Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro 15 kw zachodzi sadzą


Zak33

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie czy ten ster nie łyknął by sofcik od K1Pv4? Trzeba zobaczyć czy ma wyjście na czujnik spalin. Adaptiv jest to i turbinka powinna być, ale też trzeba sprawdzić.

Chyba, że jest zabezpieczony już przed taką modernizacją :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok . Zrobię kilka zdjęć w poniedziałek.  W menu jest mniej opcji niż w sterowniku K1Pv4 . Zresztą kolega na forum już pisał że prawdopodobinie sterownik K1v4 nie ma funkcji PID

1 minutę temu, eliks napisał:

A ile masz tam w sumie metrów do ogrzania?

100 metrów 

5 minut temu, gilal napisał:

Ciekawie czy ten ster nie łyknął by sofcik od K1Pv4? Trzeba zobaczyć czy ma wyjście na czujnik spalin. Adaptiv jest to i turbinka powinna być, ale też trzeba sprawdzić.

Chyba, że jest zabezpieczony już przed taką modernizacją :) 

Czujnik spalin był w komplecie i wejście też jest . A co do turbiny to słychać jak załącza się , więc też jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia/ Wybór PID/Włacz

A najlepiej przywróc ustawienia fabryczne (bo tam gruba dłubanina już jest), to kocioł sam wystartuje w PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, HarryH napisał:

Ustawienia/ Wybór PID/Włacz

A najlepiej przywróc ustawienia fabryczne (bo tam gruba dłubanina już jest), to kocioł sam wystartuje w PID.

Ok. W poniedziałek od rana zadziałam w tym temacie. Napiszę czy się udało i wrzucę kilka zdjęć.  Bo wydaje mi się że w ustawieniach nie ma opcji WYBÓR PID . A wszystkie możliwie opcje w sterowniku przekopałem już wiele razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł z Ecodesign (a innych sprzedawać nie wolno) musi mieć PID, bo ma chodzić na 30%mocy.

Pid nie jest na głónym ekranie, musisz wejść w ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie jestem ciekaw dlaczego  w Internecie nie ma żadnej informacji o tym sterowniku K1v4 . Zamiast tego są wyniki wyszukiwania dla K1Pv4.  Jedynie co znalazłem to informacje że piecy DEFRO 15 kw komfort eko ze stero K1v4 nie ma już w sprzedaży 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to pisze o tym sterowniku, wszystko , dlatego napisałem Ci że nie ma pid ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, user2018 napisał:

100 metrów w nowo wybudowanym domu i kocioł 15kw? To ja tyle szukam dla starego domu 150 metrów... I jeszcze palisz takim mocnym węglem.

Dokładnie, dlatego się pytałem. Przy nowej chatce z tak wielkim kotłem ogarnięcie tego będzie bardzo ciężkie.

 

Masz ruszt awaryjny w tym kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja palenia w trybie awaryjnym czy jakoś tak . Nie mieszkam tam jeszcze więc trudno mi teraz dokładnie odpowiedzieć 

A wybrałem piec 15 kw z myślą o adaptacji poddasza za kilka lat . A poddasze będzie jeszcze około 70 metrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten ster nie ma pida. Nie kupiłeś tego kotła czasem w jakieś "promocji"?

Warto sprawdzić to co pisałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ofertę na allegro i zadzwoniłem sam do firmy spod Krakowa.  Cena wyszła niższa około 1300 zł niż w hurtowniach w mojej okolicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Zak33 napisał:

Znalazłem ofertę na allegro i zadzwoniłem sam do firmy spod Krakowa.  Cena wyszła niższa około 1300 zł niż w hurtowniach w mojej okolicy 

Tak myślałem. Sprawdź najpierw czy masz to co pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ster przed sezonem na skzp za chwilę chyba wyjdzie wersja 05 i po problemie oprócz uszczuplonego budżetu. Zanim przyjdzie nowy sezon nauczysz się obsługi i będziesz miał obsługę 3 mieszaczy parter, piętro i może jeszcze coś extra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że znajdę kogoś ogarniętego kto wrzuci softa od K1Pv4 . Bo z tego co widzialem nowy ster kosztuje ponad 1000 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic trudnego. Pytanie tylko czy ten ster to łyknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gilal napisał:

Ale to nic trudnego. Pytanie tylko czy ten ster to łyknie

Przed chwilą czytałem na innym forum że nie da rady . Ale spróbować można i to najlepiej najszybciej jak się da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zak33 napisał:

i to najlepiej najszybciej jak się da

Dobra motywacja do zakupu nowego sterownika :) 

patrząc na to co wstawił @Pieklorz w tym poście to skzp moze mieć fajnego konkurenta :)

 

Sorki to peleciak , ale kto wie jak będzie dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kolega kupił sobie kocioł, na który ma 5 lub 8 lat gwarancji. Serio powinien wymienic sterownik? Jak kupujecie nowy samochód, to też zaczynacie od wymiany silnika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega pisze na adres [email protected] w sprawie dopasowania softu od K1Pv4 lub uzyskania softu nowszego do tego co ma. Akurat tam sprawnie odpisują i można z nimi spokojnie porozmawiać, nawet poprzez infolinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eliks napisał:

Niech kolega pisze na adres [email protected] w sprawie dopasowania softu od K1Pv4 lub uzyskania softu nowszego do tego co ma. Akurat tam sprawnie odpisują i można z nimi spokojnie porozmawiać, nawet poprzez infolinię.

Ok . Dzięki.  Napiszę do nich . Ewentualnie na allegro jest ogłoszenie,  ktoś naprawia większość typów stero,  może i z tym dałby radę coś zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.