Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam pytanie do Klaudiusza od zeszłego roku palę w piecu Witkowskiego 15KW  palnik rynnowy, pod koniec  roku 2016 postanowiłem wkonac sprzęgło rozdzielacz który prezentowałeś na internecie, wykonałem sprzęgło dokonałem stosownych znian w instalacji dodam że miałem zawór cztero drogowy zmieniłem na trzy drogowy mam problem z utrzymaniem stałej temperatur na małym obiegu (kotłowy) i moje pytanie jest czy zmiana jaką dokonałeś ostatnio, a którą widzałem na kolejnym twoim filmie miała konkretny cel unormowania temperatury na obiegu kotłowym bo tem. wyjścia była mniejsza od tem. powrotu dodam że mam pompę kotłową elektroniczną lale ustawioną na I biegu, dodam że od przeróbki instalacji mam większe spalanie w poprzednim sezonie miałem w podobnych tem. zewnętrznch od 3 - 5kg na dobę mniej jeżeli możesz to proszę o odpowiedź

 

Naszkicuję schemat instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótką symulację wprowadziłem pięć w czuwanie ustawiłem 5min przerwa 15sek podawanie plus 15sek dmuchawa.

Wyniki są jak niżej na zdjęciu pierwsze była próba i nie bierzemy pod uwagę A wyszło w granicy błędy 1sek spóźniony refleks

Tak więc na wersji 2.09 nie potwierdzam że jest błąd jakiś może przy dłuższych czasach ale na symulacji nie ma błędu 3d5e14a2093a689db49d4e5c091d9e09.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piszę pierwszy raz i proszę o pomoc, chociaż czytelnikiem forum i sterownika skzp jestem od dwóch sezonów. Początki palenia ekogroszkiem były tragiczne ale dzięki forum jakoś w miarę to ogarnąłem i ze spalania nawet 40 kg na dobę udało mi się zejść obecnie do około 19 kg. Uważam jednak, że jest to ciągle za dużo. Posiadam piec Witkowskiego 19 KMB-RP Plus Lux i ogrzewam 110 m2 parterówki (tylko grzejniki) - budynek ocieplony 15 cm styro. Mój problem polega na bardzo niskiej temperaturze spalin. Przy zadanej temperaturze wody na piecu 70° temperatura na wyjściu czopucha przy modulacji pieca pomiędzy pomiędzy 15-60 % wynosi od 68 do 72. Nawet gdy piec pracuje na 100% nie przekracza 80°. Niestety objawia się to zbieraniem sadzy na wymienniku i długim czasem podnoszenia temperatury. Obecne ustawienia pieca to:

- moc palnika ustawiona na 15 kW (palnik mam 19 kW ale ustawienie takiej mocy w sterowniku powodowało przesypywanie niespalonego węgla i brakowało skali w ustawieniach kaloryczność aby zmniejszyć nawęglanie)

- kaloryczność 27,7

- potencjał podajnika 15

- wentylator 12 - 18% (wentylator 80W)

- temperatura zadana 70, na grzejniki podaję 50 stopni (mam troszkę niedomiarowane grzejniki)

- instalacja z zaworem czterodrogowym i siłownikiem mieszacza, pompa cwu pracuje ciągle.

Przy takich ustawieniach węgiel ładnie się dopala na popiół z sporadyczną ilością spieków. Niestety nie mogę poradzić sobie z sadzą i niską temperaturą spalin co sądzę powoduje wyższe spalanie.

Dziękuje za jakiś sugestie.

Kaloryczność w tym ster. Ma błąd max 32, jak ustawisz to spadnie do 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko jak kaloryczność zmienisz z poziomu panelu pokojowego jak ustawisz na sterowniku to trzyma żądaną wartość też to testowałem

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem krótką symulację wprowadziłem pięć w czuwanie ustawiłem 5min przerwa 15sek podawanie plus 15sek dmuchawa.

Wyniki są jak niżej na zdjęciu pierwsze była próba i nie bierzemy pod uwagę A wyszło w granicy błędy 1sek spóźniony refleks

Tak więc na wersji 2.09 nie potwierdzam że jest błąd jakiś może przy dłuższych czasach ale na symulacji nie ma błędu 3d5e14a2093a689db49d4e5c091d9e09.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jak ma 2.08 i jest błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem z tym stoperem... po co ślepemu oczy??? :lol:  :lol:  :lol: 

Edytowane przez diabelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załaczeniu przesyłam zdjęcia pracy palnika przy mocy 30 i 50 %, oraz ustawień. Niestety w stosunku do tego co opisałem wcześniej będą przekłamania co do spalania bo wczoraj wieczorem zmiejszyłem temperaturę na piecu do 65° i przykręciłem grzejniki w sypialniach na 17° (obecnie nie przebywam w domu) i spalanie spadło aż do 12,9 kg z 20 wczoraj. Jedynie w salonie jest wyższa temperatura (22°) z uwagi iż mam grzejniki kanałowe i są zasilane wyższą temperaturą (przez pompę cwu). Prośba o ocenę procesu spalania na palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie widzę zdjęć

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze razc38c18de9925691380b0fbacfd7cecaf.jpg8d8e6e39ad26a9278cbc8549bccfebcd.jpgccccc698e92edca6c9037f70fd802574.jpg8ebbde0e4b2334596e84ea95e9b23406.jpg0a218cea43012372bbe725278bf6df7e.jpg0a0c370fc61f0486d8e66fb0d566cacf.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Temperatura CWU wyższa od temperatury kotła. Cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura CWU raz w tygodniu warto przegrzać powyżej 65stopni co zapobiega mnożeniu bakteri LEGIONKA co do temperatury kotła to myślę że zależy od wielu czynników ale optymalnie jest między 55 a 60 stopni ale zależy też czym palisz

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura CWU wyższa od temperatury kotła. Cuda się dzieją.

Możliwe dla tego że w wersjach poniżej 2.09 temperatura Kotła jest wyższa o około 3 stopnie do termometru wzorcowego A temperatura na CWU jest dobrze skalibrowana w wersji 2.09 jest możliwość korekty wszystkich czujników

Tak było w moim przypadku że nie raz miałem temperaturę CWU czy powrotu wyższa od temperatury kotła po skalibrowaniu wszstko jest w normi

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilCK  - Dziękuję za wyjaśnienie, nie wiedziałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście możesz przejść na najnowszą lecz oficjalna jest póki co 2.08 2.09 jest wersją testową jeszcze ale myślę że na dniach będzie jako oficjalna

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z kotłowni, sztucznie wprowadziłem kocioł w stan czuwania:

pauza 5min, praca 15sekund.

Oto wyniki(stary już jestem i refleks nie ten więc wybaczcie małe spóźnienia)

 

pauza-00:04:58.760

praca-00:00:14.180

pauza-00:04:59.623

praca-00:00:14.154

pauza-00:04:59.832

praca-00:00:14.350

pauza-00:04:59.763

praca-00:00:14.135

 

Mam oprogramowanie 2.08, i u mnie nie ma anomalii.

Wszystko chodzi jak powinno w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak samo jak u mnie na 2.09 czyli wygląda że wszstko w normi i nie ma błędu na czasie 5min i 15sek może na wyższych czasach coś nie tak ale nie podejrzewam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez KamilCK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe dla tego że w wersjach poniżej 2.09 temperatura Kotła jest wyższa o około 3 stopnie do termometru wzorcowego

 

A ten termometr wzorcowy to jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.