Gość Fozgas Opublikowano 2 Lutego 2020 #1526 Opublikowano 2 Lutego 2020 Godzinę temu, Hermogenes napisał: Opuszczając wioskę staram się poznać prawa i zwyczaje w miejscu nowego osiedlenia i do nich się stosować. Tak jest, dopóki „starszyzna” nie przeforsuje ustawy, skutkiem której trzeba w pośpiechu wziąć tobołek i udać się w dalszą drogę. I tak się już tułać po świecie, bez końca… Stąd tak ważne są struktury o których wspomniał kol. „Visitor”. Cywilizowane społeczności potrafią zadbać o tych, którzy sami nie są w stanie tego zrobić. Ochronić tych, którzy sami nie potrafią się bronić. W przeciwnym wypadku „żubry” nie przetrwają nawet jednej „zimy”. Cytuj
Agni Opublikowano 2 Lutego 2020 #1527 Opublikowano 2 Lutego 2020 Tylko w takim rozwiązaniu każdy staje się potencjalnym wrogiem i wszystkich trzeba kontrolować czyli zwykły obóz karny. To ja jestem w stanie poświęcić tych niezaradnych i tych co się nie umieją sami bronić to wtedy się nagle i cudownie okaże, że takich osób jest bardzo mało. Natomiast jeśli zachęcamy do bycia niezaradnym to nie jest cywilizowane społeczeństwo tylko takie, które zaraz wymrze i tak dzieje się w "cywilizowanej" Europie taki dobrobyt a jednak przyrost naturalny ujemny i wymierają wszyscy. Nie tędy droga, to nie jest cywilizacja tylko ślepa uliczka i kult słabości. Cytuj
marcus312 Opublikowano 3 Lutego 2020 #1528 Opublikowano 3 Lutego 2020 19 godzin temu, Hermogenes napisał: Nie mam już edycji ale to jest warte nawet spamu. Pozdrawiam Hermogenes Na razie to nas się obserwuje Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 13 Lutego 2020 #1529 Opublikowano 13 Lutego 2020 A niektorzy na forum twierdza ze dym to nie smog. I ze w sumie jest OK. Cytuj
Gość Fozgas Opublikowano 15 Lutego 2020 #1530 Opublikowano 15 Lutego 2020 Pociągi retro są atrakcją również u nas. Gdyby zaś, w kontekście tematu, poszukać informacji z rynku to trudno byłoby wskazać jeden kierunek. https://www.hvacr.pl/koniec-epoki-wegla-nie-w-kraju-kwitnacej-wisni-5333 Cytuj
Agni Opublikowano 15 Lutego 2020 #1531 Opublikowano 15 Lutego 2020 (edytowane) Parowóz emituje dym pomieszany z parą z tego co pamiętam więc te efektowne zdjęcia wielkiego zanieczyszczenia mogą robić wrażenie jedynie na nieświadomych nie mających pojęcia co widzą takie "nowoczesne średniowiecze". No i tutaj jak się uprzeć to można mówić o chwilowym smogu bo w końcu jest dym i jest para wodna/mgła. Te ekologiczne mrzonki słyszę od małego najpierw miała mnie zabić dziura ozonowa, pamiętam jak straszyli, że zostało tylko 10 lat i spali nas słońce. Potem "zielony pokój" walczył z tankowcami ale widocznie zapłacili okup zielonym terrorystom bo ataki na statki się skończyły chociaż to może po części skutek uzbrojenia statków w wyniku ataku somalijskich piratów, teraz ekolodzy wiedzą, że załoga jest uzbrojona i będzie strzelać do piratów kimkolwiek są. Teraz jest nagonka na węgiel i też za 10 lat ma być koniec świata :) zieloni aktywiści to jak średniowieczne wiedźmy straszą ludzi żeby kasę zarobić a ciemnota wierzy. Trzeba przetrzymać tą głupotę i wszystko wróci do normy jak po tej dziurze ozonowej :) Japonia jest w strefie wpływów USA a nie czerwonej Unii więc ma swobodę wyboru i rozwoju, mrzonkami o CO2 kraju nie zasilą. <Tu był film usunięty przez administratora> Edytowane 16 Lutego 2020 przez marcin Film usunięty przez administratora. Na forum zabronione jest nawoływanie do przemocy. Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 15 Lutego 2020 #1532 Opublikowano 15 Lutego 2020 13 minut temu, Agni napisał: to można mówić o chwilowym smogu Niemozliwe Napewno zdrowe. Niektorzy praktykuja. Od 1.06 Cytuj
