Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie są tego powody.
Gdyby nam np. zaczęło brakować funduszy to również szukalibyśmy rozwiązań...
Można się domyślać tylko czy dysponując złożami np. gazu, sprawilibyśmy, że ktoś mógłby pisać o nas: Przeciętny Kowalski,który ogrzewa dom i mieszkanie gazem w mieście nawet nie czuje tego rachunku...
Kolega (Agni), napisał o hybrydzie państwa socjalnego z wolnym rynkiem. Może tu jest klucz.
Z drugiej zaś strony komputery i telefony za pomocą których łączymy się z Forum zostały wyprodukowane w takim chyba "środowisku".
Z trzeciej zaś strony :)  tam za bardzo nie wiążą się z ideami dbałości o czyste powietrze... 
Jeszcze wyjdzie na to, że rada "Bertholda" okaże się najbardziej zasadna, kupić se Campera i przeprowadzać się co jakiś czas. Tylko, że to styl życia młodych, ciekawych świata odkrywców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trosce o zdrowie swych obywateli następne miasto zabłysnęło absurdalną uchwałą https://gazetawroclawska.pl/miasto-wprowadzilo-calkowity-zakaz-uzywania-reklamowek-pierwsza-taka-uchwala-w-polsce/ar/c1-14751866

Szkoda że tą troskę o zdrowie obywateli nie realizują poprawą funkcjonowania służby zdrowia?

Za gaz nasza władza waźmie się później. Jak nałapie do wora więcej użytkowników gazu to koszty używania wzrosną ( np. koszty przesyłu, magazynowania, konserwacji sieci i co tam jeszcze nie wymyślą). 

Trudniej władzy będzie wyczesać Tych którzy mają możliwość szybkiej zmiany źródła ogrzewania lub zmiany rodzaju paliwa ( program czyste powietrze ma w tym pomóc - by było łatwiej).

Edytowane przez Piecuch19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w markecie to będzie mniej plastiku.

Ciekawe jak się ma do tej uchwały sprzedaż artykułów w marketach? W papier będą teraz pakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym powietrzem jest ciekawa sprawa masz zachować trwałość przez 3 lata po zakończeniu inwestycji.
3 lata to nie dużo a w razie podwyżek cen gazu można dołożyć coś do spalania drewna o ile będzie można kupić jeszcze normalnie w sklepie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już idzie za daleko jak można zakazać posiadania czegoś? A sprzedaży już nie. Makarona się boją z Francji bo markety francuskie ale wiedzą, że ciemny lud się boi bo nie ma czym się bronić.

To przypomina mi rewolucje bolszewicką, jeden łysy debil wszedł na mównicę i tak właśnie wrzeszczał. Zabierzmy bogatym fabryki no i zabrali, zabierzmy bogatym domy no i zabrali, zabierzmy bogatym kobiety no i gwałcili a na końcu była taka bieda, że każdy kto miał choćby kromkę chleba też był bogaty i zamykano go w gułagu.

Ten ekologiczny absurd powtarza się teraz i nakłada nam pętle na szyje, a już są głosy żeby kobiety nie miały dzieci bo środowisko cierpi, żeby nie skończyło się jak zwykle z tymi krasnymi hasełkami - obozami i krematoriami.

Za reklamówki będą wsadzać do kryminału, serio? Ktoś to zatrzyma?

A sorry sprzedawać też nie można tylko co jeśli złapią cie na mieście z reklamówką.

Edytowane przez Agni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie reklamówki na wyłącznie własny użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jak to się pięknie wpisuje w moją teorię że urzędasy to wróg na organizmie społeczeństwa. Im nie zależy na likwidacji śmieci tylko na walce z takowymi, jest dokładnie tak samo jak w przypadku smogu i wszystkich zaniedbań kultury technicznej. Pamiętam dokładnie kiedy owe reklamówki były towarem handlowym; na bazarku poszukiwane dorównywały ceną butelce wina. Człowiek ma naturę łowiecko-zbieracką i bardziej szanuje rzeczy na których zdobycie poświęcił inne dobra. Księgowy natomiast wyliczy że lepiej zrobić milion śmieci i zarobić 1 centa na sztuce niż 10000 dobrych zarobić zgarnąć 10 tysi i zamknąć fabrykę, gdyż rynek będzie nasycony towarem. Darmowego śmiecia ludzie wyrzucą sięgając po następny nakręcając koniunkturę fabrykantowi tym bardziej jeśli profity zbiera księgowy. Tylko po co ja to napisałem skoro naczelnik grupy lubuje się w rozdawnictwie i księgowi muszą wytwarzać  puste nikomu niepotrzebne substytuty bogactwa. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawy smieciowe zlikwidowały konkurencję, monopolista z porozumieniu z włodarzami dyktuje ceny. Gdzies czytałem ciekawe wywody jak to jest w Austrii czy Szwajcarii,ustawodawca wymusił na producentach opakowań współpracę w utylizacji/ponownym wykorzystaniu,wraz ze społecznościami lokalnymi,które oczywiście segregują śmieci,część opakowan wraca do producentów, a klient/obywatel oszczędza kasę, relatywnie opłaty za śmieci są niższe niż w Polsce. Czyli odpowiedziałność producenta za towar który produkuje, u nas wyprodukuje a ty płać za utylizacje tego towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski prawidłowe jeszcze chwila i może większość się zastanowi gdzie to wszystko zmierza. 

