Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pionowy wymiennik


marcincastus

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladając głębię sieci w Defro widziałem sadzę. W Lagunie nie. Tak że te papierowe wyniki można sobie najwyżej poczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Puławiak napisał:

dlaczego doświadczone firmy nie bawią się w osiąganie jak najwyższych wyników. 

Jest wrecz odwrotnie. Przy czym 94-96% to juz osiagnieto. Pozniej wchodzi juz kondensacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moga byc roznice - ok.

Zalezy rowniez co rozumiemy jako „renomowanych”.

9BD2CA7D-0F06-43E2-A479-D55C280878A2.thumb.jpeg.183e2a1caa9e353aeb3fad1414ceaa72.jpeg

Popatrzmy wyzej. Producent renomowany? Nas ciekawi oczywiscie sprawnosc bez kondensacji.

Szczerze moim zdaniem to tym wloskim jeszcze brakuje do renomowanych- po prostu to nie ta liga oni konkuruja cena nie technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowimy = porownujemy sprawnosc bez kondensacji.

Mozemy tez sprawdzic emisje… i porownac jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu mowimy o kotlach nie samochodach.

Jak widzisz takie „byle jakie” Defro jak wyzej tez lepiej wychodzi sprawnosc w certyfikatach, a to nie „mercedes”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Chodziło mi o konkretne porównania kotła do kotła. Czy kotła zwykłego do zwykłego a nie - zwykłego do kondensata. No cóż przecież wszyscy pracują udoskonalają swoje produkty dlaczego nie ma powstawać coś lepszego. Sprawniejszego bardziej ekonomicznego łatwiejszego w obsłudze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Puławiak napisał:

Swoją drogą to jest ciekawe dlaczego doświadczone firmy nie bawią się w osiąganie jak najwyższych wyników. 

Przecież użytkownik nie zauważy o co chodzi, spali  cokolwiek tam przytarga i wsypie, wymiennik czysty "gitara".

Chcą sprzedawać zarabiać i nie mieć żadnych problemów, a nie oszczędzać twój opał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównywać sprawności kotła przystosowanego do pracy z kondensacją i bez.

Ten drugi nie może nawet się zbliżyć się do warunków kondensacji, a jeśli miałby pracować  na granicy to musiałby posiadać pakiet czujników chroniących przed kondensacją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest tam wyraznie napisana sprawnosc przy braku kondensacji wiec co nie mozna???

Jak ktos goni kociol na 70C bo mu sie lepiej spala to jego sprawa jego pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Animus napisał:

A ogrzewacz 94% z hakiem 

Co z tego że bardziej  bezobsługowy, jak za to trzeba zapłacić w opale.

No właśnie o to chodzi. Jestem w stanie zapłacić więcej w opale za spokojną głowę.

Porównam to do mojej Hondy. 2.0 benzyna, 10L/100 spalanie. Kupiłem używaną 8 lat temu. Zero problemów.

Ojciec ma Passata 2.0 TSI, pali dużo mniej, ale ze względu na problemy o VW nie chce już słyszeć.

Może podobnie jest z tymi kotłami ?

Może lepiej mniej wyżyłowany ale sprawdzony i bezproblemowy niż nowinka z super parametrami w której trzeba grzebać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, marcincastus napisał:

Jestem w stanie zapłacić więcej w opale za spokojną głowę.

Pełna świadomość to najważniejsze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PioBin napisał:

Przecież jest tam wyraznie napisana sprawnosc przy braku kondensacji wiec co nie mozna???

Niezrozumienie tematu

To zdanie jest napisane przy kotle kondensacyjnym.

Kocioł zwykły musi być tak zaprojektowany i wykonany aby kondensacja zachodziła co najwyżej przy mocy minimalnej w bardzo specyficznych warunkach. Musi być to na tyle rzadkie aby nie wpłynęło na jego żywotność.

Kocioł Kondensacyjny musi być tak zaprojektowany i wykonany aby kondensacja zachodziła w sposób ciągły nawet na mocy maksymalnej i nie może to znacząco obniżyć jego żywotności.

Jednak aby kondensacja zachodziła w pełni muszą być spełnione odpowiednie warunki po stronie odbiorczej. Producent nie gwarantuje pełnej kondensacji kotła w każdych warunkach i udostępnia nawet tabelkę sprawności dla poszczególnych wariantów aby jakiś cwany prawnik nie wydoił go z pieniędzy.

I teraz wracamy do naszego magicznego zdania: "sprawność przy braku kondensacji"

Warunki braku kondensacji są zmienne, nie da się ich do końca przewidzieć, tyle że dla kotła kondensacyjnego ich brak to najwyżej utrata kilku procent sprawności, co innego dla kotła zwykłego on nie może pracować na skraju takich zmiennych, nieprzewidywalnych warunków, musi mieć zaprojektowany zapas aby nie zbliżać się do punktu rosy na kotle. Punkt rosy zależy od temperatury, ciśnienia, wilgotności, zawartości zanieczyszczeń.

Czyli nasz "zwykły" kocioł  projektowo musi być odsunięty od punktu pracy zwanego "sprawność przy braku kondensacji"

I dlatego nie można i nie ma sensu porównywać takich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko kociol jeden z kilku do naśladowania i tak trzeba na to patrzec a nie szukac wytlumaczenia ze u nas sie nie da. Cena poza zasiegiem Kowalskiego.

PS. Znajdz inny kondensacyjny (krajowy lub nie)… i podyskutujemy sobie tak na luzie o rozwiazaniach itp.

Po prostu zle jesli ktos na sile wciska np. wloski standard do klasy premium i robi z tego „show”. To bylo dobre/inne 10lat temu teraz dzisiaj niczym nie odstaje od innych.

Zycze naszym konstruktorom takich pomyslow i wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcincastus napisał:

Proszę sobie poszukać , ile filmików jest o problemach z kotłami Defro, w samej tylko Polsce.

A co mnie Defro obchodzi, źle mnie zrozumiałeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby się dało ale z tego co wiem to kondensat to robi tylko jedna firma w PL. Chwała im za to że coś robią i starają się robić coś ciekawego. Ale widzę że temat trochę zaniedbany bo tylko jedna moc urządzenia. Uważam też że te nowe produkty z europy wzbogacają nasz rynek i zmuszają naszych producentów do wprowadzania nowych ciekawych rozwiązań i rozwoju. Gdyby nie mieli konkurencji to dalej by były śmiecuchy z dołożonym palnikiem ew wymienik z olejaka i wsadzony tam palnik. A tak mamy już Heiztechnik One czy Flat czy  piecyki pelletowe od defro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zagranicznymi to trzeba uważać, z częściami może być problem jak się z naszego rynku wycofają i jak coś do wymiany to przeważnie cena kieszeń obrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mów że coś rzeźbiłeś😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.