Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sąsiad złe zamontowana bateria od wody


krily

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad ma źle zamontowana baterie od wody przez co ja w mieszkaniu w (salonie )słyszę jak kąpią się . Mają małe dzieci więc bardzo często używaja prysznica . Szum jest naprawdę duży i trwa czasem po 20 minut. Zgłosiłem ten fakt administracji i również stwierdzili że to nie jest normalne. Konserwator stwierdził że mają źle zamontowana baterie. Niestety sąsiad aby naprawić usterke musiałby by kuc więc marne szanse aby naprawił. Co radzicie , iść do sądu czy co mam zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @krily na forum Info-Ogrzewanie.

21 minut temu, krily napisał:

Sąsiad ma źle zamontowana baterie od wody przez co ja w mieszkaniu w (salonie )słyszę jak kąpią się . ,,,

 

23 minuty temu, krily napisał:

,,, Co radzicie , iść do sądu czy co mam zrobić ?

Na Twoim miejscu zamontował bym odbiornik wizji, z źle (nadmiernie) nastawionym regulatorem fonii.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyższone natężenie dźwięku w najbliższym otoczeniu, zawsze wytłumi i zredukuje wszelakie dźwięki przedostające się z zewnątrz.

ps.
Myślę, że nietuzinkowym rozwiązaniem sporu, było by zaproszenie do korzystania z Twojego prysznica z dobrze wyregulowaną i zamontowaną baterią, żony sąsiada wraz z jej pociechami.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki urok posiadania sąsiadów. Zawsze możesz wygłuszyć ścianę wełną mineralną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale czasami warto wymienić baterię na coś innego niż chińska ceramika, może to pomóc.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Zawsze możesz wygłuszyć ścianę wełną mineralną. 

Wełna słabo wygłusza są lepsze materiały .Byłem niedawno u znajomego ma za ścianą łazienkę od sąsiada  słychać jak sikają  myślałem ze w szafie ktoś mu sie załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale baterie z KFA i Orasa są cichsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre pytanie. Jestem na etapie remontu łazienki, i również szukam baterii termostatycznej do prysznica. Produkty Grohe mi się podobają, ale nie wiem jak z działaniem termostatu w takim ustrojstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z czasem użytkowania z termostatu jestem bardzo zadowolony, jest dosyć czuły na temperaturę, jeżeli wszystko gra z wodą, nie ma skokow temperatury tak jak u mnie na drugie piętro, że chwilę trzeba poczekać zanim woda ciepła dopłynie, ale to wiadomo że bez względu na baterie jest uciążliwe, ale jak sobie wyobraziłem jak to miałoby wyglądać na zwyklym mieszaczu, to raczej dużo gorzej. Ale zaraz, przecież termostat powinien temperaturę sam regulować, a tu lipa, chociaż bateria Invena kosztowała 650zł z deszczownicą, której i tak nikt nie używa. Dlatego jak Grohe ma podobnie działać to jakie ma zastosowanie ten niby termostat? Nie wiele się to różni od zwykłego mieszacza, ale jakby podpiąć pod to samo źródło zwykłą baterię to raczej mieszania jest sporo więcej, czyli jednak coś tam daje ten termostat. Pomijając to, że po 3 miesiącach szlag go trafił, według serwisanta od kamienia, ale zrobił na gwarancji, chociaż zarzekał się że kolejnej razy nie będzie. Ale chodzi już 1.5 roku i jest ok.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem baterie termostatyczną prysznic z deszczownicą , super komfort działało idealnie do czasu , po pół roku pierwsze czyszczenie , a po gwarancji zepsuło się na amen .

Założyłem zwykłą bo nowe drogie a co pół roku nie mam zamiaru bawić się w odkamienienie i tak działa już kilka dobrych lat , na szczęście przy moim peleciaku mogę ustawić temperaturę w zasobniku taką jaką chcę i nikt się nie poparzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopytać sprzedawcy w sklepie. 

https://www.omnires.pl/menutop/porady/gr._akustyczne_i_kl._przepływu/

Podobnie kupił mój kolega w Leroy Merlin... Jak szybko kupił, tak szybko oddał. Przy wymianie oświecił go sprzedawca  o dB. 

Screenshot_2021-03-08-09-42-20-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant opowiadał że był swego czasu do wymiany termostatu w baterii za 6tys zł, słownie: sześć tysięcy zł pln. Nie zrobił tego na gwarancji, bo termostat kosztował 1000zł. Koleś wypłacił za naprawę bo kase miał. Ale gdzieś w Szwecji czy w innym kraju skandynawskim stwierdzili że płynie u nas gnój w rurach i nie ma opcji żeby te termostaty wytrzymały. U nas są dużo niszże parametry jeżeli chodzi o zawartość kamienia. U brata wygląda to tak, że na białych fugach pod przysznicem zbiera się pomarańczowy osad, pomimo tego że ma filtr na całej instalacji.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co da filtr czastek mechanicznych na rozpuszczone w wodzie substancje?

NIC !!!

Tu trzeba uzdatniacza chemicznego , a to już kosztuje i zajmuje miejsce .

Ale z innej beczki - kupiłem 6msc temu węża do prysznica, niby castorama, ale wąż firmowy viega.

Po 4msc woda z prysznica nie leci, z kranu tak, ale z prysznica - nie.

Okazało się że wąż jako rura nie ma przelotu - wszytko się skurczyło tak że nawet drutem fi 2 nie przepcham!

Po wyschnięciu istny beton, tylko w tym wiercić.

Gdyby to było na robocie to różnie bym myślał, ale u siebie w baterii mam zabezpieczenie termostatyczne że więcej niż 45C na prysznic nie idzie.

Nie wiem co o tym sądzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki uzdatnianiacz podobno w granicach 5tys, dolewa się podobno czynnik uzdatniający i tyle. Po 30 latach u brata w grzejnikach aluminiowych, to chyba był jakiś stop, bo ciężkie cholerstwo, zostało może 10% przepływu, reszta beton. A u nas w domu kilkaset metrów dalej na wsi jest delikatny biały nalot. Ale nie dawałem soli do zmywarki i szlag trafił pompe, ale dopiero po 5ciu latach.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.