Stempos1980 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1533 Opublikowano 16 Lutego 2020 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2019-12-13/polska-najbardziej-skazona-w-europie-nowa-mapa-smogowa-ujawnia-ze-to-kompletna-bzdura/&ved=2ahUKEwimycPDr9XnAhVtxosKHa4bADQQFjABegQIBRAB&usg=AOvVaw2yktJN3Bf6-ErMTP-ndbhg Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1534 Opublikowano 16 Lutego 2020 @Stempos1980 Zgadza sie. Najwieksze stezenia azotu wystepuja latem w czasie upalow. I ma to zwiazek z ruchem samochodow. Na zachodzie oglaszane sa komunikaty ozonowe np w radio. A ponizej cytat z linu ktory podales. Dwutlenek azotu jest jednym ze składników smogu wiszącego nad Polską. Wciąż najbardziej niebezpieczne są pyły zawieszone PM2.5 i PM10, które powstają na skutek tzw. niskiej emisji. To one trują nas w sezonie grzewczym, powodując przedwczesną śmierć dziesiątek tysięcy osób każdego roku. W tej materii mamy jeszcze sporo do zrobienia Cytuj
Stempos1980 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1535 Opublikowano 16 Lutego 2020 Ale niech nie gadają że Polska jest największym trucicielem bo to chodzi o całość a nie tylko o tlenki azotu. Cytuj
slawul Opublikowano 16 Lutego 2020 #1536 Opublikowano 16 Lutego 2020 No proszę nie wiedziałem że aż tak strasznie trujemy tą Europę, a wokoło nas same oazy z nieskazitelnym powietrzem. To już nawet naszego powietrza Unia się czepia? Uważajcie bo jeszcze krok, a do łóżka wam będą włazić. A tak na poważnie to trzeba wiedzieć czym to jest uwarunkowane, a szczególnie w Małopolsce. Bo co u nas tak fabryki trują, samochody i co domostwa ze śmieciuchami, a w tych "oazach" nic nie ma? Wszyscy tam przechodzą na ekologiczne życie, od urodzenia aż po grób. Pozdrawiam. Cytuj
Gość Fozgas Opublikowano 16 Lutego 2020 #1537 Opublikowano 16 Lutego 2020 Znacie zapewne to powiedzenie o „dowcipnej krawcowej”: szyje, pruje i z tego się utrzymuje. https://www.wnp.pl/budownictwo/elektrownia-ostroleka-c-czy-leci-z-nami-pilot,360083.html Zanim braknie powietrza może na przykład braknąć prądu. Obraz nie mniej smutny. Przypomnimy sobie o tym latem… Dostęp do wody pitnej jest równie istotny: https://www.money.pl/gospodarka/polska-wysycha-brak-wody-juz-widac-na-wsi-6414095379925121a.html Nazbierało nam się… 8 godzin temu, Agni napisał: Japonia jest w strefie wpływów USA a nie czerwonej Unii więc ma swobodę wyboru i rozwoju, mrzonkami o CO2 kraju nie zasilą. Przypuszczam, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż zmiana barw nie musi oznaczać zmian na lepsze. Na „scenie” jest chyba jeden gentleman, który prześcignął myślą całą „wesołą drużynę” i uzmysławia ludowi jaki to mechanizm. Gdy za jego sterami zasiądą „reformatorzy” to powodów do narzekań może być o wiele więcej. Dziś zamknęli Ci tylko sklepy… Cytuj
Gość berthold61 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1538 Opublikowano 16 Lutego 2020 2 godziny temu, slawul napisał: No proszę nie wiedziałem że aż tak strasznie trujemy tą Europę, a wokoło nas same oazy z nieskazitelnym powietrzem. To już nawet naszego powietrza Unia się czepia? Uważajcie bo jeszcze krok, a do łóżka wam będą włazić. A tak na poważnie to trzeba wiedzieć czym to jest uwarunkowane, a szczególnie w Małopolsce. Bo co u nas tak fabryki trują, samochody i co domostwa ze śmieciuchami, a w tych "oazach" nic nie ma? Wszyscy tam przechodzą na ekologiczne życie, od urodzenia aż po grób. Pozdrawiam. Dawno ci do łóżka wchodzą poprzez zwykłe google a tak na całkiem serio przez takie cudo Żydowskie jak PEGASUS , od tego nikt nie ucieknie na tym świecie . Cytuj
