Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że ma ustawiony harmonogram i pompka od CWU mu się wtedy włącza dlatego jest taki skok modulacji i piec dochodzi do siebie .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Zgadza się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

MarekD, pali Ci się dobrze? eko się wypala, nie ma spieków ani przesypów? W chałupie masz ciepło?

Jeśli tak, to nie zawracaj sobie głowy zafalowaniem modulacji, sterownik wie co ma robić i to robi, bo od tego jest, to jest jego robota.

Dobrze prawisz kolego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdamMa popraw link, bo nie idzie otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać jak to wygląda. W pierwszej części rozbijam spiek, który powstał w ciągu 4 godzin. Po prawej stronie palnika jest idealny popiół taki jak chciałbym uzyskać. Na końcu filmu widać jak "płynie" rozgrzany popiół.

 

Wcześniej miałem dmuchawę wpa120 max powietrze było ustawione na 31% i efekt był podobny. Palnik appm1d

Moim zdaniem winne jest słabe napowietrzanie palnika. Ciśnienie powietrza jest za duże i punktowo rozgrzewa popiół do temperatury topnienia i zaczyna się kleić.

Ja u siebie tez tak miałem ( mała ekoenergia) Dowierciłem dodatkowe otwory dopalające fi 4 i dalej mało to pomogło wiec rozwiercilem je wiertłem fi 5 i spieki się skończyły.

Według mnie palnik dzięki temu dostaje tyle tlenu ile potrzebne jest do prawidłowego spalenia a jednocześnie na duszach palnika jest odpowiednio niższe ciśnienie które nie rozgrzewa tak mocno popiołu.

]

Edytowane przez dormario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli kolejny palnik do modyfikacji.

Edytowane przez Zbyszko125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winne jest słabe napowietrzanie palnika. Ciśnienie powietrza jest za duże i punktowo rozgrzewa popiół do temperatury topnienia i zaczyna się kleić.

Ja u siebie tez tak miałem ( mała ekoenergia) Dowierciłem dodatkowe otwory dopalające fi 4 i dalej mało to pomogło wiec rozwiercilem je wiertłem fi 5 i spieki się skończyły.

Według mnie palnik dzięki temu dostaje tyle tlenu ile potrzebne jest do prawidłowego spalenia a jednocześnie na duszach palnika jest odpowiednio niższe ciśnienie które nie rozgrzewa tak mocno popiołu.

]

Jaką masz dmuchawę i jej ustawienia po takiej modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie oczywiste..

U mnie WPA-07 startuje od 17%

u mnie WPA120 startuje od 5%

Max dmuch wystarcza mi 18%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje mi bez problemu ale wolał bym żeby pracowała od 1 do 100% lepiej by kocioł modulował bo tak teraz jak już pisałem 4% modulacji w górę A 1% mocy dmuchawy A jednak do mocy nie jest tylko trzeba węgla ale i wiatru czyli reasumując powietrze nie rośnie proporcjonalnie do węgla

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

święte słowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, kiedyś zdążysz dobiec do kotłowni żeby to zobaczyć.... :lol:  :lol:  :lol:

 

...widok przepiękny...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy skzp02 bedzie współgrać z regulatorem pokojowym st292 v2 jest to bezprzewodowa wersja od techa. Do sterownika ida 2kable od modułu bluetooth. Pytam bo chce zamienić swoj ster od defro na timela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy skzp02 bedzie współgrać z regulatorem pokojowym st292 v2 jest to bezprzewodowa wersja od techa. Do sterownika ida 2kable od modułu bluetooth. Pytam bo chce zamienić swoj ster od defro na timela.

Jeżeli masz do niego odbiornik bezprzewodowy to tak,podłączasz odbiornik przewodem do SKZP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go chcialbym uzywac do regulacji silownika na zaworze 3d od podlogi jak to teraz robi w polaczeniu z czujnikiem pogodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz do niego odbiornik bezprzewodowy to tak,podłączasz odbiornik przewodem do SKZP

Tak ale tylko funkcjia zał wył pompa co nic innego nie będzie działać

sterowanie temperatura tylko za pomocą włączania i wyłączania pompy co

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie bedzie sterowal zaworem jesli nadajnik wepne do sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja go chcialbym uzywac do regulacji silownika na zaworze 3d od podlogi jak to teraz robi w polaczeniu z czujnikiem pogodowym.

e do tego nie jest Ci potrzebny panel pokojowy sam sterownik ma takie funkcje tylko czyjnik zewnętrzny do tego potrzebny i czujnik za mieszaczem

niestety ale sterownik nie odczyta temperatury z panelu i nie będzie mógł sterować tak jak jest to orginalnie z panelem

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak juz wisi na scianie to chcialbym go wykorzystać i mam stala temp w domu.

Edytowane przez lechumb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Czy skzp02 bedzie współgrać z regulatorem pokojowym st292 v2 jest to bezprzewodowa wersja od techa. Do sterownika ida 2kable od modułu bluetooth. Pytam bo chce zamienić swoj ster od defro na timela.

Ten panel bedzie dzialal z timelem na zasadzie wl-wyl. Tak samo dziala z oryginalem stecha zal-wyl. Nie posiada opcji sterowania zaworem 3/4D .panel ten ma czujnik temp. styki zwierny i rozwierny.gdy ma grzac to zwiera styki i zalacza pompe CO gdy juz dogrzeje do temp ustawionej w panelu rozwiera styk i wylacza pompew CO. Panel ten ma program tygodniowy z temp komfort i eko do ustawienia kiedy i jak chcesz. Generalnie nie najlepsze rozwiazanie.lepiej jak jest grzej przez caly czas tylko slabiej lub mlcniej zaleznie od potrzeby.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w moim sterowniku mam do wyboru sterowanie pompa lub kotlem i tej opcji nie używam. Dodatkowo jest tez opcja w menu sterowania zaworem co lub podlogowym(w moim przypadku 3d od podlogi) i dziala to na zasadzie gdy pomieszczenie dogrzane to zmniejszam temp za zaworem o(w moim przypadku -3st od zadanej) gdy nie dogrzane to pusza tyle ile zadana.

 

Kusi mnie ten.ster bo dużo o nim dobrego slyszalem ale teraz jesli mi przyjdzie dokladac sterowanie pokojowe ktore chce zachowac to wyjdzie prawie to.samo co kupno sterownika od defro bo taki teraz mam w piecu defro komfort eko ze.ster k1pv3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zrobisz jak uważasz ale według wielu jest to jeden z lepszych sterowników na rynku wiele możliwości czeste aktualizację nowe funkcjie dochodzą A przede Wszstkim algorytm spalania jest naprawdę dopracowany. Zrobiłem testy i np. Między zwykłym 2 stanem PID jest różnica około 4kg dobowo na korzyść PID

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa ze decyzje podejme ja. Tylko chce sie pozbyć wszystkich niejasności. Czyli wychodzi na to ze skzp02 nie bedzie sterowal zaworem przez moj regulator pokojowy techa tylko wedlug czujnika pogodowego. A regulator to tylko steruje pompa wł/wył. Dobrze zrozumialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być sterowanie zaworem poprzez styk zwierny i rozwierny. Po osiągnięciu temperatury zadanej w pomieszczeniu przekazywany jest sygnał do sterownika, który obniża temperaturę za zaworem o określoną wartość procentową. Tomek obiecał że to będzie, tyko kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.