Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Tomku podpowiedz na temat reg.zaw.3d nie powiodly sie pozytywnie .Dalej faluje .ma pan jeszcze jakis pomyslpost-1379-0-36342700-1458074437_thumb.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIN-0 MAX-100 WZM-2 PRZYROST POZ.0,05 KOREKTA  WYLACZONA

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

 

Zaobserwowałem dziwna sytuacje:

 

Temp na zewnatrz okolo +8 stopni 

Temperatura na kotle 58

temp. na uklad CO 36

Temp na podloge 27

 

spalanie 14,5-15,5 kg /doba

 

ostatnio temperatury w nocy zaczely spadac do -2 stopni wiec podnioslem troche temp. na kotle 

 

Temp na zewnatrz okolo -2 Noc , + 4 dzien 

Temperatura na kotle 68

temp. na uklad CO 40,5

Temp na podloge 28,9

 

spalanie 15 kg /doba

 

====================

 

to spalanie 15 kg/dobe mam juz przez 3 dni i kiedy nie zajrze do pieca ciagle 15 kg/dobe 

 

czy wychodzi na to, ze trzymanie wyzszej temp. na kotle poprawia prace pieca? moze to ma cos wspolnego z cyrkulacja i obiegiem kotlowym?

 

Na logike wydawalo mi sie ze jezeli temp. na kotle bedzie ustawiona na 68 to spale wiecej bo dTa temp. w kotlowni a temp. wody na kotle jest wieksza i piec musi troche mocniej popracowac?

 

Paliwo mam ustawione 27 MJ z korekta +20% dzieki temu mam wiecej paliwa na retorcie i palnik jakby szybciej radzi sobie z korygowaniem spadkow temp.

 

Ciekawy jestem czy to max co moge uzyskac jezeli chodzi o ekonomiczne spalanie? przy temp. na zew. +10 najnizej co zszedlem to 13,2 kg/dobe  ale czesto jednak jest tak ze bez wzgledu na temperature na zewnatrz spalanie mam w okolicy 14-15 kg/doba

 

 

post-62909-0-34592700-1458223906_thumb.jpg

post-62909-0-19836500-1458223910_thumb.jpg

post-62909-0-11569500-1458223917_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 76 cos tam pisal na temat licznika -spalania wczesniej.

Ja przy tych temp. miedzy 0 a 8st spalam wedlog licznika niby 13,1 kg dla 230m2 i temp.w domu 21 st Na piecu 50st.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto najaktualniejsze wykresy jak widac  srednia i to mocna jest 20% mocy 

 

wykres wyglada jakby minimalnie sie obnizyl i przestalo tak czesto wchodzin na 30% mocy ale spalanie zostalo ciagle takie samo 15% 

 

Ciekawe czy nie poruszam sie juz w obszarze bledu pomiarowego?

 

 

 

Nizej z modulacja juz chyba nie zejde ale ze spalaniem mysle moge powalczyc to pewnie kwestia odpowiedniej ilosci powietrza i dawki podawania?

 

 

I jeszcze jedno pytanie: czy zmniejszenie mocy kotla np. z 19 kW do 15 kW powinno cos zmienic w sposobie spalania i ilosci spalanego ekogroszku ?

 

 

I moja ostatnia refleksja: wiele osob twierdzi, ze piec najoptymalniej pracuje jezeli dziala na wysokiej mocy np powyzej 70% a ja mam wrazenie ze u mnie te "kiszenie" pieca moca 10-30% absolutnie nic zlego nie robi, sadzy prawie zero, popioł wypalony wrecz do bialosci w piecu suchutko zero skroplin, smoly czy czegokolwiek takiego. Trzymam temp 67 na piecu powrot tez ma 67.

 

Jak czasami piec wchodzil na wyzsza moc to sie dopiero zaczynaly sie problemy spieki jak nie wiem co popiol czarny jak smola. (niby brak powietrza) ale jak dodawalem wiecej to znowu spieki sie robily jeszcze wieksze a spalanie kosmiczne 25-38 kg / dobe

post-62909-0-59317500-1458316158_thumb.jpg

post-62909-0-46094600-1458316161_thumb.jpg

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoko trzymasz kociol 67 ST  jaki to duzy dom masz ?? Kociok stabilnie idzi i spaliny ksiazkowe , az mi sie niechce wierzyc ze takie stabilne .

Prosze daj odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalin to temperatura pewnie nie jest dokładna bo czujnik jest włożony w taka tuleje w kołnierzu. Ale skoki temperatury raczej pozostają takie same. Rurę mogę dotknąć ręką i nie jest tak goraca aby parzyla. Ogrzewam 100%podlogowka 127 m2 domu temp. W domu mam 23 stopnie

 

Ci do wysokiej temp kotla trzymam taka bo inaczej na grzejniki w łazienkach Szlo by gora 30 stopni a teraz mam komfortowo 40 na podłogę puszczam 28,5 teraz jak jest cieplej wystarcza 27

Edytowane przez wadus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak jest w tulejce to moze nie ma takich skokow temp. - bezwladnosc tej tuleji.

masz moze wgrany nowy soft bo ja stwierdzam ze piec bardziej lagodnie chodzi wokol zadanej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup sobie przejscie DIGITUS na allegro 39,99zl i ciesz sie nowym softem warto.

ja doprowadzilem kociol do mocy 20kw , a mam 25kw i podawanie 5 sek + 2 % spalanie te co pisalem .i temp.na kotle teraz 50 st nie widze potrzeby by dawac wyzsza o i tak oszczednosci ) o po co kase puszczac w komin spaliny na pozioomie 80 st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie coś koło wakacji moduł internetowy. Podobno jest już dość mocno zaawansowany ale nic więcej nie udało mi się dowiedzieć. A i że do wprowadzenia modułu internetowego nie będzie aktualizacji softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dotatnich temp. na dworzu sterownik wyciska siodme poty z pieca :)

 

krzywa temperatury kotla plaska ale krzywa mocy wyglada jak w pracy w dwustanie tyle ze 30 min 5% mocy kotla potem pik 15 min do 30 % i powrot na 5%

 

spalanie 8-10 kg/dobe. w kotlowni pojawilo sie znacznie wiecej czarnego nalotu jest go doslownie wszedzie na rurach, kontaktach w kazdych zakamarkach (radiatorze silnika dmuchawy, na bojlerze itd)

 

Czy moze macie jakis pomysl skad to sie bierze? pomyslalem ze to sadza ale spalanie wyglada w miare ok. z popielnika wyciagam jasno szary drobniutki popiol wie wszystko sie ladnie dopala.

 

 

 

Prosze nie mowcie ze to od wsypywania bo przedtem tak nie mialem, a teraz wegl starcza na duzo dluzej wiec nie musze go dosypywac wiec to nie jest pylenie przy zaladunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kilka informacji na temat rozwoju oprogramowania.

W obecnej chwili  implementujemy komunikację internetową i nowy protokół komunikacyjny z urządzeniami dodatkowymi.

W związku z tym chwilowo "zamrażamy kod". Oznacza to, że aktualizacje będą dostępne w późniejszym czasie.

Z ciekawych rzeczy, mamy już działający moduł do SKZP umożliwiający sterowanie palnikiem peletowym z zapalarką.

(obsługa fotokomórki, stokera, zapalarki, odpopielania  dodatkowego czujnika temperatury palnika...)

Pozdrawiam wszystkich Tomek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie będzie aktualizacji. Szczególnie brak obecnie trybu Auto Lato. A czy czujnik żaru będzie miał zastosowanie również w retortach czy będzie tylko do palników na pellet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.