Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja olejaka zostawiłem i mam wpiętego w instalację do grzania wody latem i awaryjnie jakby coś? Nie opłaca się tego sprzedawać, a żeliwniak to żywotny i nie przeszkadza a pomóc może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ryni napisał:

Tu sytuacja jest dość niejasna, bo ostatnia budowa, przebudowa, rozbudowa budynku w którym mieszkam miała miejsce w latach 90--tych i wtedy było potrzebne pozwolenie na budowę i odbiór techniczny budynku, czy coś od tego czasu w domu się zmieniło nie pamiętam. Nie muszę chyba dodawać , że instalacja CO też dostała wtedy pozwolenie na użytkowanie i jest wykonana i działa zgodnie z przepisami z dnia wydania pozwolenia na budowę.

Faktura, data zakupu kotła.

Instalacja  co innego, kocioł też. 

Bufor został wyodrębniony z instalacji ze względu na jedyną możliwą reanimację zasypowca, wyrobienia atestu na niego, jest to teraz urządzenie, czyli kocioł + bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor 1000 litry 3000zł rozbój w biały dzień.

Kupujesz beczkę 1000 litry na złomie lub Olx jedziesz do spawacza który spawa ci przyłącza , okręcasz wszystko izolacją i masz bufor 1000litry za mniej niż 1000 zł.

I ekooszolomy są zadowolone, że masz bufor.

Edytowane przez Piecowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem używany 2000l za coś koło 2200 pln z otuliną. Kupowanie nowego zbiornika za takie w.w. pieniądze jest nierozważne. W Galmecie jak chciałem żeby przyłącza mi pozmieniali na niestandardowe to chcieli doliczyć 1000 do chyba katalogowych 5000.

Edytowane przez rarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, rarek napisał:

Nie negują istnienia smogu, ani samego sensu dążenia w stronę obniżenia emisji CO2

Bo by stracili robote o tym właśnie piszę.

23 minuty temu, rarek napisał:

Globalne ocieplenie ma wyraźną i niepodważalną antropogeniczność

A kto to udowodnił? Ci sami naukowcy co się boją ekologów? Dziwić się, że idzie im tak łatwo jak wszyscy się boją bo są karmieni propagandą. Takie mamy ocieplenie, że my kupujemy nowe piece a korpo dalej sprzedają plastik wystarczy wejść do pierwszego lepszego marketu i spróbować kupić coś ekologicznego. Google, Facebook, coca cola dalej istnieją. Serio jest jakieś ocieplenie? To tak jak z tą susza na wiosnę co potem 3 miesiące non stop lało...

Edytowane przez maniek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Animus napisał:

Faktura, data zakupu kotła.

Faktury nie muszę przechowywać, ba mogę poprosić o paragon, jeżeli nie korzystam z dofinansowania, lub nie odliczam zakupu od podatku, a i wtedy takie dokumenty muszę przechowywać przez 5lat, z gwarancją jest podobnie po 4-6latach mogę ją wyrzucić.

Cały problem polega na tym, że przepisy są na tyle nieprecyzyjne, że pewnie dopiero za kila lat w czasie kontroli dowiemy się jak będą one egzekwowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryni napisał:

Faktury nie muszę przechowywać, ba mogę poprosić o paragon, jeżeli nie korzystam z dofinansowania, lub nie odliczam zakupu od podatku, a i wtedy takie dokumenty muszę przechowywać przez 5lat, z gwarancją jest podobnie po 4-6latach mogę ją wyrzucić.

Cały problem polega na tym, że przepisy są na tyle nieprecyzyjne, że pewnie dopiero za kila lat w czasie kontroli dowiemy się jak będą one egzekwowane.

Naklejka na kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat jest, naklejka jest, tylko ona jest na obudowie kotła, a nie na kotle, a obudowę można przecież zamienić.

Z tym jest totalny bałagan, najpierw wprowadza się uchwałę antysmogową, potem dopiero po wielu latach wprowadza się przepisy mające na celu ewidencjonowanie kotłów, a same kotły produkuje się tak, że obudowy z nazwijmy to certyfikatem(naklejka) można sobie swobodnie zamieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piecowy19 napisał:

A na podajnikowym jest? A jest w kotłowni ekogroszek z kolumbi by była 5 klasa???

Jest i mam papiery  kotła, a ekogroszek można wziąć do badania, mam fakturę zakupu.

