Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

szanowni użytkownicy wczoraj rozmawiałem z Pane Grzegorzem ale niestety nadal nie mogę uporać się z moim piecem.

 

Mianowicie: nie mogę osiągnąć na piecu temperatury wyższej niż 60 stopni.

Wczoraj nie mogłem dobić nawet do 50. Za radą Pana Grzegorza przeczyściłem palnik i wymienniki no i dziś udało mi się dobić do 60 stopni. Wydaje mi się jednak że ogień w Palniku jest dużo za słaby. Powietrze muszę podawać przy otwartych drzwiczkach bo na miarkowniku nie potrafi utrzymać nawet tych 60 stopni.

Ciąg w kominie raczej jest OK bo jak zbliżę zapalę to od razu gaśnie.

Jedynie jak przerusztuję to na chwilę osiąga fajny ogień ale za chwilę to ustaje.

Palę węglem z lokalnego składu i niestety nie wiem z jakiej kopalni ale teść się uparł żeby kupić więc nie miałem wyjścia :) ale kosztował 670 za tonę więc na pewno nie jest to jakieś cudo.

Jednak stary piec spokojnie dawał z tym węglem radę i z zagotowaniem wody nie miał problemu a tu mogę tylko o tym pomarzyć:)

 

Co mi poradzicie żebym chociaż te 80 stopni mógł osiągnąć.

wklejam link do filmu - niestety niezbyt wyraźny ale nie mam lepszego sprzętu niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzieś Ci nie ciągnie lewego powietrza np czopuch komin?

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szanowni użytkownicy wczoraj rozmawiałem z Pane Grzegorzem ale niestety nadal nie mogę uporać się z moim piecem.

 

Mianowicie: nie mogę osiągnąć na piecu temperatury wyższej niż 60 stopni.

Wczoraj nie mogłem dobić nawet do 50. Za radą Pana Grzegorza przeczyściłem palnik i wymienniki no i dziś udało mi się dobić do 60 stopni. Wydaje mi się jednak że ogień w Palniku jest dużo za słaby. Powietrze muszę podawać przy otwartych drzwiczkach bo na miarkowniku nie potrafi utrzymać nawet tych 60 stopni.

Ciąg w kominie raczej jest OK bo jak zbliżę zapalę to od razu gaśnie.

Jedynie jak przerusztuję to na chwilę osiąga fajny ogień ale za chwilę to ustaje.

Palę węglem z lokalnego składu i niestety nie wiem z jakiej kopalni ale teść się uparł żeby kupić więc nie miałem wyjścia :) ale kosztował 670 za tonę więc na pewno nie jest to jakieś cudo.

Jednak stary piec spokojnie dawał z tym węglem radę i z zagotowaniem wody nie miał problemu a tu mogę tylko o tym pomarzyć :)

 

Co mi poradzicie żebym chociaż te 80 stopni mógł osiągnąć.

wklejam link do filmu - niestety niezbyt wyraźny ale nie mam lepszego sprzętu niestety

Siemka, a jaką masz temperaturę spalin w czopuchu? Jak masz wysoką to spróbuj zamknąć popielnik i zobaczymy czy się podniesie na piecu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latoking,może zacznij od uzupełnienia profilu czyli co i jak ogrzewasz i link do cieplowlasciwe co wyszło ,wtedy bedzie jakis obraz co piec ma grzac ,i pewnie ktos pomoże a tak to wróżby .

Piec potrzebuje opału i powietrza ,czyli tlenu ,moze kotłownia za szczelna i za mało piec dostaje tlenu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja:

Piec 17-19 kW

Grzejniki aluminiowe fondital suoer serir 500 ok 250  zeberek.

Powierzchnia domu 220 m2, do nieocieplony.

Rury miedziane.

 

Niestety nie mam termometru na czopuchu ale jak tylko zamkne dolne drzwi to plomien slabnie i temperatura spada.

Kotlownie moze i i szczelna bo w piwnicy ale stary piec nie mial problemow z zagotowaniem wody

Edytowane przez latoking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 zeberek ojej chyba lekka przesada Kolego

Edytowane przez palacz66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latoking, a jaką granulacją węgla palisz? Żeby uzyskać większą moc trzeba dawać mniejszą granulacje węgla. Również jak palisz bardziej kalorycznym węglem to czasem ciężko rozpędzić kociołek bo bardzo dużo koksu, który wolniej się spala i zmniejsza ciąg. Ja na mrozy mam groszek Sobieskiego, 31-ka, a na cieplejszej dni orzech z Knurowa 34.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu 3D niestety nie mam bo przy instalacji byl tesciu i pomimo przykazu zinstalatorem nie zamontowali.

