Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

KBkalwi w miare moduluje palnik temp na kotle stabilna jak widze , co byś chciał wiedziec wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę na podajniku ślimakowym,palnik rynnowy Palbio,SKZP-02.

Dzieki za odpowiedz.

Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kędzior12 w instrukcji jest napisane czujnik kotła założyć w miejscu fabrycznym do tego przeznaczonym czyli na górze kotła.

Jak nie ma krućca do tego to można założyć na rurę wylotową i dobrze zabezoieczyć taśmą aluminiowa lub miedzianą.

Ja też jestem początkujący na forum tu a i też w piecaach bo dopiero z 8 lat mam piec W22 nie chcę nikogo wprowadzić w bład..

Odpowiedż do marekd.

co do tych adapterów do czujników to zadałes sobie mase roboty z tym jak myślałem że to są specjalne takie jak w somochodówce a tu trójniki czwórniki i do nich te mosiężne adaptery ok.

ja nie będę tego robił bo myślę ze nie potrzeba tak dokładnych pomiarów.To nie odlewnia precyzyjnych materiałów np.

cały układ ma sporą bezwładność z powodu zmiany obciążeń wymagań co do temperatur i do samego sterownika nie potrzeba aż

takich wymogów bo same czujniki są nie przypadkowo wybrane przez konstruktorów  do tych układów ze względu na prostotę układu i koszty samych, awaryjność.

to są czujniki z różną tolerancją dużym rozrzutem temperatur każda sztuka się  różni sporo co do parametrów ale się tu sprawdzają idealnie bo są do tych celów specjalnie przeznaczone produkjowane.

można skalibrować każdy czujnik w menu sterownika.

są czujniki np.LM35 z tolerancją 0,01% /100 nawet ale układ by był kosztowny ,skomplikowany jak w nasa no i sporo więcej awaryjny.

ja teraz robię i na czujnikach zakładam takie tulejki z mosiądzu zaciskam na kablach i jeszcze lutuję i to myślę że już nic nie ruszy.

skrzynki jak twoja też nie robię bo nie mam gdzie blisko pieca tego dać a i sporo więcej do psucia a szukanie przerw ewentualnych 

problemów to masakra choć u ciebie nie ma tak sporo listew ale kabli jest trochę  i jest to szukanie igły w stogu siana czasami.

widzę u ciebie listwy w skrzynce te porządne które nie uszkadzają samych kabli juz przy montażu to ważne. 

to są drobne szczegóły  ale o to chodzi diabeł tkwi w szczegółach zawsze.

jak wiadomo stare przysłowie -jakość działania zależy od jakości połączeń-.

z jakością montażu jest zawsze największy problem ,zamysł pomysł projekt konstruktorów ok jest i nie uwzględnia kiepskich styków ,słabego montażu itp. a gdzie reszta to tylko elektryka ale czasem pomijana bo działa to spokój ale jak kiepsko zrobiona to już nie długo awaria.

Dzisiaj tylko myślę jak to będzie działać ,trzymam to cudo w ręce i tak myslę szkoda żeby się to tak kurzyło ,niszczyło.Może dam dłuższe kable i założę do sypialni lub kuchni.po wczorajszym baliku samopoczucie poprawiam, patrze - rolnik szuka żony. 

Koniec lekcji..... :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marked...cieszee się że temp nie faluje ale irytuje mnie fakt że spalanie wychodzi na poziomie 35kg...piec chodzi wciąż i co parę sekund podajnik daje nową ilość węgla...spalanie 35kg teraz to w mrozy 70kg?_?

To chyba coś nie tak

Edytowane przez KBkalwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi Hm No stanowczo za duzo jest tyle parametrów do opanowania ze hej. Potrzeba by miec schemat inst twojej jak tojest połączone .wazne czy jest układ kotłowy . Jaki duzy dom jak ocieplony jakie ogrzewanie grzejniki podłogówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kędzior12 w instrukcji jest napisane czujnik kotła założyć w miejscu fabrycznym do tego przeznaczonym czyli na górze kotła.

