Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad paląc mokrym w hajnówce potrafił zrobić warkocz dymu o długości ponad 60 metrów... Jest moc !!!

a u Ciebie piecyk dymi bo nadal jestem ciekaw czemu go już nie produkują pewnie wtedy nie były ds-y tak popularne i się zniechęcili chłopaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłeś, czy wierzysz na słowo. Mój z szóstki a tylko 260 ale do wniesienia to masakrysznie ciężki nawet po wymontowaniu wszystkiego co się dało...

tak pisze w opisie na stronie mm-projekt i jak przywieźli paletę to na 350kg była napisana to pewnie nie cyganią bo po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważyłeś, czy wierzysz na słowo. Mój z szóstki a tylko 260 ale do wniesienia to masakrysznie ciężki nawet po wymontowaniu wszystkiego co się dało...

A Ty wierzysz na słowo, że on z 6-tki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hajnówka ważyła ponad 400 i dali radę to z tym sobie poradzą gorzej z wyciągnięciem  hajnówki będzie bo czegoś kazałem ją 20 cm wpuścić w beton więc trzeba ją będzie z tego betonu wykuć i wyciągnąć flachowiec mówił że dadzą radę to się nie przejmuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak by wyjąć uszczelkę z tych drzwiczek zaladowczych, ciekawe jakie nieszczelności by były...? dym by może nie walił, a przewiew by był...

Po co zaraz wyjmować uszczelkę, najpierw sprawdzić podkładając coś po drzwiczki, to tak jakby wyjąć uszczelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zaraz wyjmować uszczelkę, najpierw sprawdzić podkładając coś po drzwiczki, to tak jakby wyjąć uszczelkę.

nie trzeba nawet nic podkładać tylko oprzeć na zasówie jak już pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty wierzysz na słowo, że on z 6-tki? :)

Nikomu nie wierzę na słowo... Zewnętrznego płaszcza nie ma jak zmierzyć ale on może być i z trójki a wewnętrzny bardzo łatwo jest sprawdzić, bo wystają w wielu miejscach przekroje blachy i jest pełna szóstka. Żadnych dospawywanych kołnierzy, czy coś podobnego, żeby zrobić z kogoś durnia.

A czemu nie produkują ? Pewnie dlatego, że w porównaniu do innych kotłów na rynku komora załadowcza wydaje się mała do drewna i ludzie brali śmieciuchy byle z dużą komorą... Oczywiście mój tylko raz czy dwa razy był odpalony na tym co wyszło z fabryki. Potem wprowadziłem przeróbki testowane na starym przerabianym śmieciuchu. Mogę palić wszystkim i wszystkim czysto i bez problemów. Gotowe sposoby na palenie drewnem już dawno były na tym forum opisane ale koledzy drepczą w miejscu, tzn. tylko w tym wątku i próbują wynaleźć koło, które już dawno inni wynaleźli i nie mówię tu tylko o sobie bo i przede mną to robiono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego waga dużo nam powie jak pisze że piec jest z 6 a waży 200 nie ma szans by był ale mój na 90 % jest cały z 6 bo za wielki nie jest a swoje waży ale tak naprawdę to niech nawet jest z 3 byle tylko długo służył i nie wkurzał za dużo

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- norma EN 303-5 dokładnie określa gdzie jaka grubość stali ma być i tak: dla kotłów do 100kW mocy cieplnej

w komorze zasypowej i komorze paleniskowej gdzie stykającej się z wodą i płomieniem - min grubość 5mm

ścianki komory wymiennika, poza komorą paleniskową - min 4mm

rury okrągłe wymiennika - min 3,2mm

ścianki stykające sie tylko z wodą - min 4mm

rury rusztu wodnego - min 4mm

 

Czyli nie ma co się "zabijać" o ten 1 czy 2 mm więcej, gdyż producent pewnie u tak daje 6mm tylko w komorze zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- norma EN 303-5 dokładnie określa gdzie jaka grubość stali ma być i tak: dla kotłów do 100kW mocy cieplnej

w komorze zasypowej i komorze paleniskowej gdzie stykającej się z wodą i płomieniem - min grubość 5mm

ścianki komory wymiennika, poza komorą paleniskową - min 4mm

rury okrągłe wymiennika - min 3,2mm

ścianki stykające sie tylko z wodą - min 4mm

rury rusztu wodnego - min 4mm

 

Czyli nie ma co się "zabijać" o ten 1 czy 2 mm więcej, gdyż producent pewnie u tak daje 6mm tylko w komorze zasypowej.

teraz dopiero dojrzałem ileś Ty chłopie postów napisał szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktoś z posiadaczy mpm ds pali w nim na niskiej temperaturze pieca tak 50 stopni na piecu , nie grzejnikach lub próbował palić ale zrezygnował bo coś się działo wiem że gwarancja itp ale wielu tak pali w innych piecach np mój ojciec lub w sklepie i nic niby się nie dzieje trzeba dodać że są to piece na miał   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc moje wstępne podsumowanie sezonu:

Moj MPM 12-14 w starym nieocieplonym domu jak w opisie avatara,bez stropu górnego nad piętrem,tylko dół ok 70m2, palone od pazdziernika non stop węglem bez wygaszania praktycznie tyle co do czyszczenia spalił do dzis niecałe 2 tony węgla,wczesniej Zebiec KWK25 zjadał min 3tony .