Dlaczego my mamy odpowiadać za cudze śmieci konkretnie za śmieci z zachodnich firm, przecież ja nawet nie mam wyboru zawsze kupie śmieć w markecie nawet jakbym nie chciał.

Już nie trzeba zachęcać zachodnich firm do inwestycji tutaj czas dobrać się im do skóry i traktować na równi z naszymi firmami, które muszą spełniać surowe wymogi a zachodnie firmy są uprzywilejowane podatkowo i prawnie.

Ostatnio nasz wójt sam przyznał, że cena odbioru śmieci to wynik monopolu na rynku, ustawa śmieciowa zlikwidowała wolny rynek i mamy monopol niezgodny z prawem ale kogo to obchodzi. Małe firmy śmieciowe upadły, śmieci coraz więcej bo markety produkują syf bez ograniczeń a społeczeństwo nauczone bezmyślnego kupowania zapełnia kosze tymi śmieciami coraz szybciej. Nielegalna odpowiedzialność zbiorowa bo nawet jeśli masz mało śmieci (starasz się nie kupować syfu) to płacisz za te sąsiada bo stawka jest taka sama dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Hermogenes napisał:

Widzicie jak to się pięknie wpisuje w moją teorię że urzędasy to wróg na organizmie społeczeństwa. 

Kiedyś podobnie pisał niejaki „Norman”.
Jeden z „przedwojennych nauczycieli”, cytując w swoich pracach klasyków, przypominał o tym samym również.

Nie podajesz jednak rozwiązania co oznacza, że nie ma stacji przesiadkowej.
A więc jedziemy w pociągu, z którego (wbrew pozorom), nie sposób wysiąść. Możemy grzecznie usiąść i „zapiąć pasy” albo zmienić przedział, na bardziej rozrywkowy…
Problem czystego powietrza, utylizacji śmieci to "kosmetyka", w kontekście powyższego.

Edytowane przez Fozgas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest proste, należy zlikwidować państwo opiekuńcze, każdy odpowiada za siebie czyli tak jak teraz tylko masz więcej w portfelu i cie stać bo nie utrzymujesz pasibrzuchów, którzy usprawiedliwiają swoje istnienie wynajdując coraz to nowsze problemy i zamiast je rozwiązywać to walczą z nimi za nasze pieniądze.

Teraz płacisz ZUS a do lekarza i tak idziesz prywatnie więc płacisz dwa razy. Gdyby zlikwidowali ZUS to bezrobocie skoczyło by do 15% tyle ich tam siedzi. Jakie to marnotrawstwo zasobów. Przecież te wszystkie urzędniczki zamiast żyć z podatków to zaczęły by pracować w Biedronce wszyscy by skorzystali podatki by spadły i ceny w Biedronkach też by spadły. Wszystkim by na dobre wyszło tylko kto wyciśnie tego pryszcza? 

Dzisiaj słyszę w TV, ze jakaś kobieta mówi, że traktuje swoje zwierzęta jak dzieci hmmm myślę sobie ale to znaczy, że dzieci traktuje jak zwierzęta no to ładnie lewica wyprała ludziom mózgi, żeby dzieci traktować jak zwierzęta? Chyba czas zapiąć pasy jak kolega wyżej pisze.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak działa ludziom trzeba dać tematy zastępcze, żeby mieli o czyn rozmawiać i narzekać, bo inaczej zaczną myśleć i staną się konkurencją albo zagrożeniem dla tych którzy trzymają kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zachowujesz sie @Agni jak typowy troll. Siejesz zamet i podzialy. To takie typowe. Tobie podobne kreatury dzialaja na wszystkich forach. Takie dzialania maja jeden ogolnie znany cel. Nie zgadzac sie z czyms to jedno. Naginac fakty, klamac i roznic uzytkownikow to twoje hobby? Czy zaplanowane dzialanie? 