Jak nie ma krućca do tego to można założyć na rurę wylotową i dobrze zabezoieczyć taśmą aluminiowa lub miedzianą.

Ja też jestem początkujący na forum tu a i też w piecaach bo dopiero z 8 lat mam piec W22 nie chcę nikogo wprowadzić w bład..

Odpowiedż do marekd.

co do tych adapterów do czujników to zadałes sobie mase roboty z tym jak myślałem że to są specjalne takie jak w somochodówce a tu trójniki czwórniki i do nich te mosiężne adaptery ok.

ja nie będę tego robił bo myślę ze nie potrzeba tak dokładnych pomiarów.To nie odlewnia precyzyjnych materiałów np.

cały układ ma sporą bezwładność z powodu zmiany obciążeń wymagań co do temperatur i do samego sterownika nie potrzeba aż

takich wymogów bo same czujniki są nie przypadkowo wybrane przez konstruktorów  do tych układów ze względu na prostotę układu i koszty samych, awaryjność.

to są czujniki z różną tolerancją dużym rozrzutem temperatur każda sztuka się  różni sporo co do parametrów ale się tu sprawdzają idealnie bo są do tych celów specjalnie przeznaczone produkjowane.

można skalibrować każdy czujnik w menu sterownika.

są czujniki np.LM35 z tolerancją 0,01% /100 nawet ale układ by był kosztowny ,skomplikowany jak w nasa no i sporo więcej awaryjny.

ja teraz robię i na czujnikach zakładam takie tulejki z mosiądzu zaciskam na kablach i jeszcze lutuję i to myślę że już nic nie ruszy.

skrzynki jak twoja też nie robię bo nie mam gdzie blisko pieca tego dać a i sporo więcej do psucia a szukanie przerw ewentualnych 

problemów to masakra choć u ciebie nie ma tak sporo listew ale kabli jest trochę  i jest to szukanie igły w stogu siana czasami.

widzę u ciebie listwy w skrzynce te porządne które nie uszkadzają samych kabli juz przy montażu to ważne. 

to są drobne szczegóły  ale o to chodzi diabeł tkwi w szczegółach zawsze.

jak wiadomo stare przysłowie -jakość działania zależy od jakości połączeń-.

z jakością montażu jest zawsze największy problem ,zamysł pomysł projekt konstruktorów ok jest i nie uwzględnia kiepskich styków ,słabego montażu itp. a gdzie reszta to tylko elektryka ale czasem pomijana bo działa to spokój ale jak kiepsko zrobiona to już nie długo awaria.

Dzisiaj tylko myślę jak to będzie działać ,trzymam to cudo w ręce i tak myslę szkoda żeby się to tak kurzyło ,niszczyło.Może dam dłuższe kable i założę do sypialni lub kuchni.po wczorajszym baliku samopoczucie poprawiam, patrze - rolnik szuka żony. 

Koniec lekcji..... :wub:

Powiem tak jak sie da to robię jak ma byc profesjonalnie bo całość roboty składa sie ze szczegółów które zotuje na calos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moze jeszcze pamietaj ,ze ponizej jakiegos min. juz nie zejdziesz (limituje cie wielkosc palnika, straty w obiegu i straty w domu)

 

Na pocieszenie powiem tak: 

 

Dom 128 m2 (ogrzewanie podlogowka) 

10.2015 - pierwszy sezon grzania w domu 38kg/doba po jakims czasie zszedlem do 16 kg/doba

10.2016 -  8 kg /dobe i utrzymuje sie juz od 13.10.2016 (aha docieplilem strop 10 cm styropianem) w zeszlym roku nie zdazylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marked...cieszee się że temp nie faluje ale irytuje mnie fakt że spalanie wychodzi na poziomie 35kg...piec chodzi wciąż i co parę sekund podajnik daje nową ilość węgla...spalanie 35kg teraz to w mrozy 70kg?_?

