Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tematy Związane Z Ochroną Powietrza


Andrzej_M_

Rekomendowane odpowiedzi

Webinarium

 

Webinarium (ang. web (sieć) + seminar (seminarium)) – rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe i marketingowe.

 

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Webinarium

 

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programie szkolenia, na który chciałbym zaprosić wszystkich użytkowników tego forum, jest przewidziana godzina na konsultacje i dyskusje  związane z problemem niskiej emisji.

 

Wszystkich zainteresowanym tym tematem zapraszam, by wstępnie zapoznali się z dokumentem "Analiza możliwości ograniczania niskiej emisji ze

szczególnym uwzględnieniem sektora bytowokomunalnego".
Dokument pochodzi z roku 2011 i  został zredagowany, pod kierunkiem Thomasa Schönfeldera.
 
 
 
cdn.
Jutro  zapodam szczegółowy program szkolenia dla mieszkańców domów jednorodzinnych "Niska emisja - określenie problemu", wraz z sposobem i warunkami zalogowania się na to bezpłatne szkolenie. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki wstęp.

 

 

Stop-smog

 

Każdy chce oddychać świeżym powietrzem, każdy z nas wie, że nie ma na świecie nic cenniejszego niż zdrowie.

Pamiętaj stan Twojego zdrowia i środowiska leży w Twoich rękach. Nie bądź obojętny!

 

Weź udział w bezpłatnych webinariach, na których dowiesz się co oznacza niska emisja i jakie niesie ze sobą skutki.

 

Kampania "Zanim udusi nas SMOG" jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjno-informacyjnym, zorganizowanym przez Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa w Częstochowie, a dofinansowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Naszą misją jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie ograniczenia niskiej emisji oraz edukacja proekologiczna na temat możliwości zastosowania rozwiązań przyjaznych dla środowiska i zdrowia człowieka. ,,,,

 

 

 

Program szkolenia dla mieszkańców - cykl 1, blok 1

"Niska emisja - określenie problemu"

 


 

 

 

Webinarium rozpocznie się poniedziałek 29 sierpnia 2016 r., godz. 19:00

 

By uczestniczyć w tym ciekawym przedsięwzięciu, należy wpierw się zarejestrować. Po udanej rejestracji otrzymamy bezpłatny bilet elektroniczny, upoważniający do wzięcia udziału w tymże szkoleniu.

Od dzisiaj na każdej stronie platformy internetowej Stop - Smog  "wyskakuje okno", które przekieruje zainteresowane osoby na stronę z rejestracją.

 


 

 

ps.

Na koniec dodam tylko, że nie mam nic wspólnego z tą bardzo ciekawą inicjatywą pracowników naukowych Politechniki Częstochowskiej.

Po prostu, w ramach moich możliwości będę się starał promować ich przedsięwzięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo już widziałem takich sabatów. Grupka mędrców nawija swoim hermetycznym językiem do publiki złożonej z zielonych aktywistów i urzędników, gdzie wszyscy doskonale temat znają, ale przyszli robić tłum, dla odhaczenia sobie delegacji albo na darmowe jedzenie.

 

Gadania jakie to złe są niskie emisje i smogi mamy pod dostatkiem. Odłogiem leży natomiast temat: jak skutecznie ograniczać niskie emisje i smogi mając w kieszeni – jak połowa Polaków – do 2400zł netto/m-c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze webimarium zakończone.

 

Wykład teoretyczno - poznawczy na temat  "Niska emisja - określenie problemu" poprowadził  pan dr hab. inż. Robert Kucęba z Politechniki Częstochowskiej.

Odnotowano 121 słuchaczy.

