Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Zawory mają 40 lat i pewnie od 35 nie było nimi kręcone więc żadna siła ich nie ruszy a jak ruszy to będzię przepływ inna częscią zaworu niż byśmy tego chcieli   :)

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka to co zmienic bo to mnie powoli meczy ileś godzin idzie dobrze i nagle mu odbija zobaczpost-1379-0-13039900-1479935178_thumb.jpgpost-1379-0-21322400-1479935198_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obieg kotłowy stale działa? Jak masz obieg przez pompę CWU to czy nie zaczyna przypadkiem falować w momencie włączenia i wyłączenia pompy? U mnie jest podobnie i wiem czemu dlatego o to pytam.

 

Nie wiem czy da się coś zmienić. Według mnie poprawy (przebudowy) wymaga cały algorytm sterowania mieszaczem. Gdzieś już o tym pisałem, że na zwykłym sterowniku zaworu (euroster) wszystko działało prawidłowo.

Edytowane przez clip2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konopka to co zmienic bo to mnie powoli meczy ileś godzin idzie dobrze i nagle mu odbija zobaczattachicon.gifimage.jpgattachicon.gifimage.jpg

Zanotuj przy jakim procencie otwarcia zaczyna Ci bujać. Będziesz mógł porównać czy zawsze w tym samym.

 

Wysłane z mojego LG-K120 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mały zakres ruchu mieszacza,za duże wzmocnienie,szybkość działania większa ale większe falowanie

Wzmocnienie nie nic wspólnego z szybkością otwarcia. To tylko mnożnik poprawki temp na dom. Prędzej tym przyrostem pozycji bym się pobawił... konkretnie to zwiększył.

RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku dane mieszaczaattachicon.gifimage.jpg

Prosze o pomoc co poprawić .

OK.

prośba do wszystkich, na forum możemy sobie pisać po imieniu (nicku), mam nadzieję, że nikogo to nie urazi.

 

a teraz do rzeczy:

proponuję zrobić test.

Wyłącz regulator pokojowy (Pokojowy->TRYB PRACY -> STOP)

Ustaw jakąś temperaturę zadaną na mieszaczu np. 30

Zakres zwiększ np 10% - 100%.

Zobaczymy, czy bez reg. pokojowego będzie nim też bujać.

 

I jeszcze jedno. Po nastawach zrób pozycjonowanie mieszacza. Można to zrobić wyłączając na chwilę obwód CO1 i włączając ponownie. (OBWÓD CO1 -> TRYB PRACY-> STOP, (ZAPISZ) a potem OBWÓD CO1 -> TRYB PRACY-> AKTYWNY (ZAPISZ).

 

Daj wykresy po kilku godzinach.

 

pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sugestie co do zmian...kurcz te trapezy mnie wykończą.

Moi drodzy spalaniem sie nie sugerujcie gdyż potencjał podajnika jest taki jak dla eko a ja palę samym owsem

post-67229-0-32970200-1479971208_thumb.jpg

post-67229-0-45671700-1479971236_thumb.jpg

post-67229-0-69688500-1479971257_thumb.jpg

post-67229-0-39163100-1479971294_thumb.jpg

post-67229-0-05677300-1479971319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sugestie co do zmian...kurcz te trapezy mnie wykończą.

Moi drodzy spalaniem sie nie sugerujcie gdyż potencjał podajnika jest taki jak dla eko a ja palę samym owsem

Próbowałeś zmniejszyć maksymalną moc kotła np. z 65% na 55%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wartość wpisana w oknie potencjał podajnika ma jakiś wpływ na proces spalania czy tylko służy do wyliczania przez sterownik spalania dobowego/całkowitego ?

 

Zmieniłem węgiel kilka dni temu ,po małych korektach spala się ładnie jednak chciałbym wpisać rzeczywisty potencjał podajnika dla tego węgla. Teraz sporo mi zawyża spalanie dobowe jak i całkowite

Edytowane przez maniek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wpływ na spalanie. Służy sterownikowi do wyliczenia ilości podawanego paliwa w trybie auto. (częstotliwości podawania bo długość jest ustawiana sztywno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.