Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Obmedzenie temp.spalin dla mnia nie mialo by wstepowac do normalnej pracy kotla,tylko do sytuacji krytycznego limitu.Do tego jest obmedzenie max.modulacii.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bercus napisał:

Obmedzenie temp.spalin dla mnia nie mialo by wstepowac do normalnej pracy kotla,tylko do sytuacji krytycznego limitu.Do tego jest obmedzenie max.modulacii.

Gdyby to było intencją twórcy to nie byłoby tak szerokiego zakresu nastawy juz od 100 stopni.

 

W dniu 29.03.2020 o 15:38, TomekBrz napisał:

@tig22 możesz wgrać wersję 2.28  z oficjalnych lub 2.35 A  testowych ?

 

Wgrany obecnie 2.35a, wcześniej przez jeden dzień 2.28 jest jak być Powinno od Początku.

Jedna Bardzo Ważna uwaga do przemyślenia.

Jeśli kocioł zbliża się do maksymalnej ustawionej temp na czujniku spalin

Odpowiednio wcześniej np 5 stopni zaczynał schodzić z mocą coby nie było tak jak Teraz że obcina gwałtownie moc/powietrze, palnik Jeszcze nawęglony zaczyna kopcić jak "TDI", dodatkowo Jeszcze jak temperatura już się obniży i rusza z pełną mocą "podawania Węgla" działa opóźnienie Wiatru i znów przykapca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tig22 napisał:

Gdyby to było intencją twórcy to nie byłoby tak szerokiego zakresu nastawy juz od 100 stopni.

 

Ale w czym problem :) to tylko parametr nic więcej . Chcesz ustawiasz 100 i się katujesz z kotlem . Nie chcesz ustawasz 180 i zapominasz o tym . 

 

8 godzin temu, tig22 napisał:

Odpowiednio wcześniej np 5 stopni zaczynał schodzić z mocą coby nie było tak jak Teraz że obcina gwałtownie moc/powietrze, palnik Jeszcze nawęglony zaczyna kopcić jak "TDI", dodatkowo Jeszcze jak temperatura już się obniży i rusza z pełną mocą "podawania Węgla" działa opóźnienie Wiatru i znów przykapca

 Racja mogło by to wczesniej zwalniać nadmuch . Jednak odniosę się do tego co wyżej :) ustaw bezpiecznie temp spalin i klopotu nie będzie .

Do opóźnienia nikt Nie zmusza . Chcesz korzystasz tylko to trzeba zrobić z rozwagą i odrobiną przemyslenia :)

 

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione akurat 180 stopni i problemu nie mam.Tak jak Fafał pisze.Racja też z tą modulacją.Mógłby szybciej schodzić z tą modulacją.Poradziłem sobie z tym co prawda w miarę możliwości i najlepiej w moim przypadku wyszło w parametrze Skala, gdzie precyzyjniej między innymi kocioł moduluje powietrzem.Zabawy trochę z obserwacją.Na samym początku tej strony post (20976) bercus dał ciekawe spostrzeżenie.Mam ustawiony kocioł więc wypróbuję dla testu te obcięcie góry maks mocy na 50% itd.Ogólnie dla mnie wersja 2.35a się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darko240973 masz potrzebę odcinać górę ? Póki gdzieś na grzejniki woda idzie nie ma raczej potrzeby . No chyba że masz przewymiarowany palnik/kociol . Jeśli masz wszystko dobrze ster sam powinien trzymać się dołu modulacji . Obcięcia góry stosuje się w przypadku problemów w pracy instalacji no i też za dużych mocy kotla/palnika . Po to się to robi by wolniej nagrzewac wode i wstrzelic się w dolki przeplywu . Jak już się ciepelko zrobi na tyle że grzejniki się odetnie ( recznie czy też za pomoca silownika) wystarczy pozwolic mu się odstawic . Oczywiście jak potrzeba palić by mieć ciepla wode do mycia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sterownik, jest jak alkohol- można się uzależnić :D

Co by nie było OT, to wgrałem najnowszy soft, czyli 2,35A, i po obserwacjach stwierdzam, że kocioł spokojniej działa. Jeszcze muszę dostroić powietrze na dole, i powinno być ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, tig22 napisał:

Widzę że Niektórzy są ze sterownikiem związani mocno Emocjonalnie i  trudno coś"złego" im o Nim powiedzieć.