 

Materiały i prezentacje z tego szkolenia, niebawem ukażą się na stronach platformy http://stop-smog.edu.pl/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowny Panie @Andrzeju_M, czy zgodzi się Pan ze mną, że nasi naukowcy w artykule http://biznes.onet.pl/wiadomosci/energetyka/ubostwo-energetyczne-w-polsce/fjegmf stawiają bezbłędną diagonzę, która wyjaśnia nam jak to z naszą ekologią jest. Niestety przy tej okazji dają świadectwo, że " król jest nagi",.... Propozycja pożyczkowego programu, to leczenie biegunki syropem wyksztuśnym!!!! Zalecanie ubogiemu zapożyczenia się jest początkiem ekonomicznej eutanazji. Przenoszenie na instytucje i społeczeństwo kolejnych kosztów i podatków również jest chore. Ocieplanie budynków, najczęściej starych -zabytkowych blokuje konserwator zabytków. Prawo budowlane multiplikuje "trudności" każdej formalnie prowadzonej renowacji lokalu mieszkalnego. Jeśli myśli się o ociepleniu, to owczym pędem wszyscy myślą tylko o elewacji,... Jeśli myśli się o unowocześnianiu techniki ogrzewania, to tylko poprzez drogie technologie. To jest "ucieczka do przodu", której nie trzeba napędzać na sympozjach, ponieważ nowe budynki buduje się w nowej technologii i budują bogaci inwestorzy. Topografia i statystyka biedy mówią nam o powszechności problemu. Wszędzie widzę ubóstwo, nie tylko energetyczne (ekonomiczne) ale przed wszystkim ubóstwo strategiczne. Strategią ekologów powinna być "wędka" a nie "kawior" dla każdego,... Swoją drogą spodziewam się, że telewizyjne remonty odbywają się "na dziko", bez dokumentacji, i bez podatku od wzbogacenia się. Nie żebym się ich domagał, ale znajdzie się sprawiedliwy osioł i nie będzie "teleranka" dla ubogich,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Informuję, że dziś o godzinie 18:00 i 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "STOP SMOG" na temat "Metod ograniczania niskiej emisji".

 

Można zarejestrować się na szkolenie tutaj: https://stopsmog.clickmeeting.com

 

 

PLAN SZKOLENIA
1. Wymiana mało efektywnego kotła węglowego na wysokowydajny kocioł węglowy (retortowy)
  • początkowy nakład inwestycyjny,
  • stopa zwrotu,
  • korzyści z wymiany.
2. Wymiana mało efektywnego kotła węglowego na wysokowydajny kocioł węglowy (retortowy) wraz z montażem kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej
  • początkowy nakład inwestycyjny,
  • stopa zwrotu,
  • korzyści z wymiany.
3. Montaż kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej wyłącznie w instalacjach opalanych paliwem stałym
  • początkowy nakład inwestycyjny,
  • stopa zwrotu,
  • korzyści z wymiany.
4. Wymiana kotła węglowego na kocioł gazowy
  • początkowy nakład inwestycyjny,
  • stopa zwrotu,
  • korzyści z wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

,... jak tu nie lubić Niemca? Proszę zainteresowanych o sprawdzenie hasła : AEREO-TERM . Można? MOZNA !!! W 2016 roku w Wilkiej Brytanii uzyskali certyfikaty i dyplomy. Ale żeby nie było tylko słodko, od kilku lat niemieccy dziennikarze śledczy: Winter i Könnes ścigają producentów styropianu i zarzucają temu "styropianu" nieekologiczność oraz nierentowność ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... wynalazłem to najpierw na GOOGL. de a potem na allegro. Szpachla z Niemiec nr oferty 6764145680 w linku poniżej, a jest jeszcze żel w natrysku z Holandii (ze Szczecina)

http://allegro.pl/offerDescription/6764145680/original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne. Nie mogłem trafić, bo z rozpędu napisałeś AEREO zamiast AERO....

 

To cytat z instrukcji:

"izolując zimną ścianę zewnętrzną wskazane jest zrobić odpowiednie „zakładki” na sąsiednich ścianach, suficie i, jeśli jest to możliwe, na podłodze. Dzięki temu narożniki ścian, które stanowią zawsze słabe termicznie miejsce, zostaną dobrze zaizolowane."

 

Niby dlaczego narożniki ścian stanowią zawsze słabe termicznie miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Niby dlaczego narożniki ścian stanowią zawsze słabe termicznie miejsca? ,,,,

 

To dlatego, że zewnętrza część takiego narożnika ( w szczególności ściany zewnętrznej ), ma sporo większą powierzchnię od powierzchni wewnętrznej narożnika.

Typowy przykład radiatora.

