Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Co można jeszcze poprawic

 

Obniż minimalną modulacje poniżej 60%, to nie będzie się odstawiał...

Po co ustawiłeś tak wysoką minimalną modulację? Najpierw 65, potem 60 i znowu 65%?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 60 często podbijał modulację i wzrastało spalanie więc wróciłem do 65

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Jak dam niższa minimalna modulację to rośnie spalanie bo są większe skoki modulacji nie widać tego na wykresie bo później zmieniłem na te ustawienia co są teraz

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy 65% przeciągnął Ci zadaną o 5 stopni i się odstawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli dam po środku np.63 to i tak nic nie zmieni bo powietrze i ilość eko w przedziale jest taka sama

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Jedyne wyjście to chyba tak zostawić jak jest i nie patrzyć na wykres tylko na to ile spala groszku

Edytowane przez MarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie mocy minimalnej na poziomie 65%, nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale to Twoja kotłownia, skoro jesteś zadowolony, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można jeszcze poprawic646308c1804a7b0e0819196dc08e0f1c.jpg

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Ile metrów ogrzewacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to trzeba napalić...

A co by było gdyby się odstawiamy i palił o 1/3 mniej?

Mam opałowe mniej metrów i trochę ocieplone ale będę na nowo to robił. Obecnie spałam ok 20 kg na dobę i widocznie tak ma być. Za to wykres mam jak usg kogoś co za chwile zejdzie i szczerze mówiąc to mam to w poważaniu. W chałupie ma być ciepło wiec ustawiłem na stałe palenie ale jak się na chwilę odstawi nie robie z tego tragedii, ma być ciepło i juz.

Rok temu przesiadialem.zimę w kotłowni, dzisiaj nawet węgla mi się nie chce tam zanieść i w końcu jestem szczęśliwy czego innym życzę tak samo.

A wykresy, kg itp zostawmy ekonomistom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się odstawiał to temp szybko szła w dół i potem długo i wysoko musial modulować i więcej palił .każda instalacja jest inna a moja na to wygląda że jest bardzo kaprysna

 

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sterownik sprawdzil moc min i max np. Z ostatnich 10 skokow i spadkow mocy moglby sam ustawic sobie wstepna modulacje mocy i jesli srednia wyniosla by 50% to niech moduluje w granicy +5% a -5% (mozna by bylo to sobie ustawic). a jesli nie dobije do zadanej to niech zwiekszy modulacje o kilka %. Umnie tez sa skoki mocy od 15% do 50% a srednia to okolo 26 wiec zmienilem min. Modulacje do 20% i max do 36% ale jak sie ociepli i slonce dogrzeje przez okna to przy modulacji 20% kociol bedzie sie odstawial.

 

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało się ocieplać już podobno...

post-65257-0-11762000-1519969790_thumb.jpg :o

 

Spalanie też podskoczyło... :(  

post-65257-0-55256500-1519969854_thumb.jpg

 

Modulacja już nie schodzi poniżej 35%, jedyne pocieszenie to prognoza od niedzieli....

-jak ktoś się nie pomyli... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 Mam sterownik jak w temacie, dom ok 140m nieocieplony strop z zewnatrz 15 styropianu. Popiół według mnie ok nie ma niedopałów ani dużo spieków. Palnik to ardeo obrotowy 25kW mr. Jak włącze pompę od CWU moduluje ładnie taka drobna piła. Przeraża mnie tylko spalanie w ilości ok 60kg /dobę. Nowy budynek od miesiąca palone porządnie. Jedyne co mi się wydaje to że płomień mam za wysoki.

Proszę o dobre rady i o pomoc.

 

P.S. Instalacja składa się z 4 grzejników i ok 80m kw podłogówki, 8 petli najdłuższa 100m najkrótsza 76m, oddzielna pompa do CWU, do grzejników i do podłogówki ograniczenie temp  na podłogówkę zawór termostatyczny afriso atm 341, przepływ na podłogówce 3l/min na kazdej petli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik to typowo obrotowe ardeo 25kw MR palę miałem z PGG poprzednie dwa miesiące utrzymywałem ok 17 stopni w domu bo robiłem wykończeniówkę i pasowała mi taka temperatura. zdjęcia wrzuce jak będe w domu. może się mylę ale czy ten przpływ na podłogówce nie jest za wysoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilowi chodziło żebyś dał fotki palnika w czasie palenia. chodzi o ocenę płomienia, popiołu i górki popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palisz pierwszy sezon w nowym domu wiec licz się z wiekszym spalaniem, masz na dodatek nie ocieplony strop , palisz miałem a miał raczej dużej kaloryczności nie ma na co może wskazywać wysoki płomień. Dom musi się wygrzać.

60kg na dobę to moim zdaniem żadne zaskoczenie. Nie grzeb nic w sterowniku tylko grzej ile wlezie. Drugiej zimy i po ociepleniu stropu spalanie będzie już znacznie niższe.

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kalorycznisc dał w GÓRĘ o 2mj i powietrze max na 25% i obserwacja palnika co się będzie działo plus klapka wentylatora otworzyć bardziej żeby to się uspokoiło bo za długo płomień plus za wysokie spaliny przez to

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.