Do curkulacji zamontowana pompka Wilo

 

Wegel jest rozny drobny i kostka ale wydaje mi sie ze do 70 powinien spokojnie dociagnac, bo jak pisalem poprzedni piec lokalnej roboty bez problemu gotowal wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę... Wywalić 4 tysiące na kocioł i wypiąć się na gwarancję.. poprzedni gotował wodę bo pewnie miał ze 30 kw... 220 metrów razy 100w plus zapas na CWU i zimę tysiąclecia to jak w mordę strzelił, mniejszego nie podjął by się wstawić żaden szanujący się hydraulik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie chcialem zaworu 3d?

Ja dogadywalem sie z hydraulikiem i tesciem to mieli zamontowac zawor ale jak juz wrocilem do domu to juz byl piec zamontowany no niestety nie bylo gadki. Tamten puec watpie zey mial 30kW ale nawet jesli mial tyle to przybajmniej mialem cieplo w domu a teraz do 21 stopni nie moge nagrzac.

Niestety na drewnie tez temperatura nie podniesie sie powyzej 60

 

Tak pompka na 3 biegu

Edytowane przez latoking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki domek i z 200 żeberek http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1tmm . Piec 12-14 i 60 stopni na nim to max bez mieszania.  Mam zawór 4d jak go ustawię w połowie to na piecu mogę mieć ile chcę a na grzejniki i tak mi nie potrzeba więcej niż 40-50 stopni przy ciągłym paleniu przy aktualnych mrozach spokojnie wystarcza. W domu 22-23 stopnie piec 60-70. Tylko wywaliłem przegrodę przed palnikiem, jak było ciepło i tylko przepalałem denerwowało mnie czekanie 2h na zagrzanie wszystkiego teraz chwila moment i piec tylko syczy :) Przy paleniu ciągłym jest to nie potrzebne bo niestety pali się większa część opału, kocioł cały czas zduszony i większy syf. W weekend  będę robił nową przegrodę bo stara pękła przy wyciąganiu. Nowa będzie szersza i trochę niższa ciekawe jak to wpłynie na pracę piecyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie chcialem zaworu 3d?

Ja dogadywalem sie z hydraulikiem i tesciem to mieli zamontowac zawor ale jak juz wrocilem do domu to juz byl piec zamontowany no niestety nie bylo gadki. Tamten puec watpie zey mial 30kW ale nawet jesli mial tyle to przybajmniej mialem cieplo w domu a teraz do 21 stopni nie moge nagrzac.

Niestety na drewnie tez temperatura nie podniesie sie powyzej 60

Tak jak pisałem wyżej, jeśli przepalasz wywal przegrodę a moment woda będzie się gotować, piecyk będzie więcej palił (chociaż tego nie jestem tak do końca pewien, nie zauważyłem większej różnicy) i więcej kopcił. Stary piec zapewne nie miał szamotu tylko otwór 30x20  a nie takie małe okienko   :)

 

Jestem prawie pewny, że nie palisz 24/7. Jeśli nie to wystarczy tak palić, nic wtedy nie trzeba wyciągać.

 

Czopuch przymknięty przez teścia całkowicie? :)

Edytowane przez Speed21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrodę która jest w komorze spalania z otworem którym idzie płomień na palnik. Pali się wtedy dużo więcej opału no i ogień idzie przez cały wymiennik, na pewno nie będzie problemu z uzyskaniem wyższej temp. Tylko niestety więcej dymu z komina i sadzy na wymienniku. Jeśli nie da rady palić non stop to możesz spróbować tylko trzeba uważać aby nie pękła jeśli jest mocno zaklejona;. Za pierwszym razem mi się udało za drugim nie chciało mi się jej odskrobać z  sadzy po bokach i niestety pękła  na pół. Najlepiej ją wycinać dookoła nożykiem do regipsów ;)

 

Gdybym nie palił 24/7 to z 22 wieczorem na rano przy mrozach zostaje 17 stopni.. A o 5 wstaję do roboty więc nie mam zamiaru wstawać jeszce wcześniej i rozpalać w piecu ;p

Edytowane przez Speed21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin na pewno ma za słaby ciąg do DS. Aluminiowe grzejniki, do tego miedziane rurki, tam prawie nie ma wody. Najlepsza opcja to wentylator wyciągowy, który wytworzy sztuczny ciąg i będzie do tej pory pracować aż kocioł uzyska zadaną temperaturę. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.