Opusc to forum. Spakuj sie i wyemigruj do kraju bez systemu. Bez panstwa opiekunczego, lewackiego gdzie kazdy robi co mu sie rzewnie podoba. Gdzie nie ma struktur i panuje haos. Bez systemowej ochrony zdrowia, edukacji, podatkow, nakazow, systemu prawnego. Bedziesz mieszkal w lepiance i nikt nie bedzie wymagal na nia pozwolenia, lowil ryb bez licencji, zbieral sobie jagody i chrust w lesie. Czasami tylko przyjedzie paru lokalnych watazkow z karabinami i zabiora ci wszystko. Ale to nic. Bedziesz zyl bez chorego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fozgas napisał:

Nie podajesz jednak rozwiązania co oznacza, że nie ma stacji przesiadkowej.
 

Jest rozwiązanie na realizację którego nie są potrzebne nawet bilety. Nazywa się ono 'Odpowiedzialność".

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 jak ci nie pasuje to nie czytaj, każdy ma prawo do wypowiedzi a twoje faszystowskie zapędy widać na każdym kroku. Obrażaniem i wyzywaniem ludzi nic nie wskórasz, tacy jak ty żyją na koszt innych i zasłaniają się tymi krasnymi ideami ze wschodu a zawsze kończy się jak zwykle. 

Nie pasuje ci kapitalizm to przecież do Kima możesz wyemigrować tam masz wszystko poukładane, władza za rączkę cie prowadzi. Będziesz mieszkał w lepiance i wsuwał mirabelki z nasypów kolejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hermogenes napisał:

Jest rozwiązanie... 'Odpowiedzialność".

Gdy pochylisz się nad „starożytnymi zwojami pism” to przeczytasz historie wychwalające mądrość nielicznych (odpowiedzialność też), którzy mieli posłuch; dzięki temu też całe miasta unikały ruiny. Obecnie jednak hulają nowe żywioły, zmienił się mechanizm, warunki.
Poza tym złudne jest poleganie na tym, że światem rządzi pieniądz, ze swoją „niewidzialną ręka rynku”. Niedopatrzeniem jest nie wziąć pod uwagę innych potęg, o wiele bardziej skutecznych w działaniu, zdolnych pochłaniać całe cywilizacje… A to pomiędzy tymi właśnie prądami (wpływami cywilizacji), toczy się gra.

A żeby nie było tak poważnie, warto nabrać dystansu… Lepsze to, niż spalać się w daremnych sporach.
Nie jestem tak doświadczonym tropicielem internetu jak „Andrzej”, ale na chybcika jest coś…

https://www.wykop.pl/wpis/14266643/to-moj-debiut-w-mirkowaniu-ale-postanowilem-sie-po/

Najkorzystniej wypadł chyba „śliniak”, jego nie obchodzą nasze swary, wykłócanie się o czyste powietrze, siatki na zakupy itd :)
A… Wcześniej powinienem Cię jednak uprzedzić, w tamtej gospodzie rzucają gnotkami…
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Visitor1230 Absolutnie nie chciałem Cię urazić, chciałem tylko w skrócie nie rozpisując się przedstawić swoje wnioski. Jeśli Cię uraziłem przepraszam, ja nie czuję się urażony, przecież masz prawo wyrazić swoje zdanie.

Niestety jak zaczniemy drążyć tematy związane z ochroną powietrza, czy środowiska okazuje się, że niemal za wszystkimi działaniami tego typu stoją lobbyści, fundacje albo inne organizacje powiązane z przemysłem produkującym eco-technologie, a co gorsza jak zaczniemy szukać dalej okazuje się, że te ekologiczne urządzenia produkowane są w dużej części poza granicami Unii, w państwach gdzie przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń nie są aż tak restrykcyjne, więc w skali globalnej emisja i tak niewiele się zmanienia, ale za to u nas nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

@Ryni nie wiem dlaczego mialbym sie czuc urazony. To o czym piszesz w poscie1519 to wszystko prawda. Tak wygladaja realia. Ale jak cos zmienic bez finansowania? Niestety ktos musi na tym zarobic. Jest temat do zrobienia to pojawiaja sie lobbysci, zaklinacze i im podobni. Poczynajac od nas szeregowcow a konczac na rzadzacych ( w rzeczywistosci) tym swiatem nikt nie tknie palcem czegokolwiek zanim nie zobaczy potencjalnego profitu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że żeby coś zmienić warto zacząć od siebie, bo jednak każda wydana złotówka to w części emisja zanieczyszczeń, niestety wszystko co kupujemy, za co płacimy to pośrednia emisja zanieczyszczeń, gdzie byśmy nie spojrzeli siedząc np. na kanapie widzimy przedmioty które zostały wyprodukowane przy udziale paliw kopalnych i bardzo często dotarły do nas z pomocą solników diesla.

