Skocz do zawartości
IGNOROWANY

KONKURS - Bufor z grzałkami pod fotowoltaikę.


tomekb
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez PioBin,

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam serdecznie. Ze względu na zbiżający się dzień Świętego Mikołaja, oraz aby trochę rozruszać tematy związane z ,, blogami " na tym forum. Chciałbym w porozumieniu z administratorem , przeprowadzić mały konkursik, w którym jest do wygrania  rozdzielacz z rotametrami do ogrzewania podłogowego  Finish-A  jest to rozdzielacz mosiężny naszej produkcji, Rozdzielacz RPR od 2 do 10 obwodów w zależności od tego jaki sobie  zażyczy zwycięzca. Ale jak trzeba będzie większy to jakoś to załatwimy największe mają nawet 18 obwodów. Zasady konkursu są bardzo proste 

 Tutaj na forum od niedawna można założyć swój ,,blog"  Mam go i ja. Ostatnio zamieściłem na nim  wpis odnośnie nowego rozwiązania nad, którym pracujemy link TUTAJ . Jest to ,, bufor z grzałkami do fotowoltaiki.   W konkursie należy wskazać łączną moc w ,,watach'' jaką posiadają grzałki zamontowane obecnie w tym buforze, każdy może oddać swój głos tylko raz. Kto naszkicuje pierwszy prosty schemat instalacji dla wykorzystania takiego rozwiązania może oddać 3 głosy.( Schemat nie musi posiadać zaworów i filtrów.) Zwycięzcą będzie ta osoba, która trafi bezbłędnie, lub będzie najbliżej prawdy, liczy się kto zgadnie  pierwszy.  ,,Aby nikt nie odebrał to jako formę hazardu to za rozdzielacz będzie trzeba zapłacić 1zł" Wysyłka na nasz koszt  . 

Podczas wpisów na ,,blogu" na temat tego rozwiązania będę starał się coś podpowiedzieć i może komuś to pomoże, aby rozwiązać zagadkę, dlatego zachęcam do śledzenia mojego bloga.  Uwaga: odpowiedzi proszę podawać w komentarzach poniżej , aby było łatwiej zweryfikować zwycięzcę. Odpowiedzi zamieszczone w innym miejscu nie będą brane pod uwagę.  Konkurs trwa do 5 grudnia i do tego dnia można zamieszczać propozycje . Zastrzegam sobie zmianę zasad i prawo do rozstrzygnięcia ewentualnych sporów .  Tomekb . 

foto8509.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • marcin zmienił(a) tytuł na KONKURS - Bufor z grzałkami pod fotowoltaikę.
  • marcin przypiął/eła ten temat

6kw

jesli mozna uzasadnic to tym ze jest to “srednia” z mocy instalacji PV montowanych, “srednio” tez wiecej nie potrzeba dla CO dzisiejszych budynkow. Na magazynie mam tylko grzalki 2kw wszystkie takie same.

A jak by zalezalo to ode mnie to moc grzalek bylaby taka jaka chce inwestor/instalator. Dobrane pod konkretne potrzeby i instalacje.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przydałoby się 3 grzalki po 2,5KW, czyli 3x2,5KW =7,5KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze koledzy już wszystkie moce grzałek zastosowali , no to mnie zostało z grubej rury 3razy 4kw czyli 12000 w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pójdę w drugą stronę... Jako że kol @Patrol już wykorzystał opcję 3x1,5 kW mnie pozostaje podać najmniejszą mozliwą: 3 x 1,1 kW = 3300 W.

Dlaczego? Bo podana jest tylko pojemność "zasobnika" 50 litrów, żadnych przepływów, żadnych temperatur. Przyjąłem więc różnicę temperatur 55 stopni , czyli podgrzanie 50 l od 30 C do 85 C w ciągu godziny. Wyszło 3,20 kWh 🙂

19 minut temu, Kordjano napisał:

3razy 4kw czyli 12000 w

Za duże obciążenie dla przewodów 2,5 mm2 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że miałem iść w tą stronę kolego @gmaj22 , ale jedno i drugie wydaje mi się przesadzone choć moje duzo  bardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat "umarł" czy wciąż brak zwyciężcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w inną stronę pójdę gdyż wszyscy lecą po tych samych grzałkach. A ja widzę to tak: 1x1,1 kW, 1x1,5kW, 1x2kW czyli 4,6 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, dzisiaj dzień Świętego Mikołaja, więc tak jak zapowiadałem poniżej przedstawiam  filmik przedstawiający pomiar rezystancji grzałek . Przyjmując napięcie w sieci 230v . To oznacza, że łączna moc grzałek w naszym buforze wynosi 5790 Wat . Czyli 5,79 kw. Gratulacje dla zwycięzcy konkursu . Najszybszy i najbliżej prawdy był kolega @PioBinktóry wskazał na 6Kw i otrzymuje rozdzielacz do ogrzewania podłogowego naszej produkcji .  Zwycięzcę konkursu zapraszam na priv  w celu ustalenia ilości obwodów rozdzielacza i podania adresu wysyłki . Jeszcze raz Gratulacje.  

20211206_082132.thumb.jpg.081d4a61d91682fd54ff5d358f542763.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Dziekuje.

Skontaktuje sie z @tomekb pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozdzielacz dojechal. Ponizej „potwierdzenie”. Za montaz zabiore sie w wolnej chwili po przygotowaniu i sprawdzeniu reszty na miejscu. 

Pozdrawiam i dzieki dla @tomekb

PioBin662F0C59-E7CD-457C-8C23-02636A611DDB.thumb.jpeg.80794e2a19d99a0986d27f23d27a473f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.