To chyba coś nie tak

 

Modulacja stabilna ale dość wysoko jak na temp na kotle nie całe 50 i przy dodatnich temp.

 

- jaka temp powrotu??

- jaka temp w domu bo jak grzejniki odkręcone na full a w domu ze 27 stopni to może i spalanie realne

- jeśli mocno koksuje i przesypuje to czeka Cie zabawa z powietrzem i korektą podajnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dom 240mkw ocieplony styro 10-15 cm dach wełną 25cm.

Zaworu 3d ani 4d nie mam i temp powrotu jest bliżej nie określona ale moje badania wykazują ze jest o co najmiej 5st niższa od zadanej.

Obecnie grzeją podłogówki ok 45mkw i dwa grzejniki panelowe 120cm.

W sumie mam 19 grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dom 240mkw ocieplony styro 10-15 cm dach wełną 25cm.

Zaworu 3d ani 4d nie mam i temp powrotu jest bliżej nie określona ale moje badania wykazują ze jest o co najmiej 5st niższa od zadanej.

Obecnie grzeją podłogówki ok 45mkw i dwa grzejniki panelowe 120cm.

W sumie mam 19 grzejników.

 

bez grzania CWU ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dom 240mkw ocieplony styro 10-15 cm dach wełną 25cm.

Zaworu 3d ani 4d nie mam i temp powrotu jest bliżej nie określona ale moje badania wykazują ze jest o co najmiej 5st niższa od zadanej.

Obecnie grzeją podłogówki ok 45mkw i dwa grzejniki panelowe 120cm.

W sumie mam 19 grzejników.

 

Czy to pierwszy sezon grzania?

 

czym palisz ekogroszkiem? jak Ci sie pali?

To spalanie ktore podaje ci sterownik pokrywa sie mniejwiecej z tym co wsypujesz?

Jaki kociol masz? jkiej mocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem ten owies powiedzmy jakoś się palił ale zasyp podajnika na 2 dni 150kg ( litrów) i mnóstwo popiołu....budowlana kuweta co dzień to za wiele

U mnie rowniez idzie sam owies. Pali sie wysmienicie, zero dymu, zero zapachu, popioli niewiele. Od 7.X. spalilem 530 kg. Palnik Stalkotu, rynna dodatkowo oblozona 3 ceglami szamotowymi w celu podniesienia temp spalania. Ziarno lubi wieksze ciepelko niz normalnie,lepiej sie dopala. Popiol fakt faktem jest leciutki i trzeba rusztowac zeby nie zapchalo palnika ale ilosciowo nie ma go az tag duzo. Ja mam pelna weglarke ubitego popiolu po 6 dniach palenia. Rusztuje i oprozniam popielnik 2 razy w ciagu doby dosypka owsa i tyle mnie interesuje. Na chwile obecna ok 30 kg owsa idzie na dobe, zasobnik ( beczka stalowa ) prawie 4 dni spokoju. Temp w domu 20-21, temp na kotle 45-48. Kociol to duzy troche przewymiarowany 9-letni gorniak, zasypowy 24-27kW + wyzej wspominany palnik Stalkot 25kW (rynna). Jak sie dobrze wszystko w ten sezon spisze to moze na przyszly pokusze sie o otwor boczny w plaszczu na palnik, bylaby juzwtedy wygoda na maxa a przede wszystkim bardzo dobre dojscie do popiolu i czyszczenia kotla.

 

Pytanie do Tomka. Bardzo przeklamuje mi czujnik pogodowy, nie wiem czym to spowodowane jest. Myslalem, ze zmiana korekty zalatwi sprawe ale nie pomoglo. Strasznie dlugo reaguje. Nie wiem moze w jakis sposob jest uszkodzony czy cos?? Rteciowka za oknem pokrywa sie z tym co w necie a on nie. Nie wiem o co kaman??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety spalanie wg sterownika jest zbliżone do realnego nawet lekko zaniżone bo wsypałem 126kg groszku 27-28MJ i nie wiem czy na 3 doby starczy. Dom ogrzewam 6 rok.

