Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Chcecie szybko to musi być wysoko energetycznie a że energię bierzemy ze spalania węgla więc nie ma wyjścia.   Zwolnijmy cywilizację będzie trwała dłużej tak jak gwiazdy te masywne wysokoenergetyczne żyją burzliwie ale krótko te spokojne trwają "wieki". W tym czasie mamy większą szansę na zdobycie innych źródeł energii.

pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie – to nie jest w temacie ekologii, mimo że coś tam jest o węglu i ekologach wspomniane.

To jest o kopalni węgla koksującego. Cholernie istotny detal, który polskim redaktórom umknął. Węgiel koksujący jest surowcem strategicznym. Opłaca się i warto mieć jego źródła u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W woj. pomorskim jest właśnie konsultowany projekt uchwały antysmogowej z przymusowym uszczęśliwieniem ludzi za pomocą gaz-rurki. Oczywiście gazu nie będzie za darmo ani nawet pół-darmo – po prostu będzie obowiązek przyłączyć się do rurki a w rachunki można się wypłakać (jeśli papierowe przychodzą), ale zapłacić trzeba będzie samemu.

Kto nie chce być tak uszczęśliwiony – uprasza się o zabieranie głosu w konsultacjach. Szczegóły: https://czysteogrzewanie.pl/2019/11/konsultacje-pomorskiej-uchwaly-antysmogowej/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jest dobra wiadomość dla większości mieszkańców województwa pomorskiego.

Więcej szczegółów na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
źródło:
https://bip.pomorskie.eu/m,505,uchwaly-antysmogowe.html, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zawsze ten sam. Najpierw szczytny cel, któremu wszyscy przyklasną a potem wprowadzamy środki, które przyniosą poprawę albo nie ale napewno co niektórzy dobrze zarobią. A może tak zacznijmy sobie uchwalać na osiedlach w gminach czy wsiach zakaz ruchu samochodów z silnikami spalinowymi dla przyjezdnych, bo smog. A co ? Niech sobie turyści wysiadają i dalej z buta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kilka dni wcześniej oraz wczoraj widziałem, jak ktoś kupił drewno opałowe świeże (gałęziówka), prosto z wyrębu i ładował przez okienko do kotłowni — piwnicy.

W tych miesiącach to nagminna metoda postępowania w załatwianiu tematu ogrzewanie.

Jak uregulować, ograniczyć, sprzedaż, spalanie mokrego drewna w przydomowych kotłowniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go widziałem w środę, siedział na przystanku PKS. Chciał przeczytać rozkład jazdy; tabliczka świeciła pustką, wyciągnął z kosza starą gazetę zaborczą a tam na rozkładówce; płoną lasy, wilgotność spadła do 8% . Pomyślał mam suchy opał na zimę, dalszą historię już znasz. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019.11.11 Narodowe Święto Niepodległości.

To tyle tytułem wstępu.
Ciekawe co tam słychać w Krakowie, w którym  od września obowiązuje całkowity zakaz palenie paliwami stałymi.
Pogoda sprzyjająca występowaniu zjawiska smogu. Temperatura o 16:30 około 4*C, temperatura odczuwalna około 0*C, wiatr słaby 10 km/h w porywach do 20 km/h.

Poniżej Kraków i okolice zilustrowane "oczyma" czujników Airly z dnia 2019.11.11. godzina 16:30.

1398711869_Krakw_2019_11_11_godz.16-30.thumb.jpg.523068ebe4c080526427da39bb5899b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.11.2019 o 19:32, Animus napisał:

Jak uregulować, ograniczyć, sprzedaż, spalanie mokrego drewna w przydomowych kotłowniach?

Szeroką i wieloletnią kampanią informacyjną, w którą zaangażowana zostanie branża, kominiarze, sprzedawcy drewna i klienci. Tak zrobiono w Szwajcarii ponad 10 lat temu (fairfeuern.ch) i dziś widzą wyraźne efekty na plus. Na wszystko są sposoby tylko komuś musi zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem, mokra gałęziówka jest tania, sezonować w większości takich przypadków ludzie nie mają gdzie. 

