Skocz do zawartości

razz1987

Nowy Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia razz1987

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Witam, czy macie jakieś fajne sposoby na zasilenie dwóch grzejników przy 160m2 podłogówki? A dokładnie: czy muszę stosować kolejna pompę, by je zasilić? Czy mogę np. wykorzystać pompę cwu albo kotłowa. Grzejniki to standardowo drabinka w łazience oraz grzejnik płytowy w garażu.
  2. Dziękuję za sugestie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli założę sprzęgło z zaworem atv oraz pompą kotłową, a za sprzęgłem rozdzielę układy na podłoga góra i podłoga dół, poprzez zastosowanie zaworów mieszających 3D i siłowników, to czy sterownik (obsługa 5 pomp, oraz możliwość podłączenia dwóch dodatkowych urządzeń) pozwoli na swobodne sterowanie temp. podłogi góry oraz dołu niezależnie? Zakładając, że siłowniki będą wpięte jako te dwa dodatkowe urządzenia?
  3. Założyłem, że temp. zasilania będzie ustawiona na 70-75st. wtedy powrót o 10 mniej, dla dobrego wygrzania kotła. Chyba jednak zostanę przy sprawdzonym sprzęgle z zaworem atv. Za nim pompa z zaworem 3d i siłownikiem dla sterowania temp. podłogi. W tym wypadku kocioł będzie pracował na temp. 65st, a zawór atv poda na powrót 55st.
  4. A mam takie jeszcze pytanie, czy możliwe jest sterowanie temperaturą powrotu na obiegu kotłowym oraz podłogi za pomocą tylko zaworu 4D, jeśli w domu wystepować będzie tylko podłogówka? Czyli zawór utrzymuje temp. podłogi np. 26st, oraz temp. powrotu obiegu kotłowego 65st.
  5. Zakładałem, że jeśli zastosuje zawór 4d do ochrony powrotu to i tak zastosuję pompę kotłową. Za zaworem 4d chciałem wtedy założyć pompę na układ CO z zaworem termostatycznym 3D dla sterowania temperaturą zasilenia podłogówki. CWU zasilę w tym wypadku przed zaworem 4D.
  6. Witam, jestem na etapie budowy domu (140m2 parter + poddasze). Bedzie ogrzewany podłogówką. Kocioł na pellet 12kw. Instalację podłogową mam już rozłożoną (8 sekcji góra, 6 dół). Początkowo chciałem rozdzielić układy w kotłowni poprzez zastosowanie dwóch grup pompowych i sterować nimi dwoma sterownikami pokojowymi. Sam kocioł zabezbieczyć sprzęgłem i zaworem temperaturowym. Teraz jednak myślę, że może za bardzo kombinuję.... może jednak lepiej pójść w jeden zawór 4D i jedna grupa pompowa dla całej podłogówki, a ewentualne różnice w temp. poszczególnych pomieszczeń ustawić na rotametrze, po prostu? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam
  7. Witam wszystkich, zwracam się z pytaniem, czy w przypadku zastosowania sprzęgła na obiegu kotłowym muszę zamontować temperaturowy zawór ochrony powrotu? Pamiętam, że gdy kilka lat temu montowałem kocioł defro, to takie rozwiązanie było zalecane przez producenta. Obecnie przymierzam się do kotła firmy SAS bio compact 12kw (pellet) i również chcę zamontować sprzęgło jednak zastanawiam się nad sensem zaworu ATV w tym wypadku, gdzie tak naprawdę podmieszanie powrotu powinno nastąpić w sprzęgle. Jeśli się mylę proszę o sprostowanie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.