Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamknięcie kurka gazowego przez Rosję, wiszący w powietrzu konflikt zbrojny.


Raidenx8607

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zabezpieczacie się w jakiś alternatywne źródła energii ze względu na niestabilna sytuację na granicy?

U siebie w tym roku zwiększyłem zapas drewnaoraz brykietu do kominka chodź cena nie rozpieszcza. Jak jest z tym u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze kałacha... czy już naprawdę wyprali wam mózgi???

A z kim będziesz wojował?

YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wojował z leśniczym ,żeby drewno było tańsze i było go więcej, czemu nie. Do kałacha nie podskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha.. dobre 🙂

Tak na serio jakby się coś działo teraz to raczej w następnym sezonie odczujemy. W tym tylko drenaż kieszeni ale to było z góry ustalone niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojne jak ruszy Nord Stream II kryzys się skończy. Teraz trzeba trochę postraszyć by nikt nie protestował przeciw uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nasi "mądrzy inaczej" nie byli skłóceni ze wszystkimi dookoła, to pewnie i problemów by nie było z nabyciem czegokolwiek w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wystarczy popatrzeć co w koło się dzieje i jedynie co się nasuwa to chyba jakiś większy konflikt bo wszystkie kraje gromadzą rezerwy bez umiaru , ruski sprzedają tyle gazu ile zawsze bo tyle zakontraktowali a gazu nie ma więc gdzie jest ? to samo z węglem itp , coś się szykuje i obym się mylił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61 owszem, mylisz się. Kraje gromadzą surowce ze względu na przyspieszenie gospodarcze po lockdownach. Dodatkowo na zachodzie poprzez politykę gazową wschodu oraz dość zimny i przeciągający się ubiegły sezon grzewczy, zapasy gazu są na niskich poziomach. Wujek Włodek trochę potupie nóżką jak to zwykle bywa i tyle. My oczywiście odczujemy to po cenach. 

Tradycyjny wielkoskalowy konflikt nie jest nikomu na rękę. To już nie te czasy. To się nie opłaca. Teraz takie sprawy załatwia się inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie lubię ruskich ale bądźmy uczciwi to nie ruskie są winne oni dają tyle ile zachód zakontraktował a myślicie że dwa lata temu gospodarka nie pracowała przed tzw plandemią ? szła tak samo jak teraz i gazu też szło tyle ile teraz więc gdzie jest gaz ,węgiel ? robią tzw zapasy strategiczne bo coś się szykuje i oni dobrze o tym wiedzą , niedawno  w październiku w studio Korwin chlapnął zobaczycie co będzie 8 listopada i co nikt się nie odezwał nie zapytał wyglądało to tak jak by wszyscy już wiedzieli , ściemę i nudle nam na uszy wieszają a robią coś wbrew nam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu pitolisz. 8.11.21, nastąpiła oficjalna integracja Rosji z Białorusią, a to było wiadomo dużo wcześniej, stąd słowa Korwina Mikke.

Dlaczego Rosjanie, nie przesyłają gazu? Dlatego, że jakiś czas temu UE postanowiło kupować gaz na wolnym rynku, nie podpisując kontraktów długoterminowych, więc Rosjanie próbują UE do tego zmusić, bo obecny system im się nie opłaca!

Do tego dochodzi próba wymuszenia przyspieszenia certyfikacji NordStream 2.

 

Tylko tego Ci nie napisze twój Witold Gadowski, trzeba czytać inne poczytniejsze portale!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Lewackich portali nie czytam , kiedyś napisałem że brzydzę się gazetą wyborczą i dostałem całkowitego bana nie na tym forum oczywiście ,kapujesz o co chodzi czy dalej udajesz .

na tym kończę dyskusję bo do niczego nie prowadzi a szkoda sobie święto psuć ,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo, powstał ZBiR. Białoruś broniła się przed tym tak długo jak to możliwe, ale w końcu zostali przyciśnięci. Porozumienie w tej sprawie miało już koło 20 lat😉. Żadne teorie spiskowe, Korwin mimo, że jest dziwakiem nie ma żadnych wejść informacyjnych u Ruskich. Wystarczy poczytać lokalne media na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszenka długo lawirował, między wschodem, a zachodem, ale w końcu sam przez własną głupotę wpadł w objęcia Rosji. Jeszcze trochę, jak będzie podskakiwał, to Moskwa pośle go na pożarcie UE i wstawi swojego watażkę w Mińsku, a kolega berthold61dalej będzie banialuki opowiadał, bo nie czyta tego, czy tamtego!

Świat na GW się nie kończy, poczytaj sobie nawet przez google tłumacza zagraniczne gazety i magazyny, są też prawicowe rozsądnie piszące!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Miałem już się nie odzywać ale jak powszechnie wiadomo mediami  CAŁYMI  mediami rządzą osoby w liczbie 9 więc jeśli ktoś myśli że media są obiektywne to sory wysiadam , każdy h .......... na swój strój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając bardziej do tematu. W odpowiedzi na groźby dodatkowych sankcji z UE, Łukaszenka zasugerował, żeby w odwecie odciąć Europę od gazu z gazociągu Jamał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berthold61 to został Ci już tylko Witold Gadowski 🤣🤣🤣

Poczekamy zobaczymy, kto w tym starciu przegra. Obstawiam definitywny koniec Łukaszenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś tnie te tematy to róbcie to tak żeby było jednakowo. Zalogowany połowy nie widać, wylogowany inne forum wszystko widać. Jakieś jaja jak arbuzy

Poza tym politycznych tematów kijem przez szmatę nie dotykam. Cieszę się jedynie, że około 6.5 % energii elektrycznej jest w PL z gazu. Może nie wyłączą u mnie przynajmniej prądu, i na kosmicznie drogim prądzie z agregatu nie trzeba będzie jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co nas czeka zimą. Dojechały zamówione kółka i zabieram sie za montaż ich do agregatu, żeby był bardziej mobilny i zdolny do wyciągnięcia na zewnątrz garażu dla ciągłej pracy. Szukam też prostego rozwiązania na przełączenie paneli na jakis falownik off-grid i korzystanie w dzień z energii paneli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem blisko KWB Konin i elektrowni na węgiel brunatny. Jakoś nie wiem czemu ale jestem dość spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że pod latarnią najciemniej. Ja mam swoją miejscowość zasilaną z dwóch niezależnych linii energetycznych, ale jak bloki staną to już nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. powiedzenia co ma wisieć nie utonie poczekamy zobaczymy :). Nigdy prądu u mnie nie wyłączali ani na długo ani często, to i jestem dobrej myśli że tak pozostanie. Optymistycznie do tego podchodzę. Żadnych nagłych ruchów wykonywał nie będę. Mam jak i czym palić bez prądu więc nie zginę. Najwyżej nastrojowo przy świecach z żoną posiedzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja jest u mnie, naprawdę nie pamiętam poważniejszej awarii, co nie znaczy że tak będzie zawsze. Wariować też nie mam zamiaru, chcę uporządkować posiadane już źródełka energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, daromega napisał:

Najwyżej nastrojowo przy świecach z żoną posiedzimy.

 .....i statystycznie może wyjść Wam na dobre.....  🙂

... ale powiedzcie cóż takiego facedoopki bez prądu i netu zrobią..... toż to fala samobójstw nastąpi... ¯\_(ヅ)_/¯

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.