Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak inni użytkownicy ale ja paleniska w ogóle nie czyszcze! I raczej myślę że nie trzeba bo ono sie samo czysci. Popiół który sie nagromadzi wokół palnika niczemu nie przeszkadza, sam sobie opada do paleniska i potem niżej.
Chyba, że ktoś kupi pelet z mebli pagetowskich z domieszka mdfu i piasku to wtedy pilnować czy sa spieki i ewentualnie czyszczenie palnika co np2 godziny ustawić
Ja palę peletem od lokalnego producenta i tylko co jakiś czas sprawdzam czy nie robia sie spieki (odkrecam dolna wyczystke albo zagladam do popielnika- bo mam automatyczne Odpopielanie) i tyle! Resztę robi kocioł.
Trzeba walczyć z starymi przyzwyczajeniami z czasów kopciucha w kotłowni gdzie codziennie trzeba bylo w piecu grzebać



Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wygląda na to, że mam pierwszą awarię po 2 latach - chyba poszła pompa kotła.  Rano wstałem, na termostacie temp za niska, lecę do kotłowni - piec w nadzorze, temp 83 a zadana 75. Pompa od podłogówki i pompa od drabinek pracuje, ale na sterowniku 24 z zadanych 28. Wygasilem i sprawdzam na sterowaniu ręcznym po kolei wszystko i wyraźnie pompa kotła nie startuje - brak charakterystycznego chlupniecia przy starcie, za to coś chrobocze, pulsuje podwójnie strzałka i piszczy cicho. Zglosiłem awarię przez stronkę no i czekam.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Jestem też nowym użytkownikiem SF41. Stawiam pierwsze kroki I mało znam się na piecach. proszę jednak o radę i pomoc w ustawieniu pieca. 

Jak juz wpsomniałem mam SF41, dom niecałe 400m2, pokoje grzejniki (mieszcz1) , łazienki i przedpokoje w podłogówce (mieszcz2). Mam wrazenie że duzo mi spala bo 4 x 15 kg na dobe a przeciez nie ma mrozów. pomożcie mi ustawić piec. jakich danych potrzebujecie?

dom oceiplony ale nie z kazdej strony.

Edytowane przez WOJT01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJT01 przy tak dużym kotle i tak wielkim domu (jeszcze nie ocieplonym całkowicie) to spalanie mnie nie dziwi. Mi przy domu całkowicie ocieplonym 136m2 spala 15-20kg przy ciągłej pracy i kotle SF11 (grzejniki plus podłogówka w łazience).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, linxus napisał:

@WOJT01 przy tak dużym kotle i tak wielkim domu (jeszcze nie ocieplonym całkowicie) to spalanie mnie nie dziwi. Mi przy domu całkowicie ocieplonym 136m2 spala 15-20kg przy ciągłej pracy i kotle SF11 (grzejniki plus podłogówka w łazience).

masz racje. metry spore. ale chciałbym żeby ktoś fachowym okiem spojrzał na ustawienia. czy wszystko jest ok. bo ja to się nie znam na tym zupełnie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJT01 Kolega Kokesz wrzucił ustawienia fabryczne swojego kotła paręnaście postów wcześniej, ( SF15) wiec weź i zobacz jakie ty masz ustawienia i wrzuć podobna listę tylko że ze swoimi nastawami, myślę że na pewno ktoś coś doradzi!

 

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to tak wygląda:

Ustawienia modulacji mocy:

l Moc nadmuchu 100% 0%

l Czas pracy podajnika 100% 0sek

l Histereza H2 50% 15

l Moc nadmuchu 50% 0%

l Praca podajnika 50% 0 sek

l Histereza H1 30% 10

l Moc nadmuchu 30% 0%

l Praca podajnika 30% 0 sek

l Histereza kotła 5 st.C

l Czas stabilizacji 8 minut

 

 

W ustawieniach serwisowych (po wpisaniu hasła) są takie ustawienia:

1. Rozpalanie:

l Nadmuch rozpalania 80%

l Czas testu zapłonu 5 min

l Czas testu zapłonu 2 10 min

l Czas podawania 108 sek

l Czas rozpalania 10 min

l Delta spalin 5 st.C

2. Modulacja mocy:

l 100% moc nadmuchu 80%, praca podajnika 8 sek, przerwa podajnika 10 sek

l 50% moc nadmuchu 72%, praca podajnika 6 sek., przerwa podajnika 14 sek.,

l 30% moc nadmuchu 60%, praca podajnika 4 sek., przerwa podajnika 20 sek.,

3. Wygaszanie:

l Czaas wygaszania 5 min

l Moc nadmuchu 90%

4. Nadzór:

l Czas nadzoru 22 min

l Czas podawnia 0 sek.

l Przerwa podawania 2 min.

l Wydłużenie pracy nadmuchu 60 sek.

5. Czas cyklu pogrzebacza: 200 sek

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ŁukaszL napisał:

Ja mam DAB Evosta. Serwisant dzwonił po 2h od zgłoszenia awarii, jutro będzie z nową pompą, oczywiście wymiana w ramach gwarancji.  Reszta pomp w mojej instalacji to Grundfos Alpha - myślę że spokojnie pociągną dużo dłużej :) 

IMG_20200128_082622.jpg

Jak będzie u Ciebie serwisant, to dopytaj o zalecaną charakterystykę pracy dla tej pompy i o zawór z czerwonym pokrętłem. Na zdjęciu jest ustawiona zła charakterystyka pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WOJT01 przestaw na fabryczne czyli:

100%: 80%/7s/4s

50%: 60%/16s/4s

30%: 40%/38s/4s

Moc nadmuchu/przerwa podajnika/praca podajnika

 

Wypróbuj kilka dni i daj znać jakie efekty. Strasznie zawyżone to wszystko miałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jurek72 napisał:

No no  widać ze technologia poszla do"  przodu "skoro pompy  wytrzymują niecałe 2 lata .Mój stary grundfos chodził  ok 15 lat i jeszcze go odsprzedałem bo chodził bezglośnie jak nówka

Mój grundfos chodzi już 20 lat obecnie obsługuje trzeci kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, WOJT01 napisał:

linxus ale mówisz o zmianie tych ustawień serwisowych po wpisaniu hasła?

 

zmienie , ale niech prad wróci;)

przy takich ustawieniach mam problem zeby dogrzac. 18 stopni w chalupie. a piec nie moze osiągnąć zadanej wiec przesunalem krzywą kotła I grzejników na +8 stopni. co dalej zrobić by to działało jak trzeba?? pomożcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec nie musi osiągać zadanej. Ważne żeby grzejniki/podłoga były ciepłe a na kotle było więcej niż 60stopni. Jeśli była dłuższa przerwa w grzaniu to może to chwilę potrwać. Daj mu czasu. A jak nie dogrzeje dalej to cóż, wracaj do tego co było na początku. Takie masz zapotrzebowanie na ciepło i tego nie zmienisz.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, WOJT01 napisał:

linxus  a co to znaczy zeby dac mu czas? od 12 w poludnie tak jest. to ju zchyba powienien miec nagrzane czy nie?

 

Mury bardzo długo łapią ciepło. Z jaką temperaturą teraz pracuje kocioł? Jakie temperatury puszczone na mieszacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.