Ryni Opublikowano 16 Lutego 2020 #1539 Opublikowano 16 Lutego 2020 Do kuchni też już wchodzą, a i uzasadnić potrafią doskonale http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/podatek-od-miesa-co-zrobi-parlament-europejski,180599.html Cytuj
Agni Opublikowano 16 Lutego 2020 #1540 Opublikowano 16 Lutego 2020 PM2.5 oraz PM 10 to są w zasadzie wszystkie pyły a więc te pochodzenia NATURALNEGO także (sól morska nad morzem, piaski, kurz, erozja naturalna itd. itp.) nie dajcie sobie wmówić, że to wina tzw niskiej emisji czyli wasza wina bo to BZDURA. Ekoterroryści chcą was wpuścić w poczucie winy żeby kroić kasę. Dla ciekawych sprawdźcie okolice elektrowni atomowych na "czystym" zachodzie jak tam jest "czysto". Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1541 Opublikowano 16 Lutego 2020 (edytowane) Oczywiscie sol morska i kurz tworza sie w bezwietrzne pogody na calej wschodniej scianie. I napewno nie jest wcale dziwne ze smierdza niedopalem. Ziemia tez jest plaska. A kopernik byla kobieta. Edytowane 16 Lutego 2020 przez Visitor1230 Cytuj
Agni Opublikowano 16 Lutego 2020 #1542 Opublikowano 16 Lutego 2020 9 godzin temu, Fozgas napisał: Przypuszczam, że zdajesz sobie sprawę z tego, iż zmiana barw nie musi oznaczać zmian na lepsze. Na „scenie” jest chyba jeden gentleman, który prześcignął myślą całą „wesołą drużynę” i uzmysławia ludowi jaki to mechanizm. Gdy za jego sterami zasiądą „reformatorzy” to powodów do narzekań może być o wiele więcej. Dziś zamknęli Ci tylko sklepy… Kraje postkomuny jeszcze długo będą zmywać z siebie czerwony pył. Kilka pokoleń. Całe 100 lat stracone ciekawe ile jeszcze. 3 godziny temu, Visitor1230 napisał: Oczywiscie sol morska i kurz tworza sie w bezwietrzne pogody na calej wschodniej scienie. I napewno nie jest wcale dziwne ze smierdza niedopalem. Ziemia tez jest plaska. A kopernik byla kobieta. Kiedyś mówiono na takich "rycerze". Dlatego raczej unikam wymiany myśli z takimi egzemplarzami bo to bezcelowe a kończy sie jak zwykle gównoburzą. Więc na jakąś akademicką dyskusję tutaj nie liczę ale jak już ktoś jest na tyle leniwy, że nie wie nawet o czym mówi i nie chce mu się przeczytać definicji tylko pajacuje to proszę O tutaj jest. Jak ktoś mówi o rozmiarze cząstek a nie o zawartości to już wogóle beka bo to znaczy, że totalnie wygaduje bzdury i Januszuje. Cytat Aerozole atmosferyczne można sklasyfikować ze względu na pochodzenie, fazę (ciekła i stała), własności fizyczne i chemiczne na cztery duże grupy: aerozol soli morskiej, pyły pochodzenia mineralnego (w Europie np. chmury piasku znad Sahary)[2], organiczne i nieorganiczne związki węglowo-grafitowe, popioły i cząstki sadzy, siarczany. Najczęściej spotykaną klasyfikacją ze względu na wielkość cząstek jest: PM2,5 (particulate matter 2.5) – wszystkie aerozole atmosferyczne o wielkości cząstek 2,5 mikrometra lub mniejszej[3], w skład których wchodzą zwykle stosunkowo reaktywne związki organiczne i nieorganiczne (np. azotan amonu)[2]; PM10 (particulate matter 10) – wszystkie cząstki o wielkości 10 mikrometrów lub mniejszej[4], w skład których wchodzą zwykle stosunkowo obojętne chemicznie związki takie jak krzemionka i tlenki metali[2]; TSP (total suspended particulates) – całkowity pył zawieszony, czyli wszystkie aerozole, o średnicy cząstek zarówno poniżej, jak i powyżej 10 mikrometrów. I na tym zakończę tę bezowocną dyskusję :)) Cytuj
