Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie do sprzęgła , pellet


Ertan

Rekomendowane odpowiedzi

Hydraulik chciał mi założyć sprzęgło na instalację i sugerował puścić dwa zasilania z pieca: jedno na krótki obieg do kotła , a drugie do sprzęgła. Czy to normalne, bo wszędzie widzę na schematach jedno zasilanie do sprzęgła z łącznikiem po drodze z powrotem, na który montują zawór ATV., tak jak na schemacie poniżej  :

!!!!INSTALACJA PRAWIDŁOWA +naczynie wzbiorcze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak można podłączyć zawór ATV do tej instalacji?

Wówczas tą pompkę przesunąłbym między zawór a kocioł, która teraz jest na powrocie pod zaworem 4D.

Podłączenie zaw ATV.jpg

 

12 minut temu, Gonzo19 napisał:

nie wiadomo jaka instalacja, autorowi raczej chodziło o część pomiędzy kotłem i sprzęgłem.

Autor chciał puścić dwie nitki z kotła. Jedną na krótki obieg , drugą do sprzęgła. Nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sambor napisał:

Zaw ATV trzeba wpiąć przed naczynie przeponowe - obowiązkowo!

Naczynie przy samym kotle, następnie powrót z grzania CW, zaw zwrotny, ATV , pompa - taka powinna być kolejność

Powrót z grzania bojlera ma być pomiędzy kotłem  a zaworem ATV? Czy przed ATV jak na rysunku? Naczynie masz rację jest źle narysowane, ma być przy kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D oznacza

Roześmiana buzia otwarte usta U+1F603  Roześmiana buzia z otwartymi ustami
Klasyczna emotikona z roześmianą buzią i dużymi oczami. Przedstawia pozytywny nastrój i wesoło się śmieje. Wyraża entuzjazm: od wesołego powitania do bezgranicznej radości.

A w zasadzie powinno byc tak ;D

Emotikona puszczająca oczko U+1F609  Buzia puszczająca oczko
Buzia puszcza łobuzersko oczko. Jako wyraz humoru, ktoś robi sobie żarty, flirtuje z Tobą lub ma jakieś ukryte zamiary. Puszczanie oczka łagodzi wiadomość: nie bierz tego na poważnie, lecz interpretuj z humorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór ATV służy do ochrony kotła przed zimną wodą powracającą z instalacji CO. Grzejąc bojler nie zalewasz kotła zimną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 25C z bojlera to będzie sekunda i kropla w morzu, kocioł tego nie poczuje.

Ogólnie przy wymiennikach i wężownicach nie potrzeba dodatkowej ochrony powrotu - paniał?

Ochrona jest potrzebna jak jest duża ilość zimnej wody wymagająca długiego nagrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Benton661 napisał:

Zawór ATV służy do ochrony kotła przed zimną wodą powracającą z instalacji CO. Grzejąc bojler nie zalewasz kotła zimną wodą

Ja przykładowo rozpalam, mam 22 stopnie na grzejnikach i wtedy chronię kocioł przed tymi 22 stopnie Tylko że w bojlerze też mogę mieć 22 stopnie i wówczas olewamy ochronę? Czy ktoś to ogarnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz na kotle w tedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa tłoczy gorącą wodę z kotła, np. przez wężownicę w bojlerze. Jak masz czujnik na powrocie to sobie sprawdź. Powrót tylko przez moment "klęknie" , a przecież całej wody z bojlera nie przepuszczasz przez kocioł, tylko tyle co jest w wężownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.