Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet Comfort_pytanie o funkcjonalność


olvap

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, burner napisał:

Zawór z siłownikiem oraz sterownik jakiej firmy?

Zawór Esbe, sterownik Tech.

 

10 godzin temu, 8ik3r8 napisał:

Znalazłem przyczynę spadku ciśnienia

To fajnie, że udało się zlokalizować. Obserwuj dalej,czy jeszcze będzie spadać, bo może tylko jeszcze powietrze gdzieś było. Odpowietrznik bym zostawił zakręcony,to tylko automat a na strychu nie masz go ciągle na oku,a ewentualne powietrze albo zostanie w tej rurce, albo jak będzie dużo to pokaże się w najwyższym grzejjiku,to wtedy odpowietrzysz całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2021 o 10:48, WojtuNie napisał:

Zielony kaloryfer to że jest zapotrzebowanie na grzanie.

29* to temperatura wyliczona z Kt 

30* to faktyczna temperatura dawana przez kocioł

40* to max temperatura jaką może dać kocioł , jest ustawiana w apce w dwóch miejscach 3.1.1.7 i 5.2

Krzywa z modułu jest lepsza bo może to być zygzak,a w kotle jest tylko prosta.

 

Witam wszystkich

Zarzuciłem ten temat na elektrodzie, ale jak dotąd, nie udało się zagadki rozszyfrować.

Nie chcę wszystkiego powielać, ale chodzi o to, co oznacza wartość T3 oraz czemu to służy (T3) i jak to ustawić?
I jak rozumieć i używać ustawienia "Wpływ temperatury w strefie"?
Jest to opisane jako: "podaj współczynnik wpływu temperatury w strefie na oczekiwaną wartość temperatury wody grzewczej" i wydaje się mieć związek z T3.

Może ktoś już to rozszyfrował i się podzieli?

Temat dotyczy Pakietu System Comfort Termet (LIN) i aplikacji z nim związanej.

Pozdrawiam

Screenshot_20220108-093104.jpg

Screenshot_20220107-125907.jpg

Edytowane przez stachmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że udało się zlokalizować. Obserwuj dalej,czy jeszcze będzie spadać, bo może tylko jeszcze powietrze gdzieś było. Odpowietrznik bym zostawił zakręcony,to tylko automat a na strychu nie masz go ciągle na oku,a ewentualne powietrze albo zostanie w tej rurce, albo jak będzie dużo to pokaże się w najwyższym grzejjiku,to wtedy odpowietrzysz całość.

Mam pytanko jeszcze o izolacje instalacji. Mój hydraulik zostawił mi takie odsłonięte kolanka , łączenia itd. Powinno to być jakos lepiej zaizolowane?? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220109/3a191a8593398b2d563a9ad3972f78a2.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220109/ea45aed1cfbb4753f3ddd884473fca83.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ładniej wygląda jak jest wszystko w otulinie 😉

Wszystko zależy od tego,czy chcesz aby te rurki dawały coś ciepła do pomieszczeń przez które przechodzą, czy raczej to strata energii bo grzać tam nie trzeba. Tylko z tą otuliną jest problem,bo nie wejdzie na kształtki i trzeba kupić o rozmiar większą i rzeźbić ( docinać pod kątem) . Ja na zewnątrz stosuję otuliny szare, są trochę sztywniejsze i lepiej się je docina,bo te to głównie pod tynk (wylewki) się stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc to znów ja :-) przy grzejnikowym zaworze termostatycznym mam luz. Ręka można kręcić ta śrubkę że zdjęcia. Może tak być czy powinno byc mocno dokręcone ? Przez to Ciśnienie może spadać ?? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220117/ce5f545ac4309efd96c50e7cbdfe4732.jpg

Odkręciłem ta śrubę i tam raczej nie powinno być żadnych wycieków bo ten zawór tylko dociska ten dzundsel w środku. Jeśli chodzi o zamontowanie tego ponownie to nie ta się tam nic zepsuć ? Chodzi tylko o ustawienie wskaźnika od góry i tyle. I dociągnąć to jakiś kluczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie w dziale izolacji pokazywałem jak mam zrobione kolanka w otulinie , zawory też są pochowane, wystają rączki, ale to rzeźbienie.

Trochę zdjęć niedokończonej izolacji jest też w poście #56 tematu

 

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolanach 90st otulina cięta pod kątem 45st, jak rozchylisz taką otulinę to sama się zamyka i na prostych odcinkach nie potrzeba dod ściskania ani mocowania, natomiast czasem jak rzeźbisz np zawór albo ZZ to trzeba ściśnięcia dodatkowego paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 10.01.2022 o 18:57, WojtuNie napisał:

... 😉

WojtuNie jak ustawiles termet comfort sterownik na lato ?Ja regulator pokojowy dalem na OFF i regulator pokojowy sie wylaczyl a w aplikacji a grzanie wody ma tryb ZIMOWY i LETNI i dałem letni aczkolwiek nie wiem jaka jest różnica pomiędzy tym. Jak masz ustawione ?

Edytowane przez 8ik3r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji w zakładce urządzenie grzewcze dałem tryb letni. Termostat mam załączony, bo jak wyłączę to gaśnie również temperatura na samym termostacie,a tak mam podgląd bezpośrednio w pokoju ile jest,bez wchodzenia w apke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 10:18, WojtuNie napisał:

W aplikacji w zakładce urządzenie grzewcze dałem tryb letni. Termostat mam załączony, bo jak wyłączę to gaśnie również temperatura na samym termostacie,a tak mam podgląd bezpośrednio w pokoju ile jest,bez wchodzenia w apke.

Czyli masz ustawione np na 15 stopni ?? tak aby regulator pokojowy nie wlaczal ogrzewania. Zgadza sie ?

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@WojtuNie pojawił sie taki problem, że ciepła woda mi strasznie śmierdzi jakby ściekiem..... czytalem, ze to przez to ze jakas bakteria mogla sie wdac... mam boiler 140l na 2 osoby i dziecko i grzeje go do 40. Ponoć powinno sie wygrzewać większą temperaturą aby nie bylo bakterii.... jakis pomysl jak usunac ten smród z cieplej wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj instrukcję.

Wszystko tam jest opisane . 

I tak musisz zrobić to sam, przecież nie będziesz wolał serwisu. Swoją drogą, dziwne że tej funkcji nie uruchomili bo to podstawa jak alfabet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzać bojler do 65C lub więcej i spuścić tą wodę przez wszystkie krany na raz - co pozwoli wydezynfekować bojler i instalację.

Następnie ustawić funkcję antylegioneli w menu kotła, tak aby przynajmniej 1x na tydzień taka opcja grzania się powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miejsce instalacji czujnika jest opisane w instrukcji. Ściana północna do wysokości chyba max 1,2m od gruntu. Musisz się upewnić. Ciśnienie jest zależne od wysokości podnoszenia i są chyba na na to wzory. Ja mam podczas pracy 1,4 max a na wychłodzonej instalacji 1,1-1,2

Screenshot_2022-09-19-13-19-45-39.jpg

IMG20220919132244_00.jpg

Edytowane przez Zwyczajny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.