Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lazar smartfire 15kw


Norberto77

Rekomendowane odpowiedzi

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/26985-huczenie-grzejników-krótkie-bulgotanie-w-grzejnikach/page/3/

widzę tam 3d zrób zbliżenie tego zaworu i typ  , tam w linku kolega miał podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mironw tu był inny problem:

W dniu 3.03.2019 o 13:21, kamix napisał:

Czy to normalne, że jak temp. na mieszaczu grzejników przekroczy temp. zadaną to siłownik zamyka zawór, przez co woda przestaje krążyć w obiegu grzejników i grzejniki stają się zimne? Temp. na mieszaczu nie maleje, zawór się nie otwiera. Temp. na piecu zaczyna rosnąć i koło się zamyka.

Ale wystarczyło przestawić zwieradło w zaworze 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, g69 napisał:

mironw tu był inny problem:

Ale wystarczyło przestawić zwieradło w zaworze 3D 

Ale zaczeło się od bulgotania bo to też kocioł Lazar,ja też zaczynam się gubić bo podobne wątki ,a ten zawór  TV55 to chory pomysł , aby całkiem odcinać powrót z instalacji

@kamix aczy masz ten zawór dławiący przed pompą kotłową ?

 

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu zadzwoniłem do serwisu bo przy działającej pogodówce to raz miałem za ciepło w domu raz za zimno. Pan z serwisu stwierdził, że sterowanie pogodowe przy obecnych temperaturach nie działa najlepiej i zasugerował, przejście na sterowanie ręczne. Teraz, przy tych temperaturach rzeczywiście jest lepiej na sterowaniu bez pogodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ŁukaszLMam ogrzewanie tylko grzejnikami więc krzywą miałem ustawioną na 0,8 a okna też mają parę lat więc nagrzewanie przez nie jest odczuwalne. Nie chce mi się już kombinować i na razie zostanę przy ustawieniach programowych. Chociaż może gdy będzie serwisant to coś więcej podpowie bo zobaczy na żywca jak to wygląda... Jak ja obniżyłem krzywą grzewczą to miałem za zimno jak ją podniosłem to było za gorąco..... Jak było zimno to było ok, teraz jak temperatury wzrosły to tak zaczęło się chrzanić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak tam ofert peletu po ile kupowaliscie ostatnio?ja trafilem z darmowym transportem oferte .wkleje link

http://kominkowybrykiet.pl/produkty/

 

Edytowane przez PITER38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem ze sterownikiem pokojowym ecoster, przychodzę do domu a on nie świeci, w dodatku znikła mi funkcja przy piecu wybór termostatu. Pięć wyłączyłem z prądu ale to nic nie dało. 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiołem sterownik ale dalej na piecu nie ma funkcji wyboru termostatu to jest ciekawe nie wiem teraz jak piec pracuje, napięcie na kablu w pokoju jest chyba padł sterownik a w dodatku nie mogę znaleźć paragonu chyba 500 zł w błoto 

Edytowane przez gwint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też u nich kupowałem t zeszłym roku. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem bez paragonu zobaczę czy wymienią przez telefon mówiłem tylko że u nich kupowałem , wiem kiedy kupowałem w razie czego 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do użytkowników sf22kw bo taki posiadam. Chodzi mianowicie o temp. Spalin u mnie jak piec hula na 100% to mam 168 stopni na 50% 154 stopnie a na 30% 134 stopnie. Moje pytanie bierze się z tad, że widzę jak niektórzy piszą że mają temp. Spalin 90 stopni. Jeśli to jest normalne to ok ale jeśli nie to co mega zrobić aby tyle ciepła nie szło mi w komin. Doda , że pale pelletem maximer ma on niestety sporo pyłu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Troche wysoka ta temp. Ale i tez moc palnika niska nie jest. Sprobuj zmniejszyc troche nadmuch. Ale nie na tyle zeby zaczelo smolic wymiennik. Temp spalin zalezy tez jak kociol pracuje. Jezeli pracuje krotko to pomimo wysoko ustawionej mocy spaliny nie beda gorace. Jezeli dlugo to odwrotnie. U mnie kociol przy buforze pracuje zawsze na mocy max ( 12 kW ) na poczatku spaliny maja 90 stopni. Po godzinie 130. Przy zlych nastawach dochodzila do 160. Warto tez dbac o czystosc wymiennika. Przy wyszczotkowanym temp moze spasc o 20 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik w Łazarzu jest na czopuchu czy w wymienniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobomercoU mnie przy SF22 temperatura spalin przy długiej pracy na 100% mocy dochodziła do 170* - przy podawaniu 4s/6s. Po  korekcie na 4s/8s jest niższa o około 15*. Natomiast przy mocy 50% mam temp spalin 90*-100* a przy 30% w okolicach 80*. Mam sondę i RCK. Jeżeli nie masz sondy to możesz mieć wyższe temp spalin przez utrzymywanie zbyt wysokiego nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam sondę lambda i termostat pokojowy pluma.  Czasy podawania na

100% 4/6

50% 5/15

30% 5/28

Piec długo nie chodzi bo zagrzeje do temp. Pokojowej i się wyłącza. Wajchę do czyszczenia wymiennika ruszam codziennie. Popiół wybieram raz na 3 tygodnie. W sumie jak zejdę czasami podawania to kiepsko mi się pięć nagrzewa czyli roszady modulacji odpadają. Mam zamontowany regulator ciągu, ale nie wiem czy mimo tego nie mam za dużego ciągu i tak się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według serwisu dużo zależy też od pelletu. Jak ma dodatki które nie powinny się w nim znajdować, to one znacznie podnoszą przy spalaniu temp spalin. Przy maksymalnej mocy bym się nie czepiał tej temperatury u Ciebie, tylko przy 50% i 30% mogłaby być niższa. Podawanie paliwa masz spore, ja mam dla 50% 4/16 a dla 30% 4/46. Ustawiałeś sam czy serwisant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.