Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze widzę masz w tym miejscu zawinięty obraz i lustrzane odbicie???

Raz że błędny odczyt a dwa , dodatkowe cyfry nakładają się ale tak jakby w 3D. Można by powiedzieć że ster ma możliwości wyświetlania w trójwymiarze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku mam pytanie o nazwe wtyczki ktora jest stosowana w czujnikach do skzp zenskiej, a takze meskiej

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz zle ustawienia u mnie dizala idealnie barfzo male odchylenie Lub masz mały przepływ wody przez kocioł bo u mnie nie ma problemów

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Może u mnie to jest problemem w spalaniu. Obecnie pompa co ustawiona na 2, cwu na 1 w skali 3 i jest może słaby odbiór ciepła. Muszę spróbować na wyższych obrotach. Cały weekend walczyłem z ustawieniami, dalej w piecu czarno i nie mogę dobrać odpowiednich wartość. Spalanie też duże, ale teraz ciężko o obiektywizm z uwagi na duże mrozy.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ja również potrzebuje pomocy w ustawieniu prawidłowej pracy kociołka ,temat przeczytałem od pierwszej strony i dalej nie mogę dać sobie rady. Kocioł MARSTAL 17 KW uni-bio podajnik i palnik stalkot "eko-pal 12-25 KW"  dmuchawa WPA X6 54W . Powierzchnia do ogrzania ok 180m zawór 4d z siłownikiem pompa CO i CWU 13 grzejników aluminiowych na każdym głowica termostatyczna dom ocieplony. Czy moje spalanie dobowe można zmniejszyć ? Walcze od stycznia i najmniej miałem 35kg\doba. Z góry dziękuje za pomoc post-77498-0-46178600-1519650821_thumb.jpgpost-77498-0-80162400-1519650841_thumb.jpgpost-77498-0-89210100-1519650864_thumb.jpgpost-77498-0-15383900-1519650883_thumb.jpgpost-77498-0-23651000-1519650909_thumb.jpgpost-77498-0-77253800-1519650967_thumb.jpgpost-77498-0-36556500-1519651024_thumb.jpgpost-77498-0-09413000-1519651060_thumb.jpgpost-77498-0-52386300-1519651087_thumb.jpgpost-77498-0-50465400-1519651113_thumb.jpgpost-77498-0-01226400-1519651136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kamil post-77498-0-90045800-1519652313_thumb.jpgpost-77498-0-91677300-1519652345_thumb.jpg moc palnika 78% kaloryczność taka bo mi przesypuje nie spalony groszek potencjał sprawdzałem po twojemu i także ustawiłem podawanie na 10 min zważyłem i razy 6 wychodzi to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że za duzo wiatru bo masz palnik rakietowy to na pewno i terz spaliny się obniżą i bym dał kaloryczność na 29mj bez korekty

i przesłonę wentylatora jak masz ??

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje zmniejszyć ale wtedy nie wiem czy dojdzie do zadanej , nie mam przesłony jest w środku taka wahliwa klapka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że za duzo wiatru bo masz palnik rakietowy to na pewno i terz spaliny się obniżą i bym dał kaloryczność na 29mj bez korekty

i przesłonę wentylatora jak masz ??

 

Kolega pisze, że mu przesypuje niedopalony węgiel, a Ty mu doradzasz zmniejszyć powietrze, zmniejszyć kaloryczność i wyzerować korektę..?

Tam jest za dużo węgla w stosunku do podanego powietrza.

Proponuje zacząć od sprawdzenia, czy jest szczelna retorta i od jakiej wartości startuje ta dmuchawa.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kaloryczność niżej na 29 i dmuchawę daj na 32%

Jakim groszkiem Palisz ??

 

Zmienione , groszek od tutejszych handlarzy niby 26 MJ jak paliłem  BARTEX gold to tez tyle wskazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jockey tez tak myśle ale już sam nie wiem może przepływ wody nie ten? jak oglądam wasze filmiki na yt to az mi się słabo robi że to tak może wyglądać au mnie taka masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciach widać że kopczyk jest nisko tak ja to widzę tez już tak miałem u któregoś kolegi że kalorycvznośc z 32.4 zeszliśmy na 24 zaczeło sie to palic dobrze

po wykresie widać że moduluje bardzo wysoko jak by paliwa było mało ale może się myle 

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokuj tę klapkę, niech będzie cały czas otwarta, bo może ona też być przyczyną złego palenia. Ona jest dobra do pracy w dwustanie, ale nie w modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deflektor jest nad rusztem wodnym miska z nierdzewki prawie na wielkość komory spalania :D  pod rusztem zbyt mało miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszstkim sapaliny na poziomie 190* to trochę za wysoko jak na kocioł 17KW

podobna sytuacjię miałem jak zaczołem pomagać gangsta529

palił mu 53 przy +5 teraz przy -14 pali mu 44 a nie którzy mówili że się nie da nic z tym zrobic

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zablokuj tę klapkę, niech będzie cały czas otwarta, bo może ona też być przyczyną złego palenia. Ona jest dobra do pracy w dwustanie, ale nie w modulacji.

 

ok zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zrobił kompletną rewolucję w tych ustawieniach. Pytanie czy jesteś gotowy na szok?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnik po zmianach bardzo szybko przebił zadaną post-77498-0-51646900-1519655102_thumb.jpg chyba to dobrze ale strasznie duży ten kopiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zrobił kompletną rewolucję w tych ustawieniach. Pytanie czy jesteś gotowy na szok?!

 

Gotów od stycznia mam szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.