Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda, że nic się nie pali - jutro zamieszczę filmik na potwierdzenie.

Wsypałem 11 kg. pelletu o 6 rano a o 15:30 jeszcze żar. Dosypałem  i sruu . Pali się bez rozpalania. :)

Edytowane przez buli912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzednim wkładzie ceramicznym nijak nie mogłem ustawić PW tak aby uzyskać jakiekolwiek zmiany płomnienia. Okazało się, iż wkład był przełamany na 2 kawałki (jak piec przyjechał to myślałem że tak ma być. Po wymianie (w ramach gwarancji) - regulacja PW zaczęła działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzednim wkładzie ceramicznym nijak nie mogłem ustawić PW tak aby uzyskać jakiekolwiek zmiany płomnienia. Okazało się, iż wkład był przełamany na 2 kawałki (jak piec przyjechał to myślałem że tak ma być. Po wymianie (w ramach gwarancji) - regulacja PW zaczęła działać.

 

W którym miejscu było pęknięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam się pali pelet nie ma ochoty się palić wszystko na raz?

Pytanie brzmi ironicznie. :) .Pali się spokojnie. Płomień urywa się w palniku z końcem szamotek . Wczoraj dołożyłem jeszcze jedną warstwę szamotu .Staram się "odmierzać" paliwo żeby naładować bufory a nie robić strat gdy zamknie się miarkownik.

Edytowane przez buli912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Element czołowy w połowie szerokości wlotu do palnika. Wyglądało jakby było łączone z dwóch "L". Dlatego początkowo myślałem że tak ma być. Po kontakcie z producentem okazało się, iż się myliłem. Ale jak pisałem - nie było problemu - dostałem cały nowy palnik ceramiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po spaleniu brykietu zacząłem palić kostką sosnową ,a ona gazuje jak piernik i nie mogłem przy fest paleniu pozbyć się małego dymu,niby wszystko gra paliło się fest a dymek był więc szamotka wróciła na ruszta ,pw na 3mm blachę przysłaniająca pp przesunąłem by połowę zasłonić wlot,miarkownik na dwóch klapkach tradycyjnie i dym znikł,ale chodzi mi bardziej o to że kombinowanie z powietrzem przynosi efekty ,gorzej jak się zmienia poprawia a efektów brak i tak miałem z pw ale odkurzaczem potraktowałem wlot pw ,wyssało wszystko z otworków i pw zaczęło działać tak że już mocno widać różnicę ,no panowie już pół zimy za nami a ja nadal dwa wsady ,z małą dosypką o 21,ale faktycznie przy dosypywaniu wali smoła nawet na drewnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny węgiel to masakra... Fakt, że trzyma długo, ale muszę rusztowac co 2 godziny, tyle popiołu. Po wczorajszym paleniu (ze 3 weglarki do rana) popielnik pełny prawie po ruszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie z tym węglem jest jak nie urok to sraczka, stad między innymi mój wybór na drewno z którym są zaś innego rodzaju jazdy ale suma sumarum przy obecnych zimach,już 5 z kolei nie za mocna,wolę drewno,brykiet pini kay jest fajny ale za drogi ,popiołu z drewna po tygodniu palenia jakieś 15 litrów z brykietu 10litrów

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i popiół z drewna można sobie rozwalić po ogrodzie bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też czynię ,na kompostownik i nawóz jak znalazł,a teraz trafiła mi się okazja ,kumpel załatwił mi gościa co wozi odpad bukowy suchy 4x4x10-35,za 110m/p plus 30 dychy dowóz,nie chwalę dnia przed zachodem ,jutro ma być dostawa 4m/p bo tyle mi wejdzie do kotłowni,sprawdzę ten opał ,część będę musiał spalić w pionie i to może być jedyny minus,ale już bez większych problemów spalałem w pionie długi opał i jak jest dość ciasno ułożony spala się całkiem normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bujaj, ten dym gdzieś schowałeś ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buil912

Paliłeś już tym sprasowanym mułem węglowym?

Nie mułem ale MIAŁEM WĘGLOWYM. Pale cały czas ! Paliwo podobno spełnia wymogi uchwały anty-smogowej na śląsku . 

Edytowane przez buli912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bujaj, ten dym gdzieś schowałeś ?.

Dymek nie schowałem ale spaliłem w komorze spalania.  :)

Staram się by płomień palił się na równo z wierzchołkiem szamotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem, ładnie się pali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet węglowy Varmo.

Sprasowany flot,muł z dodatkiem miału.

Niezły biznes z odpadów kopalnianych robią ekologiczne paliwo.

Polecam filmik poniżej. Ja kupuję bez pośrebnio od producenta.I narazie niema niespodzianek. :)

 

Edytowane przez buli912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który kupujesz, jakiej granulacji? Kiedyś pamiętam, że mieli mały pellet i takie brykieciki.

 

A tak na marginesie, to sprzedawca, o którym gość mówi na filmie, zachował się bardzo dobrze. Ja przez kilka sezonów kupowałem węgiel na autoryzowanym składzie KHW, lecz w poprzednim sezonie kupiwszy 4 tony, dostałem badziew. Miała być jak zwykle Wesoła orzech II, a dostałem pewnie ruska, bo typowo płomienny i popiołu sporo. Pisałem, prosiłem żeby dali do analizy, KHW także ich prosiło (oczywiście po moich awanturach), ale tak skład kręcił, że sprawę przekazali do kancelarii prawnej. Niestety, ale pozostawała mi tylko sprawa sądowa, lecz przy węglu nie ma szans na udowodnienie czegokolwiek.

 

Więc skoro nie skład kręcił... co ciągle mi pisali/mówili, to czemu nie dali do analizy. KHW też ostatecznie zlało się na sprawę.

 

Ehh kotły drogie, palenie, czyszczenie, opał strasznie drogi i nie wiesz co kupujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-70924-0-38529400-1516904632_thumb.jpgpost-70924-0-60085800-1516904647_thumb.jpgpost-70924-0-40507600-1516904659_thumb.jpg

a po spaleniu brykietu zacząłem palić kostką sosnową ,a ona gazuje jak piernik i nie mogłem przy fest paleniu pozbyć się małego dymu,niby wszystko gra paliło się fest a dymek był więc szamotka wróciła na ruszta ,pw na 3mm blachę przysłaniająca pp przesunąłem by połowę zasłonić wlot,miarkownik na dwóch klapkach tradycyjnie i dym znikł,ale chodzi mi bardziej o to że kombinowanie z powietrzem przynosi efekty ,gorzej jak się zmienia poprawia a efektów brak i tak miałem z pw ale odkurzaczem potraktowałem wlot pw ,wyssało wszystko z otworków i pw zaczęło działać tak że już mocno widać różnicę ,no panowie już pół zimy za nami a ja nadal dwa wsady ,z małą dosypką o 21,ale faktycznie przy dosypywaniu wali smoła nawet na drewnie 

Pale dzisiaj drewnem. Na sztorc - nieregularne kształty i rozmiary. Brak dymu przy uchylonych drzwiczkach załadunkowych 1 cm. Dopływ PP bez zmian. Zdjęcia po wyżej.

Edytowane przez buli912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.