A można inaczej, mam na dachu zestaw starych naprawionych kolektorów wodnych, które nie zostały przetworzone na surowce wtórne znowu przy udziale energii z paliw kopalnych, tylko zainwestowałem w nie swój czas(pracę), ale i niestety materiały, jednak gdyby policzyć ilość zanieczyszczeń która powstała przy naprawie to i tak jest ona znacząco mniejsza niż przy przetworzeniu ich na surowce i budowy od nowa. Do tego taka konstrukcie na dachu jest jak baner reklamowy i co chwile ktoś pyta co to jest jak działa ile kosztuje i czy są oszczędności.

I takie działania uważam, za bardzo ekologiczne, jednak są one mało popularne, bo nikt na nich nie zarobi.

solary.thumb.jpg.6501b88de425bfa0eea67b37ca4acf65.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym złudne jest poleganie na tym, że światem rządzi pieniądz

To nie jest moje stwierdzenie, takie były założenia Fenicjan. Tak mniemam.

A to pomiędzy tymi właśnie prądami (wpływami cywilizacji), toczy się gra.

Jeśli sukcesem cywilizacji jest oczernianie swojej (Rodziny zastępczej) VsV wychwalanie siebie w mediach społecznościowych; to i  " konformista " ; " jest pan zerem panie Jarku ". Dlatego nie zadałem sobie trudu przeczytać wypocin z Twojego odnośnika, za co ciebie przepraszam. Swoją drogą szanuję tylko tych którzy wiedzą że tam gdzie zaczyna się moja wolność kończy się ich. Społeczeństwami powinny rządzić prawa zwyczajowe; nie ogólnoświatowe narzucane przez " większość demokratyczną " co by to nie miało znaczyć. Trochę się odkrywam ale to chyba przez ten dzisiejszy niż. Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam…
Chodziło bardziej o zmianę nastroju, rozładowanie ewentualnych emocji…
Zgodzisz się chyba, że dyskusje nieraz przebiegają tak jakby „benzyna była już rozlana” i wystarczy iskra, by już nikt nikogo nie słuchał. Może to było zbędne, projekt kol. „Ryni” wydaje się ciekawszy i pożyteczniejszy. Udziela się nam zapał do eksperymentowania.
Podobnie jest, gdy spojrzymy na imponujące stosy patyków kol. „DzonyZerg”.

1 godzinę temu, Hermogenes napisał:

Społeczeństwami powinny rządzić prawa zwyczajowe...

Nie sądzisz, że sprawdzało się to w czasach, gdy nie opuszczało się miejsca zamieszkania - wioski, miasteczka?
Dopóki oddalisz się od chałupy na taką odległość, że widzisz jej komin?
Może podasz przykład „prawa zwyczajowego”, które sprawdziłoby się dzisiaj. Łatwiej będzie ocenić to.
Znów trochę odkryjesz swoich poglądów, ale już taka wada/zaleta portali społecznościowych.
W międzyczasie dodałeś filmik. Czy obraz ten nie potwierdza, że oczekujesz od innych zbyt wiele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie dodałeś filmik. Czy obraz ten nie potwierdza, że oczekujesz od innych zbyt wiele?

Wręcz przeciwnie więcej wymagam od nas, to tamto społeczeństwo jest zalewane towarem lokalnie nieznanym , nie wiedzą jak z tym postępować i takie są skutki. Przez setki lat "talerze" wyrzucali do morza takie były zwyczaje, robią to w dalszym ciągu.

Opuszczając wioskę staram się poznać prawa i zwyczaje w miejscu nowego osiedlenia i do nich się stosować.  Pozdrawiam Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na filmik można powiedzieć, że to straszne marnotrawstwo energii, skoro i tak palą te śmieci, to nie lepiej postawić elektrownie i produkować prąd, zawsze by było z tego trochę korzyści w końcu większość tych śmieci to plastik, a on w dużej cześć robiony jest z ropy, więc w sumie mają ropę za doarmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.