Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba szukać okazji czasami jakiś inwestor się wycofa a materiał jest już kupiony przez wykonawcę i wtedy trzeba go upłynnić. Można wtedy docieplenie zrobić za 4 tysiące z własną robocizną (bez tynków). Firma też mi powiedziała jakieś 25-30 tysięcy na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to moje ma grubość 1-2 mm i nie jest jako takim ociepleniem i oddycha tak że ciepło przenika i cała ściana nie zamarznie ,to  jest taki osuszacz promiennik i nie ziębi ,kosmiczna technologia jak czytałem ,ty piszesz jak by ocieplić np styropianem od środka to wtedy jest dramat wilgoć grzyb pękanie itp ale to moje jest zupełnie z innej bajki,ono nie zastąpi normalnego ocieplenia ale na przykładzie pokoju syna komfort termiczny poprawił się diametralnie i po grzybie ani śladu,a wyobraźcie sobie jakby tak na bogato ocieplić dom na zewnątrz i tym dodatkowo od środka ,prawie dom pasywny mniemam

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Trzeba szukać okazji czasami jakiś inwestor się wycofa a materiał jest już kupiony przez wykonawcę i wtedy trzeba go upłynnić. Można wtedy docieplenie zrobić za 4 tysiące z własną robocizną (bez tynków). Firma też mi powiedziała jakieś 25-30 tysięcy na gotowo.

Dokładnie , ja w ten sposób właśnie nabyłem materiał a czy to było z ocieplania bloków na lewo czy co to mnie nie obchodzi , mam grafitowy styro za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka czemu wypisujesz takie kosmiczne ilości słów w jednym zdaniu? Bez urazy ale strasznie źle się to czyta.

Edytowane przez Jaco80
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to też jest problemem. Ściany zewnętrzne są od wewnątrz ocieplone wełna i od zewnątrz styropianem. Przez to nie mają jak akumulowac, a w ścianach wieje wiatr. Tak sobie projektant wymyślił...

takie ocieplenie sprawdziłoby się w kanadyjczyku,plus oczywiscie wiatroizolacja oraz folia paroprzepuszczalna na watę. Ogrzewanie nadmuchowe,gazowe.Architekta zostawic na tydzień w domu z wiaderkiem węgla!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Architekta, projektanta, kierownika budowy, człowieka od certyfikatu energetycznego i cała resztę bym w komorze gazowej zamknął.

Nigdzie dokumenty nie zgadzają się że stanem faktycznym!

 

Ale niestety takie coś już kupiłem. Chętnie bym się tego pozbył i wybudował nowe, ale mamy kredyt na 25 lat :-(

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka czemu wypisujesz takie kosmiczne ilości słów w jednym zdaniu? Bez urazy ale strasznie źle się to czyta.

Sorki ale tak już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się tego pozbył i wybudował nowe, ale mamy kredyt na 25 lat :-(

Znaczy się nie masz wyboru i musisz mieszkać.

Jeśli nie masz buforu w ścianach, to czemu nie zostawisz sobie zbiornika 1500-2000 litrów?

Wyrównało by to temperaturę w domu.

Albo lepiej - kocioł podajnikowy. I masz wtedy luxus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O buforze cały czas myślę, choć tak wielki nie wejdzie do kotłowni. Myślę o wstawieniu 2szt po 800l, takie się zmieszczą. Tylko wątpię czy długo by to podtrzymalo...

 

Podajnik póki co odpada, zbyt niepewna przyszłość paliwa.

Gmina miała dopłacać do kotłów, ale stanęło tylko na pellecie i PC. Z eko się wycofali

 

 

Ps. Dziś byłem pogadać w nadlesnictwie. Samowyrob drewna odpada, ale można bez problemu kupić drewno już ścięte (jest od groma) za 170zł/m3 za buka, dęba, graba itp.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest cena za metr sześcienny czy przestrzenny? jak metr3 to dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za m3. To jest właśnie różnica pomiędzy nadlesnictwem a drewnem od firm - po pocieciu i porabaniu potrafią z 1m3 zrobić 2mp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dość słabym ciągu kominowym bralibyście palnik pierwszej generacji i krótką blachę w wyczystce?? Wiem, że stary niby nie spala tak czysto, ale z tego co czytałem to mniej zachodzi popiołem. W porównaniu do obecnego górniaka to i tak będzie duży krok naprzód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rozmowy z doradztwem technicznym wywnioskowałem ze na zyczenie tak, dlatego was pytam o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Dziś byłem pogadać w nadlesnictwie. Samowyrob drewna odpada, ale można bez problemu kupić drewno już ścięte (jest od groma) za 170zł/m3 za buka, dęba, graba itp.

Dlaczego odpada? Ja właśnie wyrabiam i mam taka działkę, że chyba ma dwa lata będę mial. Po 5-7 zł za m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadzą drzew tlenowych szybko rosną to będzie co ścinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada, bo asygnate na własnoręczne pozyskanie drewna można wykupić najwcześniej za 2 lata. Do tego czasu nie wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leśniczy akurat do dogadania. Dzwoniłem o wałki, to przyjechał i zaproponował działkę. Mówi, że nie powinien dać, ale dobrze sie znamy i dał. Tyle, że gałęzie muszę powynosic, bo przyjedzie rebak. Ja akurat mam super drzewo tam, bo to bardzo stare sosny, ktory rosly przy torach. Bo zmieniły sie przepisy przeciw pozarowe i musza być 4m przeorane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spieszą się, żeby możliwie dużo nakraść, oczywiście zgodnie z prawem, zanim przyjdzie kolej i na tą kastę. Inaczej tego wytłumaczyć się nie da. Ostatnio jechałem tą drogą co zawsze jeżdżę do Augustowa i zawsze byłem pewien, że wszędzie starodrzew rośnie taki, jak przy drodze. A tu powycinali ostatnie pasy przy drodze a za nimi same młodniaki... Podobnie bliżej domu. Pojechałem zobaczyć las gdzie zbieram grzyby. Myślałem, że chyba zabłądziłem. Wszystko wycięte w pień aż żal patrzeć. Dla mnie przypomina to "palenie pieniędzy", jak w amber gold...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.