Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jeszcze wyjaśnić że czas pauzy nie jest równo co 5 minut.

Te 5 minut przesuwa się w czasie o 15 sekund.

Czyli 5minut + 15 sekund =czas od którego sterownik zacznie liczyć następne 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacia termostatom wewnetrzna w mojim(bercusowim) dome nieoplaca sa,za duže temperatury do želiwakow pompowač,i temp.wewnwtrzna pozostaje taka sama.Lepiej mi dziala reg.zewnetrzna.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem te 5min liczy się od zakończenia cyklu

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Czyli krótko co 5 minut podaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamieszczam zdjęcie CZuwaniaattachicon.gifIMG_1714.JPG Mam rozumieć ze jak piec wejdzie w czuwanie to ta funkcja się uruchamia w inst. Nic nie pisze od jakiego czasu się uruchamia te czuwanie , jeżeli od razu jest odliczany czas to na zdjęciu jest 5 minut wiec co 5 minut powinien podać opał , No i innne parametry z tej strony , czy dobrze myśle ?

Czekam na informacje od KamilCK.

Kolego dobrze rozumujesz, ale na wykresie który zamieściłeś kilka post wyżej nie widać aby kocioł Ci się odstawił nawet na minutkę, tylko palił w dolnej modulacji a wtedy kocioł nie przechodzi w czuwanie.

z resztą Twoich poglądów się zgadzam jeśli coś w serowniku jest to ma działać i to najlepiej prawidłowo.

Jeżeli nie oczekiwałeś ode mnie odpowiedzi z góry przepraszam za zabranie głosu w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nic nie pisze od jakiego czasu się uruchamia te czuwanie"'

Sterownik przechodzi w czuwanie jak zostanie przekroczona temp. zadaną. Z tym , że musi przekroczyć temp. max, lub czas przekroczenia temp. zadanej.

Jeżeli przekroczy temp zadaną powyżej 5* w krótkim czasie to też przechodzi w czuwanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wykonac test na czuwaniu.wymusilem sterownik aby przeszedł w tryb czuwania,przestawiłem w opcjach od czuwania czas przerwy na 5min. I co się okazało od momentu zakończenia podawania do następnego podania minęło 5 min 8 sek.tak miałem przez 3 cykle,dalej zakończyłem test. ster przechodzi w tryb czuwania w 2 przypadkach gdy osiągnie zadaną temp. I czas przekroczenia temp. Oraz gdy osiągnie max temp ustawiona w opcjach od tego. Soft 2.08 ślimak wolnostojący. Nie wiem dlaczego jednemu z kolegów działa to inaczej, najwidoczniej jest jeszcze jakaś "zagwozdka" która to powoduje, jeśli to rzeczywiście ma miejsce ja bym pokusił się o wgranie jeszcze raz softu do stera, możliwe że coś się " pomieszało" sterownikowi, bo nie wierzę że u innych działa dobrze, a u kolegi coś nie "halo"

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę powtarzał bo już mi się NIE chce..... kilka osób TO sprawdziło i nie wykrylo błędu. Jeśli jest rzeczywiście TO proszę o konkrety w nie domniemania....

Zgłaszamy problemy Tomkowi on zamiast zająć się czymś co da nam wymierne korzyści to zajmuję się czymś czego nie zanotowano i nikt NIE potwierdz Ale NIE twierdze że tego nie ma ale proszę o konkrety.

Ktoś daje wykres z 2h i kocioł NIE odstawia się nawet na 1min z wykresy A My się tym zajmujemy Sorry Ale to paranoja

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze wyjaśnić że czas pauzy nie jest równo co 5 minut.

Te 5 minut przesuwa się w czasie o 15 sekund.

Czyli 5minut + 15 sekund =czas od którego sterownik zacznie liczyć następne 5 minut.

Może lepiej będzie czas przerwy+czas przedmuchu to pełen cykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil CK nie ktoś tylko marekd, a wykres nie należał do tematu czuwania tylko do oceny jak kocioł się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nie jest .te nastawione parametry nie działają jest tak poda trochę paliwa coś dmuchnie i tyle .

Powinien podać paliwa o nastawiony czas /np.4s/,dmuchnąć z nastawioną mocą /np.60%/ i przez nastawiony czas /np.10s/.Jeżeli czas nadmuchu będzie krótki i mała moc to dmuchawa zanim się rozpędzi to się wyłączy.A z przechodzeniem w nadzór jest tak:temp. zadana 55*,czas przekroczenia 20min.Jeżeli w ciągu tych 20min temp. wzrośnie o 3* przejdzie w nadzór,jak nie to po 20min,chyba że spadnie no to wiadomo pracuje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, cała ta dyskusja wynika z pewnego nieporozumienia, czy też niezrozumienia.

PRZERWA w czuwaniu nie dotyczy podawania, to czas przerwy między przedmuchami w trybie czuwania.

A czas podawania to czas pracy podajnika w trybie czuwania w jednym cyklu.

Więc sterownik w czuwaniu odlicza czas pomiędzy przedmuchami, a nie podaniami węgla.

Jeśli ustawię czas przerwy np. 5 min. a czas przedmuchu np. na 1 min. to jeden pełen cykl czuwania będzie trwał 6 min. bez względu na to jaki długi będzie czas podawania.

 

Jest to opisane w Instrukcji Obsługi:

CZUWANIE
PRZERWA – czas przerwy między przedmuchami w trybie czuwania
CZAS NADMUCHU – czas trwania nadmuchu w trybie czuwania
POWIETRZE – siła nadmuchu w trybie czuwania
CZAS PODAWANIA – czas pracy podajnika w trybie czuwania

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze może teraz ludzie zrozumieją na czym To polega dokaldnie.

A jesteś jeszcze jeden warunek żeby Kocioł przeszedł w stan czuwania jeśli temperatura przekroczy o 5 stopni niż żądaną w czasie krótszym niż max przekroczenia to i tak kocioł przejdzie w czuwanie i jeszcze jak max temperatura będzie osiągnięta to też przejdzie w czuwanie niezależnie od czasu.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo czemu ma służyć to dociekanie o ile stopni w jakim czasie? Zapewne twórca oprogramowania zrobił to zgodnie z jakimiś zasadami. A dla użytkownika raczej to nie ma większego znaczenia, a gdyby nawet miało to i tak nie ma wpływu na to jak to działa.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służyć ma to wyjaśnieniu kiedy i w jakich okolicznościach kocioł przechodzi w czuwanie bo nie każdy wie i może to uważać za anomalie.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Nie.Miałem pewien czas SPPv1,tam są czujniki trzyprzewodowe,niestety u Boleckiego nie dowiedziałem się co konkretnie siedzi w środku,jedynie tyle że u nas niedostępne

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co wiem to właśnie te czujniki są w zestawie nawet w najubozszej wersji

"

- Sterownik SKZP-02

- Przewód zasilający

- Zapasowy bezpiecznik

- Czujnik temperatury kotła (70 cm)

- Czujnik temperatury podajnika (3 m)

- Czujnik temperatury CWU (ciepłej wody użytkowej) (3 m)

- Bezpiecznik temperaturowy STB (80 cm)

- Wtyczki do podłączenia pomp (4 sztuki)

- Instrukcja obsługi

- Pisemna gwarancja na 2 lata"

Przepraszam nie ma czujnika spalin ale nie jestem pewien czy nie podejdzie

Źródło http://costerowniki.pl/pl/p/Sterownik-kotla-SKZP-02E/11

 

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.