Piec Malkot 25kW

post-67229-0-84474100-1477255940_thumb.jpg

post-67229-0-28872500-1477256011_thumb.jpg

post-67229-0-45042700-1477256050_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompa CWU nie chodzi gdyż grawitacyjnie też ogrzeje mi wode

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBkalwi. Jak w dzisiejszej dobie nie mieczaworu 3lub 4d , narysuj szkic inst. Mozemy wtedy poradzić . Jak podłogówka jest wpięta czy masz pompe przy kotle - układ kotłowy .

Ja grzeje dom 240 m2 na parterze 3 m wys. Na pietrze 2,75 . Sciany poroterm 38 cm i ocieplenie 12 cm styropian. Strop piętra ocieplony 25 cm wełna i przykryta płytami osb na stelarzu.

Grzejniki w całym domu ,zaw.3d , na razie bez uk.kotlowego ale mam pompe CWU puszczona cały czas . Nadmienie nie mieszkam tam jeszcze trwają prace wykończeniowe ale grzej bo cza bo podłogi i drzwi wew.

Tak to dzisiaj jechało

Nadmienie było u nas slonce w południe i do 15 ze 12 ST

post-1379-0-78479200-1477256065_thumb.jpg

post-1379-0-40644400-1477256079_thumb.jpg

post-1379-0-63652800-1477256098_thumb.jpg

post-1379-0-72331000-1477256203_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlogowke musi byc jakos schlodzona. ciekawe jak to u Ciebie sie dzieje?

 

Bez rysunku instalacji ciezko bedzie doradzic, ale juz moge powiedziec, ze spalanie masz bardzo duze ale to juz wiesz....

 

 

masz w miare dobrze ocieplony dom wiec w szoku jestem jak duzo palisz. moim zdaniem powinienes palic przy takich stopniach jak teraz na zew. +5 do +10 stopni gora 20 kg ba chyba nawet mniej. 

 

Moj znajomy ma 25 kW Zebca i w zeszlym roku 180 m2 ogrzal 2,5 t wegla wiec sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadus nie ma co porównywać bo znajomy ....itd. Każdy dom jest inny. Każda inst jest inna . Najważniejsze jest podstawa wyk.instalacji tak jak powinno sie robic wiec jak inst. Jest jaka jest to palimy jakoś takos. Ile mozna wałkować SCHEMAT INSTALACJI,,!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam powierzchnie na parterze ok. 120 mkw plus CWU 120l i w piwnicy dwa panele stalowe. W piwnicy przygotowane pod grzejniki ale zawory pozakrecane. Na parterze ok. 90 zeberek alu, ok. 10 mkw podlogowki (lazienka, kuchnia, klatka), jeden duzy panelowy grzejnik 2m podwojny i drabinka w lazience. Grzejniki odkrecone na full. Wszystko na jednej pompce. Zkrecone na recznym zaworze 3D na min. Dom bez izolacji (pustak - szpara - cegla) jedynie co to na strychu styropian poukladany na stropie na zakladke ok 5 cm. Okna czesc starych podwojnych czesc plastiki dwuszybowe. I tak to mniej wiecej wyglada. Odniesie sie ktos do tych danych i podpowie ile powinienem miec mocy, zeby to ogrzac?? Aaha zapomnialem, u mnie powrot jest po ustaniu tak z 5 stop chlodniejszy od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od paru dni wygląda to tak ja na zdjęciach

 

Pytanie

- jaką macie różnice między temp zasilania a powrotu ??

Zaraz na grzejniki 50 ST , czy napewno przy dodatnich temp. Nie rozumie tego to w majtkach mozna chodzic .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet już nie chce mi sie gadać siedzę i słysze ten chol....podajnik co kilka sekund i mbie szlag trafia....

Instalacja tragedia! Mój eks spec na jednym wężle położył ze 30mkw podłogi plys grzejniki i wszystko na 1 pompie

Szok jak irytuje mnie ten piec....i ten podajnik. Qrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.