Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Zachodzi Sadzą


mkrakus23

Rekomendowane odpowiedzi

Mała123 najlepiej gdybyś nie czytała mojego postu, ponieważ po Twoich zapytaniach widzę, że nie bardzo orientujesz się w zagadnieniach procesu spalania ( ja także wszystkiego nie pojmuje), ale moim wpisem chciałem się odnieś do nachalnej reklamy producenta kotła.

 

Fragment ze strony producenta kotła.

 

To konstrukcja bazująca na kotłach DEFRO AKM wyposażona w innowacyjny palnik rynnowy APPS UNI. Kocioł zachował wszystkie zalety podstawowego modelu. Elementy wymiennika ciepła najbardziej narażone na działanie płomieni wykonane są ze stali kotłowej o grubości 8 mm. W komorze spalania umieszczone są katalizatory ceramiczne stabilizujące proces spalania oraz czyniące go bardziej efektywnym i wydajnym. ,,,,

 

 

Jeżeli ten palnik jest taki rewelacyjny, to dlaczego koleżanka Mała123 ma takie problemy. Producent zapewne odpowie że nieodpowiednie paliwo, kolega Pieklorz stwierdzi, że brakuje trzeciej rurki powietrza wtórnego, a ktoś jeszcze doda o przewymiarowanym kotle.

Moim skromnym zdaniem te palniki nie nadają się do spalania opału, który ma dużą zawartość części lotnych.

 

A wzmianka o katalizatorach to jest zwykłe oszustwo.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju :) masz rację, że nie znam się na tych procesach, ale jakoś mój problem muszę rozwiązać !!! zatem jeśli ktoś ma pomysł jak temu zaradzić to piszcie do mnie spróbuję wszelkich metod skutecznych i sprawdzonych. Według Ciebie Anrzeju nie ma sensu dzwonić do producenta???tylko na własną rękę kombinować ??Czy te katalizatory ceramiczne są w piecu tylko że nie spełniają funkcji?? I z Twojego postu wynika że ten mój eko groszek posiada dużą zawartość części lotnych i się nie nadaję.Dzięki za odp. :):) pozdro dla ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Według Ciebie Anrzeju nie ma sensu dzwonić do producenta??,,,,

 

Mała123 moim zdaniem najpierw powinno się skonsultować z producentem, czy też z instalatorem kotła. A czy to pomoże w Twoich kłopotach tego nie wiem.

Z pewnością na forum bardzo byśmy byli ciekawi co producent kotła odpowiedziałby Ci na pytanie "że prawdopodobnie uszkodziły się KATALIZATORY CERAMICZNE, bo w kotle i w kominie zbiera się gruba warstwa smoły"

 

 

,,,, tylko na własną rękę kombinować ?? ,,,,

 

Aby na własną rękę kombinować, czy też przy naszej pomocy, to niestety musiałabyś podać jeszcze więcej informacji np. nastaw sterownika, ilości spalanego paliwa, samego paliwa, komina, itp.

 

 

,,,,Czy te katalizatory ceramiczne są w piecu tylko że nie spełniają funkcji?? ,,,,

 

W Twoim kotle nie ma żadnych KATALIZATORÓW CERAMICZNYCH jest to prymitywne OSZUSTWO producenta kotła.

 

 

,,,, z Twojego postu wynika że ten mój eko groszek posiada dużą zawartość części lotnych i się nie nadaję. ,,,,

 

Napisałem tylko co sądzę o tym palniku, który masz zainstalowany w Twoim kotle. Ja jestem amatorem, który dzięki czytaniu tego forum zdobył trochę wiadomości na tematy związane z kotłami.

Moim zdaniem, producenci tego palnika na pewno w 100% rozwiązali problem zrywających się zawleczek i nic poza tym. A przy okazji przysporzyli sobie ogromny kłopot z nieprawidłowym dopalaniem par i gazów z termicznego rozkładu węgla.

 

Więc Mała123 podaj ciut więcej danych, abyśmy mogli Ci pomóc.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.