Pomijając rzeczy drobne do poprawek co pisałem w postach wczesniej to najwieksze jak dla mnie problemy to smoła w komorze załadowczej ,dobrze ze mam załadunek górny bo współczuje tym co maja drzwiczki z przodu i zapopielajacy sie palnik ,czekam na testy co robi Gredy i co wprowadzi firma nowego .

Gdyby nie palnik i kamyczki to bym tylko dosypywał i wyczystka odkurzaczem co tydzien lub dwa .

Rck na 10Pa zdało egzamin,mniej wciąga do wyczystki i palnika ,pali sie spokojniej i jak dla mnie lepiej .

Od kilku dni pale drzewem ,a w zasadzie wszystkim co zwiazane z drzewem ,bo robiłem porzadek w ogrodzie i chaszczy ,krzaków ,itp rózności ze dwie przyczepy,aha i suchy jesion sąsiada co wyciał a drzewo do mnie bo ma gazowe i przyznam ze przydały sie rady do palenia drzewem.

Drobnicą rozgrzewam palnik ,na to ze dwa kg wegla jak to sie rozpali to juz mozna wrzucac dosłownie wszystko luźno ułozone oby sie tylko nie klinowało o scianki i sie pali fajnie ,na razie bez blachy na płasko przed palnikiem ,ale tez potestuje z blacha .

Podsumowujac ,to czysciej ,efektywniej ,ekonomiczniej ale palnik do zmiany lub kombinacji .

Dom odziedziczyłem z piecem w korytarzu w domu na srodku ,feler w tym ze czuc smołe w korytarzu i trzeba czesto wietrzyc po otwieraniu klapy do podłozenia wegla ,czyszczenie itp ,tego sie nie przeskoczy po prostu czuc ten piec w domu ,ale kotłownia bedzie przeniesiona to taka uwaga dla tych co planuja go kupic i wstawic do korytarza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodekb

palisz non stop od października i poszło tylko niecałe 2t, bez drewna? U mnie 90m2 do stycznia totalnie nieocieplony, w styczniu rzuciłem 15cm wełny na piętro (nieużytkowe) i poszło 4t. Mniej więcej połowa okresu palone ciągle, albo mniej reszta przypalanie. Po ociepleniu czuć było różnicę, ale nie wyobrażam sobie żeby palić ciągle w mpm i spalić tylko 2t przez cały okres grzewczy, no chyba że w kocioł często jest w podtrzymaniu. Jakim węglem palone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 2 tony ,tak ale piec czesto w podtrzymaniu czyli kilkanascie godzin od rana jak byłem w pracy i w nocy tez nie rusztowałem,a wiem ile bo kupiłem opał w workach z PW-D pierwsza tona to ten

http://pw-d.pl/wegiel/19-wegiel-orzech-ii-pakowany-25kg-wegiel-kamienny.html

pozniej czekałem na druga tone i przywozili mi miesiac więc rózne experymenty w sumie 0,5tony i z drugiej tony co w koncu przywiezli poszło ok 1/3 ,nie kituje bo po co ,na te metry nieocieplone wydaje mi sie ok .

Mysle ze termostaty w grzejnikach duzo dały ustawione na 22 i sypialnia 20,5 i pilnowały fajnie temp ,ten model mam :

https://www.conrad.pl/?websale7=conrad&pi=561261&&AdW=PLA&gclid=COiAqc3w5dICFR0tGQod6K0NYA&gclsrc=aw.ds

Temp właczenia pompki Alpha 2 50st ,temp ustawiona na piecu 60 -realnie 50-60 było ,dom choc nieocieplony to wygrzany stałą temp ,a nie raz zimno raz hajcujemy i to mysle tez duzo dało-stała temp której piec pilnował.

W czasie największych mrozów szło ok 20kg wegla ,jak na plusie za oknem starczało nawet i 10kg ,a tak 10-15kg szło ,tak to u mnie wyglada , jak cos pytajcie i jak to u Was wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od stycznia do dzisiaj spaliłem 1500 kg węgla. Styczeń, luty paliłem 24/dobę od marca przepalam. Rozpalam o7 rano a później koło 17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jaki to dobry kociołek nic się paliło a ciepło było

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.