Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Nowsze wersje mają gniazdo RJ11 do panelu pokojowego. Tam jest wyciągnięte zasilanie na panel.

Jak się da odpowiedniej grubości kabelek z wtyczkami rj11, to nie trzeba dawać osobnego zasilacza.

Moduł internetowy musi mieć własne zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przy połączeniu standardowym przewodem max 5 metrów.

Przy zastosowaniu przewodu o większych przekrojach można próbować na większych odległościach.

Ostatnio podłączałem panel u znajomego , który w ścianie miał skrętkę komputerową i śmigało na ponad 10 metrach bez zasilacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do nadmiaru zasilaczy, tak sobie myślę ... Mam wolne gniazdo od pompy cyrkulacyjnej i na pewno jej nie ruszę, jakie tam jest możliwe maksymalne obciążenie ? Może by się tam podpiąć z drugiej strony jakieś gniazdko podwójne a w sterowniku ustawić stałą pracę i nie potrzeba ciągać się z dodatkowymi przedłużaczami czy gniazdkami a przy okazji jeśli całkowicie wyłączymy sterownik wyłączymy również moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Windowsem działa z emulatorem Androida bez problemów. Emulatory znajdziesz darmowe np. Andy.

Załączam screen z działania pod Andym na Windows 7.

Witam,dlaczego aplikacja nie pokazuje tego co jest bezpośrednio na ekranie sterownika?To co widzę tutaj to jest tragedia dla oczu!Pozdrawiam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż- grafik się nie napracował!

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażanie opinii nie jest stękaniem, a odrobina kultury też by się przydała.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, grzejecie teraz CWU kociołkiem?

Jeśli tak, to proszę podzielcie się opiniami, jak to u was wygląda, jak przebiega proces spalania, jakie macie ustawienia czuwania, jakie zużycie itp.

Generalnie Wasze doświadczenia w tym temacie.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grzeję CWU, z tym, że zasobnik mam jakieś 30 metrów od kotła. (zasobnik w domu - kocioł w firmie - połączone ciepłociągiem)

Pompa CWU pracuje stale. Spalanie  ok 5 kg/ dobę. Z zasobnikiem przy kotle da się spokojnie zejść nawet do 3-4 kg na dobę.

Pracuję w trybie automatycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałem jakiś tydzień CWU pompa ustawiona na pracę stałą, palnik na max 30% i wychodziło jakieś 5kg czeskiego groszku na dobę przy czym więcej kombinowałem niż to wszystko warte bo po prostu uczyłem się spalania na nowym kotle. Ostatnie dwie doby bez żadnych kombinacji skończyły się spalaniem na poziomie 3,8kg, teraz kocioł stoi i czeka na sezon a robotę robi pompa ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek do ogrzewania CWU niestety słabo się sprawdza, lepszy byłby gaz. A co do Pomp Ciepła to mam mieszane uczucia zwłaszcza do tych powietrznych... może jak ktoś ma w pobliżu staw i wrzuci ustrojstwo do wody to ma szansę się sprawdzić...

Edytowane przez kot79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek do ogrzewania CWU niestety słabo się sprawdza, lepszy byłby gaz

Moze i lepszy, ale msm w d.pie firme ktora go sprzedaje. Nie dosc ze łaske robia to jeszcze sie zdziwili ze ich pogonilem i nie chce miec nic z nimi wspolnego.

Gdy to oni zaczna szukac klientow wowczas rozważę, ale tylko ewentualnosc ponownego zrobienia przyłącza.

Za przesuniecie skrzynki z zaworem zażyczyli sobie ponad 4tyś a za jej zdemontowanie "tylko" 1.1 tyś netto ...

Wiec niech spadaja

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, grzejecie teraz CWU kociołkiem?

Jeśli tak, to proszę podzielcie się opiniami, jak to u was wygląda, jak przebiega proces spalania, jakie macie ustawienia czuwania, jakie zużycie itp.

Generalnie Wasze doświadczenia w tym temacie.

CWU-   140 litr.,pompa -praca ciągła ,temp.50,-temp.kotła 51 ,palnik  w automacie oscyluje mocą  w granicach 25-30 % groszek no name,podobno 26,dmuchawa 25-35 % zużycie 4,6-5 kg na dobę.Mankamentem tej pracy z małą mocą jest sporo szarej sadzy właściwie pyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kocioł Ci się w ogóle nie odstawia? Czy pracuje cały czas na małej mocy?

Bo u mnie kilkanaście minut modulacja oscyluje w granicach 10 - 18% a potem się odstawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek do ogrzewania CWU niestety słabo się sprawdza, lepszy byłby gaz. A co do Pomp Ciepła to mam mieszane uczucia zwłaszcza do tych powietrznych... może jak ktoś ma w pobliżu staw i wrzuci ustrojstwo do wody to ma szansę się sprawdzić...

Pompa u mnie zastąpiła przepływowy ogrzewacz wody, pracuje od końca maja i widzę same plusy, koszty przygotowywania CWU dla pięciu osób nagle spadły do około 50-60zł, wody nigdy nie zabrakło a zimą koszt prądu spadnie do zera bo mam dodatkową wężownicę, ktora ogrzeje wodę w sezonie grzewczym.

 

Wracając do grzania CWU kotłem to u mnie mimo ustawienia bardzo niskiej mocy palnik usiłował modulować, ale mimo wszystko podczas okresów zerowego poboru wody po prostu się odstawiał. Okres zerowego poboru to cała noc plus 9 godzin w pracy czyli w przypadkach ekstremalnych nawet jakieś 19 godzin na dobę.

Edytowane przez jabolkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Tomku kiedy wersia 2.0 dla sterowników zabudowanych z tłokiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pozdrawiam

Jestem bardzo zadowolony z pracy sterownika i algorytmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania. Pompa ciepła do CWU ciepło pobrane z zewnątrz przenosi do bojlera. Może działać jako medium schładajace pomieszczenie w okresie upałów-taka Klima. Co do pracy w okresach zimowych pomp ciepła służących do ogrzewania CO to oczywiście działają na zasadzie schladzania ziemi, wody gruntowej lub powietrza.

 

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.