Jak rozpali taki, to  aż zatyka przechodniów.

U nas Januszowi nie wystarczy zakaz spalania, potrzebny jeszcze zakaz sprzedaży, jak dla  mułów i flotokoncentratów, a to niewykonalne.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jest mały problem, mokra gałęziówka jest tania, sezonować w większości takich przypadków ludzie nie mają gdzie. 
Jak rozpali taki, to  aż zatyka przechodniów.
U nas Januszowi nie wystarczy zakaz spalania, potrzebny jeszcze zakaz sprzedaży, jak dla  mułów i flotokoncentratów, a to niewykonalne.
Wystarczy kilka palet porządna plandeka za 30 zł i już można sezonować drewno problemem jest brak myślenia gość zaczyna myśleć o opale dopiero jak mu w dupę zimno .
Raz dzwoniłem po drewno w Grudniu kiedy się akurat zimno zrobiło a sprzedający się mnie pyta czy mi się bardzo spieszy bo zimno się zrobiło i wszyscy teraz drewno chcą a jak było cieplej to takiego ruchu nie było . Ja mu mówię że to ani nie na tą ani następna zimę więc kiedy przywiezie to będzie , stwierdził że tak się powinno robić ale mało kto się trafia żeby mu się nie spieszyło .
Wniosek jest prosty przeważnie to drewno trafia do pieca prosto z auta do tego dmuchawa wiadro węgla i wio.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu od około godziny 15 do grubo po 23 miałem taki smród spalin, że wentylacja wyłączona, strach otworzyć okno, bo kłęby dymu nie pozwalały tego zrobić. Z czego ? Z kotłów zasypowych ! Ja tam nic do tych kotłów nie mam, ale właściciele są niereformowalni , więc popieram likwidację tego źródła zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotły zasypowe nie pójdą w odstawkę przez najbliższe 10 lat ale na pewno palenie w nich będzie musiało być bardziej cywilizowane jakby na to nie patrzeć.
Przynajmniej wypadną z obiegu te ochydne dmuchawy co zadymiaja wszystko w promieniu kilometra

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam dla wszystkich drogich forumowiczów niezbyt przyjemną wiadomość prasową.

To już wiemy od dawna, że "opowieści" o cywilizowanym spalaniu węgla w domowych paleniskach możemy sobie włożyć pomiędzy bajki.
Pelet jako paliwo stałe, także nie jest akceptowalny.
No to może gaz. Niestety gaz jest także paliwem kopalnym i w procesie spalania emituje dwutlenek węgla.
To samo tyczy się ojeju opałowego.

"Do 2050 roku domy jednorodzinne w Polsce z zakazem emisji dwutlenku węgla." ,,,,

źródło:
https://biznes.newseria.pl/news/do-2050-roku-domy,p123206187

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Andrzej_M_ napisał:

"Do 2050 roku domy jednorodzinne w Polsce z zakazem emisji dwutlenku węgla." ,,,,

Odpowiem troche ironicznie/przekornie.

Zeby to osiagnac to juz teraz powinnismy o tym myslec i... zwiekszyc co najmniej 100x emisje CO2 tak aby klimat nam sie na tyle ocieplil ze ogrzewanie nie bedzie potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Andrzej_M_ napisał:

Do 2050 roku domy jednorodzinne w Polsce z zakazem emisji dwutlenku węgla." ,,,,

No i dobrze. Niech się inni tym martwią bo ja jak dożyję do tego czasu to będę zgrzybiały dziadek. A ci co to wymyślili to już ich nie będzie na świecie. I tyle w temacie.

ps. Niech zobaczą Ci "mądrale" co tak mędrkują o CO2 jak najwięksi truciciele na świecie emitują dwutlenek węgla i im nikt nic nie zrobi.

I co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Visitor1230 napisał:

Weglem nie, pelletem nie, gazem nie to czym?

Jak to czym, chińskimi PC z Biedronki w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.