Mozesz bardziej ukierunkować swoją wypowiedź:) 

34 minuty temu, tig22 napisał:

Sterownik to wiedza i doświadczenie twórcy i uwagi Użytkowników

Dzięki uwagą użytkowników mamy wersje  2,35A. To jest nasz sukces . Sukces garstki użytkowników którzy nie bali się powiedzieć (napisac) że wcześniejsze plusiki i minusiki to zła decyzja .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafał.Kocioł mam przewymiarowany.Powinienem mieć 15 kw albo i trochę mniejszy a mam 25 kw.Przez trzy lata powolny remont domu od okien po styropian i zapotrzebowanie zmalało.Ogólnie jak pisałem kocioł działa prawidłowo.Na wersji 2.28 stera nie miałem wyższej oscylacji przy zadanej 65*.Tak koło 0.7* w góre i w dół.Teraz mam 2.5 stopnia powyżej i długo spada do zadanej.Ustawiłem powietrze wstępnie jak miałem ze starszej wersji,ale za mocne było w górze i na dole.Zszedłem z max pow. do 32% a w min 23% Skala 2-50 tj. min40% a  maks.60.We wcześniejszej wersji miałem min 25% a maks miedzy 40 a 45%.Dmuchawa 40 w typu x.W sumie mam modulacje ustawioną na 12%, a maks 100% teraz dla sprawdzenia mam w modulacji obcięte na 50% tj. 12.5 kw(moc kotła 25 kw).Zobaczę jak to będzie.Powrót 62* zawór 4D w domu 23* siłownik trzyma na 22% przymknięcia na dom idzie 35* na zasilaniu.Jak jakieś sugestie do testu są to jak najbardziej sprawdzę żeby zbliżyć się do oscylacji temperatury zadanej-kocioł nie wchodzi w czuwanie.Niższą modulację w min jak 12% raczej nie schodzę bo póżniej duży spadek jest w dół o 2* i goni do góry.Na 12% jakby najlepiej spada 0 1* ale te 2.5 stopnia idzie wyżej i dopiero  spada.Może to i tak już musi być.Spalanie dobowe w tej chwili mam 15.8 kg.Cztery osoby itd.Reszta na profilu.Nie mam żadnych wzmocnień oraz dynamikę na 1.

Edytowane przez darko240973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz całkowitą  rację . Musisz go ograniczyc bo innego wyjscia nie ma . Ster będzie chciał osiągnąć zadana najszybciej jak to możliwe . Można kombinować z dynamika czasem to pomaga . Czasem wydaje się że najwyższa dynamika nam spowoduje duże przebicia a okazuje się że jest inaczej . W twoim wypadku trzeba kombinowac . Bo wystarczy lekko dmuchnac a palnik wygeneruje tyle mocy że instalacja jak i obiekt nie mają gdzie tego odebrać. 

