Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Test przeprowadź powoli nie taki skok odrazu no i nie wszystko naraz zmniejszaj powoli moc kaloryczność zostaw narazie bez zmian ,pamiętaj tez ze mniej opału to i tez mniej powietrza aby zachować równowagę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zaniechałem wszystkich prób na rzecz obniżenia mocy kotła więc dziś o godz. 18:00 przestawiłem kocioł na 22kw bo producent podaje że ten palnik pracuje między 22-25kw czyli o 20:00 pierwsze wykresy i spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień czas przekroczenia na 60min bo niepotrzebnie Ci się Kocioł odstawia I zmień ta moc minimalna na chociaż 20%

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj złotą zasadę i to na pewno Ci się przyda jaką kolwiek zmiana i czas 8/12h trzeba zaczekać na efekty chyba że dasz się bardzo Dobrze na kotle i sterowniku to wcześniej będzie już widać. I małymi kroczkami jedną rzecz zmieniamy i czekamy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś dobrze ustawiony potencjiał to w tym temacie Ci się nic nie zmieniło wyliczy dobrze ale 2h to za krótko minimum 12h A najlepiej 24h i będziesz widział co i jak

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawane bedzie mniej ale potencjal sie nie zmieni woec wskazanie licznika rowniez.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Po przeczytaniu jednego z postów ( nie pamietam w którym wątku) postarałem przetestować prace na niższej mocy. Zmniejszyłem z 50% na 35 , przez ten zabieg spalanie dobowe zmalało o 3 kg. Piec wolniej dochodził do temp zadanej

Tłumacze to sobie stratą kominową. Bezwładność naszych kotłów jest dość duża. Po co gonić kocioł żeby w minutę dobić do zadanej skoro w żaden sposób nie odczujemy dyskomfortu jeżeli różnica temperatur będzie odbiegała nawet o kilka stopni od tych które żeśmy ustawili. Wymiennik nie jest w stanie efektywnie odebrać całego wygenerowanego ciepła. Część musi uciec przez komin i najgorsze ze strata jest nie proporcjonalna do zysku.

Może ktoś tez przetestuje taki zabieg i się podzieli wrażeniami. Najważniejsze żeby temperatury dzienne były zbliżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja o tym pisałem że można testować do woli ustawienia mocy bo przecież palniki nie są skonstruowane na jedna nominalna moc ,a mając nasz sterownik jesteśmy w stanie zmniejszyć moc (elektronicznie ) i obserwować co będzie dalej sam zauważyłeś że dojdzie powoli do zadanej a co z tym idzie ile ciepła przekażesz wymiennikowi tyle on przekaże wodzie a jeśli zignorujesz własnie ten czas i bezwładność to produkuje się strata kominowa dlatego moc palnika musi byc dobrana do własnie czasu oddawania ciepła przez kocioł i dlatego jestem zwolennikiem aby dopasować wszytko na styk jak i opał ,czas no i przepływ wody przez kocioł bo ona ma też wielkie znaczenie .

Daj znać jaki efekt z dnia dzisiejszego .

 Nie zrozumiałe jest do mnie że wszyscy trzymają się tych fabrycznych parametrów .

Edytowane przez Klaudiusz3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł 15kw ustawiony na 10kw fajnie idzie palę retopalem i tak jak klaudiusz mam ustawione pompy na minimum co prawda nie mam prostych wykresow ale to przez zimny powrót. No i wlasnie jak był ustawiony na 15kw to czarno bylo w kotle i odstawial sie bardzo czesto

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz pompy na najniższym biegu, to nie ma się co dziwić, że temperatura spada Ci o 5 stopni poniżej zadanej, a jak nadgoni, to potem się odstawia i zimny powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz pompy na najniższym biegu, to nie ma się co dziwić, że temperatura spada Ci o 5 stopni poniżej zadanej, a jak nadgoni, to potem się odstawia i zimny powrót.

To lepiej ustawić pompki na 2 biegu? A zimny powrót według Was to ile 50° 40°30°?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł 15kw ustawiony na 10kw fajnie idzie palę retopalem i tak jak klaudiusz mam ustawione pompy na minimum co prawda nie mam prostych wykresow ale to przez zimny powrót. No i wlasnie jak był ustawiony na 15kw to czarno bylo w kotle i odstawial sie bardzo czesto

...było czarno bo miałeś ustawione za mało powietrza. Zamiast zwiększyć powietrze to zmniejszyłeś nawęglanie poprzez obniżenie mocy kotła z 15kW do 10kW więc parametry spalania się poprawiły.

PS

A nie sądzisz, że jak ustawisz moc kotła na 15kW a maksymalną moc kotła ustawisz na 66% to będziesz miał to samo? (oczywiście przy odpowiednim ustawieniu powietrza)

Edytowane przez carlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tez i tak ustawiane i bawiłem się powietrzem druga sprawa to kocioł mam przewymiarowany. W odległych postach wstecz była rozmowa właśnie na ten temat czy ustawienie kotła z ta tabliczki i obniżenie przykładowo o 50%to to samo co wpisanie połowę mocy kotla w sterownik nie pamiętam ale chyba ludzie mieli różnicę. W moim przypadku faktycznie może coś robiłem nie tak aczkolwiekkotla podajnikowego nie mam od wczoraj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pragne wszem i wobec na forum podziekowac koledze KamilCK za pomoc w przestawianu sterownika skzp. Spalanie przed zmianami przy temp. Ok+5 wynosila 55kg, po zmianach proponowanych i konsultowanych z Kamilem na dzien dzisiejszy przy -6* 37kg. Warto sluchac starszych kolegow ktorzy w wolnych chwilach staraja sie rozgrysc optymalne ustawienia pieca jako dowod screen w aplikacji, potencjal podajnika ustawiony z dokladnoscia do 100gram

post-74846-0-93348600-1517843299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.