Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Producent zaleca w instrukcji czyszczenie wymiennika co 4-7 dni nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piotrek1111 napisał:

A wiadomo coś może, czy planują wersję z zasypem górnym? 

Nie planują,a wymiennik czyszczę na dębinie raz w tygodniu ,na sośnie i węglu 2x w tygodniu,widzę to przy rozpalaniu i temp. spalin jak podchodzi do 350 to znak że trzeba wyczyścić,po wyczyszczeniu przy rozpalaniu do 300,ale ja rozpalam podając przez około pół h pp zasypowymi idzie jak zły niezależnie od pogody i rozpala węgiel bez grama dymu

Edytowane przez maronka
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Przemq89 napisał:

Ja od dwóch miesięcy palenia pierwszy raz czyściłem piec w tym sezonie grzewczym..

Czysty wymiennik to lepszy odbiór ciepła, niższe temperatury spalin i mniejsze zużycie opału. 

  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @Przemq89

Dostałem właśnie info z DHLa że już MPM jedzie. 

Będzie 7 tyg. z hakiem

Edytowane przez Robokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem czekać trzy tyg. w pierwszej wersji.

Potem, 4-5 tyg

Dzisiaj z DHLa dostałem info.

Pewnie jutro, pojutrze będzie.

Raczej tak, przygotuje sobie wszystko żeby jak rozbiorę instalację to w jeden dzień to złożyć. 

Muszę jeszcze kilka rzeczy dokupić. Jak piec już stanie u mnie to się zastanowię jak to zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując 19 stron o mpm łud. To dalej niedopracowany kocioł. Poza większą komorą zasypową same minusy, i jeszcze jakies zaliczki czekania po 7 tygodni. 

Zapomniał bym o bajkach z 50% mniejszym spalaniem. 

Ale jakbym go nie miał to po przeczytaniu tego wątku też bym go kupił ( i żałował, bo to pozorna oszczędność). 

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich kotłów na drewno to nie ma dużego wyboru . Będąc w MPM mówiłem o zmianach w konstrukcji , pracownik który wydawał mi kocioł mówił że to nie możliwe bo testy były robione na tych które dotychczas robią i nie ma możliwości zmian , uważam że tym modelom niewiele brakuje żeby był dużo sprawniejszy i wygodniejszy nie zmieniając palnika wirowego bo jest najlepsze w tym kotle 

  • Zgadzam się 2
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Przemq89 napisał:

No właśnie jaki byś wybrał?

Jeśli mnie pytałeś to puki jest węgiel brałbym 14kw,a jak by z węglem był problem 18kw wood,są to proste kotły,których nie trzeba przerabiać by się w miarę paliło ,nie wiem tylko jak z trwałością  palnika w wood i paleniem bo mało wpisów na razie jest ,14kw jestem pewien ,nie słyszałem by ktoś na ten kocioł narzekał 

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie, pali sie lepiej jeśli polana układane są równolegle, prostopadle potrafią przytykać palnik. Niestety producent poszedł w szerokość kotła nie w długość i jest jak jest... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starą 25kw, 42 szer, 24 dlug, polana tnę na 38cm, niestety układane w poprzek. W tym kotle nie znam wymiarów, ale @Ryni wrzucał dtr'ke tego kotła tutaj, to poszukaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinny być równolegle, ja mam jednak sporo za długich i często do wysokości końca palnika układam rownolegle ładuje na to łopate węgla i potem prostopadle ustawiam na to te dlugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnij tak zeby bylo ci wygodnie.Ja w selvanie tnę max na 36cm bo taką mam głębokosc i ukladam wzdluz a jak sie trafia krótsze to ukladam w poprzek i nie widze roznicy w paleniu.Chyba ze wolisz miec wiecej zajecia.Jak sie ma zatkac to i tak sie zatka niezaleznie jak ulozysz.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to próbowałem liczyć z pojemności komory i tych dwóch wymiarów i wyszło mi 28cm ale po całości a wiadomo że na górze jest mniej niż na dole,więc szer 37 x wys 73 x głębokość 28 =75,6 litra,ale są tu pewnie tacy co 18 wood już kupili to niech pomierzą i podzielą się wiedzą

52 minuty temu, pawlopawlo napisał:

Tnij tak zeby bylo ci wygodnie.Ja w selvanie tnę max na 36cm bo taką mam głębokosc i ukladam wzdluz a jak sie trafia krótsze to ukladam w poprzek i nie widze roznicy w paleniu.Chyba ze wolisz miec wiecej zajecia.Jak sie ma zatkac to i tak sie zatka niezaleznie jak ulozysz.

I co zadowolony ze swego kociołka,ile litró ci wejdzie opału i jaką moc kotła masz

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.