Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze się człowiek 2.10 nie nacieszył a tu już zapowiadają 2.11 :P

 

To ja tez zaproponuję poprawkę. Jako, że mój sterownik nie obsługuje klapy podajnika, proponuję dołożenie przycisku "PAUZA". Bardzo mi tego brakuje podczas dokładania groszku. Kojarzę, że ktoś już ten temat poruszał.

 

Tak, poruszałem kiedyś temat PAUZA w tym poście:

 

Mi osobiście bardzo brakuje w tym sterowniku zwykłej opcji PAUZA działającej tylko na dmuchawę i podajnik zatrzymującej ich pracę na kilka minut.

Bardzo byłoby to przydatne, gdy chce się dosypać paliwa do zbiornika, wyjąć popiół, czy wyczyścić kocioł.

Uniknęłoby się niepotrzebnego kurzu czy dymu.

Teraz robię to w ten sposób, że daję na STOP w Wygaszaniu, a po czynnościach serwisowych na ROZPALONY w Rozpalaniu.

 

Gdy mnie nie ma w domu, to małżonka wyłącza sterownik, gdy trzeba wyrzucić popiół lub dosypać węgla, bo nie chce wchodzić w te opcje sterownika.

A wtedy wyłączają się pompy, zupełnie niepotrzebnie.

Przycisk PAUZA w menu Rozpal/Wygaś bardzo uprościłby sprawę  i obsługa serwisowa stałaby się bardzo czytelna.

Po kliknięciu na PAUZA, co skutkowałoby zatrzymaniem podajnika i dmuchawy, przycisk zmieniłby się na WZNÓW PRACĘ.

Jasno i czytelnie.

attachicon.gif20171110_124323-1.jpg

 

Nawet jest jedno wolne miejsce na dodanie takiej opcji B)

Proszę, podzielcie się swoimi uwagami na ten temat.

 

Jeśli TomekBrz miałby możliwość i chęć wprowadzenia takiej opcji, byłoby super dla tych, których sterownik nie obsługuje wyłącznika klapy

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja jestem za PAUZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie costerowniki.pl jest dostępną uaktualniona wersja aplikacji na Androida V1.22

Wprowadza możliwość zmiany histerezy pokojowej od 0,1 stopnia, krzywej pogodowej do 9.

Można też zmieniać temp komfortową i ekonomiczną z krokiem 0,1 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dostosowujemy aplikację do zmian w samym sterowniku. Raczej nie pójdzie w takim kierunku. Musi być bardziej uniwersalna, aby w przyszłości mogła obsługiwać

dodatkowe urządzenia jak np. dodatkowe sterowniki obwodów grzewczych. Jest w przygotowaniu urządzenie z 3 obwodami mieszaczy+ 3 pokojówki z opcją radia do czujników.

Chcemy aby to można było obsługiwać jedną apką. Prawdopodobny kierunek w załączniku.

post-64529-0-01800800-1516969254_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pauza - dobry pomysł, Jockey jakoś wcześniej przegapiłem Twój post z listopada 

 

No trudno, jakoś to przetrzymałem do tej pory... ;)

 

Mam małą prośbę do Ciebie: otóż proszę Cię, abyś zwyczajnie troszkę wnikliwiej pochylał się nad przemyślanymi propozycjami użytkowników sterownika, który przecież stworzyłeś. Zapewne każdy z kolegów, u których kocioł prowadzi SKZP, jest zainteresowany ciągłym rozwojem, doskonaleniem i poprawą funkcjonalności tego sterownika.

A i dla Ciebie przecież, jako producenta, propozycje i pomysły użytkowników, to jest jakaś drobna forma "pomocy", a zarazem niepoliczalna wartość "dobrej reklamy" sterownika.

W grupie zawsze raźniej, ktoś coś podpowie, czy podsunie dobrą, ciekawą myśl. :)

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jeden pomysl na pana Tomka.Polaczyč regulacju zewnetrznu i czujnik temperatury wewnetrznej.Jesli przy regulacji zewn.spadla temp.w dome(przy wieternych dniach),bylo by mozliwe automatycky zwiekszyč temp.zadana zewnetrznej o ustawione °C CO.......a nastepnie z powrotem.

Lub zmienič krzywu o 1 wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi raz zawieche złapał.sterownik działał ale ekran nie. Tylko wylaczenie z gniazdka i kalibracja ekranu pomogla.sterownik mam chyba od tygodnia.

Znaczy sie że przeladowany informacjami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam pytanie  , większość ma puszczoną pompkę na cwu w celu dogrzania powrotu i by

piec modulował , testowałem obydwie opcje i przy pompka cwu na stałe włączona spalanie

wychodziło sporo więcej .

 

W przypadku drugiej opcji pompka kotłowa pracuje non stop i cwu od spadku temp na

boilerze efekt piec w momencie włączenia pompki cwu temp zadana spada od 3 do 5 st

potem piec nadrabia wchodząc na wysoką modulację .

Jak u was zachowuje się piec - sterownik w momencie grzania cwu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler to duży odbiornik ciepła i jeśli ogrzewany jest w programie czasowym, to zawsze ma to odbicie na wykresie, we wzroście modulacji i chwilowym zachwianiu temperatury zadanej kotła w momencie załączenia pompy CWU.

Natomiast jeśli obieg CWU włączony jest na stałe, to modulacja jest stabilniejsza, ale jak zauważyłeś u siebie, wiąże się to z większym zużyciem opału.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przypuszczałem i po obserwacji zachowania kotła tzn w chwili włączenia

pompy cwu  , temperatura zaczyna spadać powoli piec podnosi moc też powoli ,

temperatura spada coraz szybciej i moc kotła jakby nie nadąża za spadkiem temperatury

zadanej.

O ile modulacja kotła pracuje bardzo dobrze gdy wł pompa co , łagodna modulacja i

sądzę że jest zbyt łagodna w przypadku pracy pompy co i cwu.

 

Czy uważacie koledzy że w momencie włączenia grzania cwu sterownik nie powinien

dostać "kopa" mocy np. ustawiamy min moc kotła (np 40% ) .

Co sądzicie jest sens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.