Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Już teraz instalacji nie będę przerabiał wiadome tak mi fachowcy założyli. sporo teraz mam uwag do tej instalacji ale polak mądry po szkodzie. Jeszcze muszę tak poustawiać żeby nie było za dużej róznicy na powrocie. Wiosną przeróbki zawory termostatyczne itp. tylko zastanawiam się nad zmianą sterownika bo ten mój bardzo mało opcji do ustawiania a może chociaż by się udało lepiej spalać ten groszek, no i wiadome jakieś niższe spalanie ustawić(ale mam podejrzenia że jak zmienie sterownik to po gwarancji więc chyba 5 lat będę się bujał) kupiłem jakiś z Castoramy ekogroszek więc sprawdze jak przeschnie bo mokry że się lało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w tym dziale https://forum.info-ogrzewanie.pl/forum/2-opał/ lub tam zadaj to pytanie

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia półka Obi bartex rubin 20 PLN za worek 25 kg, mokry... Na jesień próbowałem najtańszym z obi około 15 zł za worek, masakra, sadza, dym, smród i popiół wyciągany wywrotkami.

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie kupiłem 300 kg jakiegoś z marketu, okazało się że to Czech.Palil się elegancko, pyłek jak z papierosa, w kotle rudo, popiołu prawie wcale dobrze że nie było mrozów bo szło jakieś 8 kg więcej jak tym co miałem.Nie polecam. Paliłem też Rowexu ten to rusek, od biedy może być ładnie się palił ale sporo popiołu, ale kaloryczność ok 21

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobe jedna szuflada tak z 50% w niej to niedopalony węgiel, Chodzi o to że myślę o zmianie sterownika bo mój niby PID ma bardzo ubogie opcje regulacji i w instalacji bardzo dużo wody + regulator pokojowy ST290 chyba za dużo automatyki i sterownik się traci bo jak nagrzeje do odpowiedniej temp. to zamyka zawór i wtedy na fuzzy logic piec w nadzór a temp. rośnie o 20 stopni w górę i przekroczona temperatura kotła i zrzut na instalacje. musz chyba wywalić regulator pokojowy i ustawić jedną temperaturę na zaworze czterodrogowym.

Ogólnie szukam pomysłu na oszczędne spalanie i wydaje mi się że u Mnie było by dobre non stop na małej mocy żeby woda się nie wychłodziła ???. 

Jeżeli maz włączoną ochronę powrotu to wyłącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrone mam wyłączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba widać pracę na wykresie bez zawirowacza i po włożeniu, 15 stopni ponad różnicy

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Chyba więcej niż 15, bo spaliny x 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temperatura spalin niższa, to ciepło musi zostać w wymienniku, zamiast uciekać do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teoria teorią, ale dyskusja dość jałowa. Można sobie doczytać jaki ma wpływ wydłużenie drogi spalin, przyspieszenie strugi oraz zmiana jej kształtu na oddawane ciepło. Ale najważniejsze i tak pozostają skutki nieświadomej ingerencji w pracę kotła. Zbytnie obniżenie temperatury spalin zniszczy komin. Ja osobiście mam wydłużoną drogę o ok 1m i to w zupełności wystarcza do uzyskania przy temp ok 0 stopni, oszczędności na opale 20%.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnie obniżenie temp spalin zniszczy komin, spaliny na poziomie 80-90st raczej nic nie zrobią kominowi chyba że zrobiony z zwykłej cegły. U mnie np średnia spalin to ok 110 st i mam kawałek komina w kuchni żona lubi się przytulać do niego ( zamiast do mnie) bo jest fajnie wygrzany i dodatkowy grzejnik mam w chacie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zbytnie obniżenie temperatury spalin zniszczy komin.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

 

U mnie temp. na czopuchu rzadko przekracza 70* i kominowi (ceramicznemu, szkliwionemu) nic nie jest.

Ale przy kominie z cegły nie byłoby tak różowo, -czarne wykwity gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S zawirowaczem zamiast 29,5-30kg pokazuje spalanie 27,5kg/24h.Tj okolo 8% mniej.

 

Bercus, co ty ogrzewasz że aż takie duże spalanie masz? rozumiem że można palić brunatnym, ale 30kg???

Toż to z torbami można pójść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kontrolnym wypaleniu 300kg opału na sofcie 2.08, sterownik z ostatniego zasypu 100kg wyliczył 99,9kg - jest dobrze ;)

Z poprzedniego zasypu 100kg, wyliczone - 99kg. Zrobiłem delikatną korektę potencjału z 33,5 na 33,8 i teraz już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dziwne że spalanie na takim poziomie, tylko trochę nie szkoda roboty i kosztów związanych z przewalania tego.A i brunatny też ma wpływ na trwałość kotła.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200m nieizolowane i stare okna.Brunatne mniej niž 17MJ

 

bercus i tak nie masz duzego spalania...

ja mam 170m/kw nie ocieplonego starego budynku, podpiwniczony w połowie, nowe okna i ocieplony stropodach i przy ostatnich mrozach 35kg/dobe ekogroszku 29MJ z Wesołej

jaki masz kocioł - moc? palnik? jakie nastawy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.