Andrzej_M_ Opublikowano 16 Lutego 2020 Autor #1543 Opublikowano 16 Lutego 2020 Mnie zastawiania fakt interwałowego wzrostu zanieczyszczeń powietrza pyłami, zawsze w okresach grzewczych. Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1544 Opublikowano 16 Lutego 2020 Coz…. Gdyby glupota umiala latac. To co niektorzy mieli by gownoburze we wlasnych glowach. A tak to tylko jest pseudobelkot podciagniety pod wlasne chore wizje. Zgadzam sie z toba Kolego dla spokoju twego umyslu. I napewno jest tak, ze te sole morskie, saharyjskie piachy i inne rzeczy ktore wymieniasz kumuluja sie nad naszym terytorium. Spisek na bank. A ze w na zachodzie nie ma to jest jasne ze u nas przewazaja wiatry zachodnie ( to akurat prawda ). Unosza ten caly produkowany syf z Francji, Niemiec, GB do gornych warstw atmosfery i wszystko opada w wiekszosci na wschod od Wisly. Nie wiedziales? 3 godziny temu, Andrzej_M_ napisał: Mnie zastawiania fakt interwałowego wzrostu zanieczyszczeń powietrza pyłami, zawsze w okresach grzewczych. Nieprawda Andrzeju. Mylisz sie. Nasz Kolega Agni ci to zaraz wytlumaczy. Cytuj
PioBin Opublikowano 16 Lutego 2020 #1545 Opublikowano 16 Lutego 2020 16 godzin temu, Agni napisał: Tak powinno się walczyć z terrorystami bez względu czy to piraci somalijscy czy ekolodzy. A pod tekstem film (porównanie) jak strzelaja do ludzi z broni maszynowej. Miało być śmiesznie a wyszło żałośnie. NIEzrozumiałe jest to, że takie wpisy nie naruszają zasad forum. o... ogrzewaniu. Cytuj
Gość Visitor1230 Opublikowano 16 Lutego 2020 #1546 Opublikowano 16 Lutego 2020 Ekologow tez nie lubie. Ale zeby nawolywac do mordowania? Zdaje sie, ze na to jest paragraf. Cytuj
Gość Fozgas Opublikowano 22 Lutego 2020 #1547 Opublikowano 22 Lutego 2020 Filmik powyżej przypomniał o tym, że w naszych górach i dolinach też pomyka ta atrakcja turystyczna. https://www.youtube.com/watch?v=TpoF-90mh6I A w kontekście tematu, czy uda się kiedyś ciężarówki wysłać pociągami? Choćby tylko te, które "śmigają" tranzytem… https://www.youtube.com/watch?v=ZA3L4MKbNMM Cytuj
Andrzej_M_ Opublikowano 22 Lutego 2020 Autor #1548 Opublikowano 22 Lutego 2020 Godzinę temu, Fozgas napisał: ,,,, A w kontekście tematu, ,,,, @Fozgas zauważyłem, że lubisz okresowo wrzucać "granat zaczepny" do NASZEGO grajdołka. Godzinę temu, Fozgas napisał: ,,,, czy uda się kiedyś ciężarówki wysłać pociągami? ,,,, Odpowiem słowami brutalnymi. Przestaniemy "ŻryĆ" kierowani wytycznymi mediów, a zaczniemy racjonalnie konsumować nasze potrzeby egzystencjalne , to z pewnością nie będzie potrzeby takiego zaangażowania w przemieszczaniu dóbr doczesnych. 1 1 Cytuj
Gość Fozgas Opublikowano 23 Lutego 2020 #1549 Opublikowano 23 Lutego 2020 (edytowane) O transporcie kolejowym (ciężarówki na torach), wiedziałem wcześniej. Ktoś zwrócił mi na to uwagę, zanim jeszcze internet się rozhulał. Kolega wyżej, prezentując filmik o lokomotywie, tylko o tym przypomniał niechcący. No, ale przyszedł autor tematu, więc dobrze. Lepiej żeby to on prowadził dalej dyskusję. Obcy, bo zagadnie o to, o tamto, ktoś coś chlapnie, ktoś inny wywali jakąś "teoryje" i może się okazać, iż woda w stawie nie taka krystalicznie czysta, że tam meter mułu… :) Edytowane 23 Lutego 2020 przez Fozgas Cytuj
Hermogenes Opublikowano 23 Lutego 2020 #1550 Opublikowano 23 Lutego 2020 Tak też można. Pozdrawiam Hermogenes Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.