 Jak masz czas to spróbuj wyższej dynamiki . Ja preferuje na zimny okres dynamike 4 . Na tryb sam baniak wybieram 1 .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono. Powiem wam że po tygodniu testowania wersji 2,35A wróciłem do wersji 2.31. Przy moim palniku " WULKAN " jakoś 2.31 lepiej prowadzi cały proces spalania. Na 2.35A działy się różne cuda na małych mocach, raz zapadał się kopczyk a czasem nie dopalał węgla. Na 2.31 takich problemów brak. Ps. spalanie było również większe. Takie moje spostrzeżenie na moim palniku a nie ukrywam iż jest on trudny do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niedzielnym czysczeniu wymienika markujem 35A marka A*A*.W tygodniu bylo mrozno i cieplutko,w wymieniku brak czarnego,siwo,siwutko.Przy paleniu czeskim schei§em super wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus.Czyli jesteś zadowolony.Masz ustawione powietrze przez Skale,czy bez ? Jak u Ciebie to wyglada.Jest jakaś różnica.U mnie też czysto,ale trochę muszę się w bić z modulacją w min mocy.Trochę to inaczej w ustawieniach jak w poprzedniej wersji.W poście wyżej (20986) napisałem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nadmuchom jest zupelnie inaczej.Poprzednio mialem 23-58.Teraz na podstawe 21-50 i w ustawieniu 3-93.Opožnienie 75s. 93 jescze bym potestowal lekko obnižac(wygladalo jescze troche na spieki,kiedy bylo zimno),no bedzie juž cieplo i wiekszych mocy nie bedzie jak potestowac. WPA 07 35W

Dodajem jescze:Kociol 25KW i w sterowniku ustawionych 15.Max.odbior dotymczasowy byl 12 KW,tak po co ustawowac 25 i odcinac modulacju.Dziala ladniejszie.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wartek68 miałem wyłączone pozycjonowanie co 48 bo według mnie mija się to z celem jako iż poprzednie wersje SW nie miały tego problemu. W mroźne dni nie było takiego problemu, ale w dni cieplejsze kiedy zawór ma zamknąc cię praktycznie całkowicie zwykle niedomyka. Szukam kogoś z HERZ-em kto już go "obcykał" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, topicktm napisał:

@wartek68 miałem wyłączone pozycjonowanie co 48 bo według mnie mija się to z celem jako iż poprzednie wersje SW nie miały tego problemu. W mroźne dni nie było takiego problemu, ale w dni cieplejsze kiedy zawór ma zamknąc cię praktycznie całkowicie zwykle niedomyka. Szukam kogoś z HERZ-em kto już go "obcykał" ;)

Soft 2,35A  pozycjonowanie 0 czas otwarcia 140s bo taki ma mój siłownik HERZ  min otwarcie 0% max 100% reszta ust.fabryczne pompa autolato 20st. zamknij gdy pompa wyłączona i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy w omawianym sterowniku da się pompę CO1 zaprogramować aby pracowała w określonych godzinach ?

Bo z tego co patrzyłem jest tam tryb czasowy, ale dotyczy to regulatora pokojowego.

A dl mnie chodzi o to aby ustalić w jakich godzinach pompa ma pracować a w jakich nie.

Edytowane przez ByCygano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr kiedy można spodziewać się wersji testowej lub oficjalnej? Pytam bo kilkukrotnie pisałem fo TomkaBrz w tej kwestii. Mam podajnik rynnowy i myślę o dołożeniu zapalarki i przejśviu na pellet. Próbowałem palić normalnie ale niepotrzebnie odzie w komin spora część żeby podtrzymywać żar.

Chętnie bym potestował nawet latem na cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ByCygano napisał:

Witam mam pytanie czy w omawianym sterowniku da się pompę CO1 zaprogramować aby pracowała w określonych godzinach ?

W tym poście   #20466 napisałem o rozwiązaniu które proponuje producent sterownika

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyło taki rozbudowany sterownik a nie ma prostej funkcji.

A to co podałeś to jakieś alpejskie kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do postow walkowania z modulacji.Poprzed 4 godzinami powrocilem z pracy,zerknalem na palnik,o oczko obnižalem nadmuch minimalny z 3 do 2(prawie zero zmiana),teraz do 1nej.W godzine 4tej z powrotem i nastepnych widac wynik.Praca o 2% w dol,temperatura kotla i co,modulacja wyprostowana.

Przelaczam na grzanie dla czuja pokojowego,cieple dni i nocy sa tu.Min.modulacja tež z 20 do 15.Dojdzie do slimaka domieszana zrebka,jescze mniej.

IMG_20200406_204328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.