Sam jestem ciekaw jaki mi sprzedali.

1 godzinę temu, Ryni napisał:

Certyfikat jest, naklejka jest, tylko ona jest na obudowie kotła, a nie na kotle, a obudowę można przecież zamienić.

Z tym jest totalny bałagan, najpierw wprowadza się uchwałę antysmogową, potem dopiero po wielu latach wprowadza się przepisy mające na celu ewidencjonowanie kotłów, a same kotły produkuje się tak, że obudowy z nazwijmy to certyfikatem(naklejka) można sobie swobodnie zamieniać.

Możesz zerwać i mieć kocioł bezklasowy, który najszybciej idzie do wymiany, jak nie udokumentujesz jaki masz kocioł, to zaliczą do bezklasowca  i za rok dwa do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, maracz napisał:

Panowie MPM 14 kw jaką ma szerokość komory załadowczej?

To już było ! Szukać na forum ! Nie które konstrukcje forumowiczów różnią się od oryginału ! 

Albo - łatwiej na stronie producenta ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś z was jakieś przeróbki w mpm'ie  przez lato w wolnej chwili ?

Ja musze zmienić przegrodę bo sie rozszczelniła i słabo sie pali-

Ps . dorabiane przegrody z szamotu dobrze sie wam trzymają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikkei

Proszę o fotkę całej przegrody.

Ubytki w przedniej ścianie palnika możemy uzupełniać wyłącznie betonem ogniotrwałym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mikkei napisał:

Robił ktoś z was jakieś przeróbki w mpm'ie  przez lato w wolnej chwili ?

Ja musze zmienić przegrodę bo sie rozszczelniła i słabo sie pali-

Ps . dorabiane przegrody z szamotu dobrze sie wam trzymają?

Robię palnik:

IMG_0145.JPG.4cf1243485fd9458dae895ccb9c8c823.JPG

Przegroda na zdjęciu jest zrobiona z trzech kawałów szamotu była w kotle chyba od kwietnia i jak widać sporo przeszła, ale się trzyma.

IMG_0077.JPG.708c43160839fc9a84d584b7d7309be4.JPG

IMG_0080.JPG.a9b835fa1b6ba026b4104540ff6490f0.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mikkei napisał:

Robił ktoś z was jakieś przeróbki w mpm'ie  przez lato w wolnej chwili ?

Te wszystkie przeróbki są nielegalne, jest zakaz gmerania ingerencji w kotły na paliwa stale, zwłaszcza 5 klasy.

A Administracja to nadal toleruje. bezradny.gif

Wpisy zachęcające palenie w tym kotle bez bufora, też powinny być usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mikkei napisał:

Robił ktoś z was jakieś przeróbki w mpm'ie  przez lato w wolnej chwili ?

Ja musze zmienić przegrodę bo sie rozszczelniła i słabo sie pali-

Ps . dorabiane przegrody z szamotu dobrze sie wam trzymają?

Zrób odlew z betonu Andaluzytowego jak nie wstawisz na wcisk to będzie niezniszczalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus

Fakt - nie ma się co dziwić że później nie chce palić i narzekania że kocioł niedobry. Wystarczy suche drewno i dobry ciąg kominowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MPM powinien być taki palnik a nie jakaś jego podróbka wtedy nawet na sośnie miał by 5 klasę z palcem w ...  a nawet 5 klasę na 30% mocy jak by dobrze zrobili palenisko i odlali  palnik z jakiegoś materiału izolacyjnego.

 

Ale jak to w Polsce poszli po najmniejszej lini oporu.

IMG_4318.jpg

Edytowane przez Piecowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Animus napisał:

Te wszystkie przeróbki są nielegalne, jest zakaz gmerania ingerencji w kotły na paliwa stale, zwłaszcza 5 klasy.

A Administracja to nadal toleruje. bezradny.gif

Wpisy zachęcające palenie w tym kotle bez bufora, też powinny być usuwane.

Czy przeróbki są legalne, czy nie zależy od uchwały antysmogowej, ja mogę mieć kocioł bezklasowy do końca 2023r. i do tego czasu mogę w kotle coś zmienić po tym terminie nawet nie będę próbował, tylko oryginał i bufor.

@Piecowy19 takiego palnika do MPM-a nie wciśniesz, a jak chcesz w nim ropowic spalanie dużo przeróbek nie potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.