc pewnie skończy dobę w okolicach 6kg. 

 

A na jaki metraż masz 19kw

Ja mam 13kw na 180mkw spalanie teraz od 8 do 10kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wprowadzeniu wczoraj strefy dla kotła spadło spalanie dobowe o prawie 4kg.Ten wynik jest optymistyczny.DZISIAJ  skorzystam z rady Kol. Jareckiego i wprowadze strefe dla pompy CO.Może jeszcze parę gramów grochu policze na plus.A tak całkiem serio to zupełnie inny wymiar spalarstwa wungla.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wasze palinki na nowym sofcie pracują?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim węglem palicie, że macie tak niskie spalanie? Przecież niewiele mniej spala się w lato na samo ogrzanie wody. 6-10 kg na dobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SlawekOrfi napisał:

Jak wasze palinki na nowym sofcie pracują?

Z tego co zrozumiałem, do Sv będzie osobny soft zrobiony. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maniek130 napisał:

Skarbek

U mnie 13 Kw, powierzchnia ok 140 m2. Aktualne spalanie około 18-20 kg/doba. Oczywiście palnik SV. Węgiel około 23 Mj.

Jakoś ciężko uwierzyć, ze można spalić 6-10 kg dobę.

Jaka temp w mieszkaniu? Kocioł grzeje cały czas? CWU również?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie przez całą zimę wynosiło w granicach 10-12 kg.  W zależności od temperatury zewnętrznej. Ostatnio było cieplej, więc spadło w okolice 8 kg.  Węgiel skarbek, dom słabo ocieplony. W mieszkaniu 21 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wpisać źle potencjał i masz taki wynik. Druga sprawa  to temp. w pomieszczeniach... 

Jak nie włożysz to nie wyjmiesz. Chcesz mieć ciepło lub gorąco więc palisz 6 lub 10 kg :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 80 metrach nie ocieplonego mieszkania,temperaturze wewnątrz 23-25 stopni i 80 litrowym bojlerze grzanym do temperatury 55 stopni palnik SV200 spala w zależności od temperatury zewnętrznej między 13 a 17 kilogramów ekogroszku Sobianek Gold.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, 8010 napisał:

Wystarczy wpisać źle potencjał i masz taki wynik.

Aż o 100% ? Przecież mocno nie można się pomylić, nawet zmieniając na inny węgiel... chyba?

Temperatura w domu to 22 z hakiem. Kocioł pracuje na czujniku pogodowym.
Ja na spalanie nie narzekam, mam fajnie, ciepło. Spala ile musi.
ja tylko zastanawiam się na ile tak niskie spalanie jest prawdą. Wiem, że każdy dom inny ale jednak różnice są duże. Większość moich znajomych spala podobnie do mnie.
To trochę tak jak z samochodami, większość ludzi zaniża niewiadomo czemu. Kolega tak się chwalił spalaniem Passata TDI... W mieście miał mu palić max 5-5,5 litra. Na trasie nie pytałem, bo pewnie ze 3, a jak stał w korku to pewnie produkował paliwo. Tak jakoś się słożyło, że jechaliśmy kiedyś do Wrocławia i tam jeżdżąc dużo po mieście komputer pokazał 9,2 litra. A nie była to jazda mega dynamiczna... Tak więc...

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację. Nakryłeś nas. Wszyscy kłamiemy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, do Sv będzie osobny soft zrobiony. 
 
 

Jest juz zrobiony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.