 

Do tego dochodzi zjawisko sporo niższej cyrkulacji powietrza w takim narożniku ściany, nie wspominając już o narożach pomieszczenia.

 

 

ps.

Preparat ma bardzo ciekawe właściwości i na pewno znajdzie (znajduje) zastosowanie w specyficznych warunkach.

Pragnę tylko zaznaczyć, że aktualna cena aplikacji tego preparatu na 1 m2 podłoża, jest równoważna 1 m2 styropianu o grubości ponad 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,... @Heso, przepraszam. To nie jedyna dysproporcja. Ten preparat u nas kosztuje znacząco taniej niż w Niemczech. Zastanawiam się, czy to partia przed jakimś udoskonaleniem, czy to "chłyt matekingowy". Osobiście (już o tym pisałem) użytkowałem styropian od wewnątrz. Grubość 5mm i było bez grzyba, ciepła w dotyku ściana, pokój narożny od północy zimniejszy od pozostałych, duży ,... przestał być zimniejszy od pozostałych. Gdyby nie dziury wydrapywane przez dzieci, to po kilkunastu latach bym go nie usuwal. W starym budownictwie, stare tynki, i położyć dokładnie warstwę 1mm tej szpachli będzie trudno ale chyba lepiej to niż 15 cm styropianu. Co należy w tej sytuacji dać na elewację? Cienkie płyty z gazobetonu ze szczeliną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie będę się wysilał na jakieś wygibasy ale moim zdaniem jeśli ocieplać od wewnątrz to przecież można to robić zwyczajnie nakładając tyn z perlitobetonu i nie ma opcji aby wylazł jakiś grzyb a koszt nieporównywalny a i materiał niezwykle zdrowy , warstwa 5 cm i sukces murowany zwłaszcza jak nie można dawać ocieplenia zewnętrznego np zabytki czy fasady na rynkach czy tego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat ma bardzo ciekawe właściwości i na pewno znajdzie (znajduje) zastosowanie w specyficznych warunkach.

 

 

Dziękuję koledzy za ostatnie posty w tym temacie. Właśnie mam problem z narożnikami w pomieszczeniach na piętrze.

Kilka lat wstecz, po wymianie okien drewnianych na plastiki i z rozpoczęciem sezonu grzewczego

w narożnikach pokoi wykwita sobie grzyb. Były różne środki grzybobójcze  i cuda niewidy, a niecały tydzień

jak palę i już widzę zalążki grzybka. Może to cudo pomoże, ale jeszcze sobie pogooglam w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek, ten środek nie posiada antygrzybicznych właściwości. To jest tylko obecnie prawdopodobnie najlepszy termoizolator do stosowania wewnątrz zabytkowego obiektu. Jeśli Twoja nieruchomość jest już ocieplona i masz grzyba, to potrzebna jest Ci wentylacja w plastikowych oknach. Rozszczelnianie skrzydla okiennego jest dobre latem a zimą potrzbne jest frezowanie. Jest taki serwis, który za (?) stówę od skrzydła wyfrezuje w plastikowym oknie nawiew i dopiero będzie po problemie. Ten nawiew Cie nie zrujnuje a zadba o wymianę powietrza w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,Właśnie mam problem z narożnikami w pomieszczeniach na piętrze.

 

Kilka lat wstecz, po wymianie okien drewnianych na plastiki i z rozpoczęciem sezonu grzewczego w narożnikach pokoi wykwita sobie grzyb. ,,,,

@Oldek myślę, że sam rozwikłasz  przyczyny związane z problemami w narożnikach Twoich pomieszczeń.

 

Pomieszczenie może być nieizolowane termicznie od zewnątrz jak i od wewnątrz, co najwyżej będzie nieco chłodniej lub chłodno.

Warunkiem braku zjawiska kondensacji powierzchniowej oraz międzywarstwowej wilgoci jest przede wszystkim prawidłowa i ciągła wentylacja.  Czyli sprawne i ciągłe usuwanie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. 

 

 

,,,, Może to cudo pomoże, ale jeszcze sobie pogooglam w temacie. ,,,,

Zdecydowanie taniej będzie, wówczas kiedy wyeliminujesz przyczynę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przypadkiem natrafiłem w sieci na opracowanie firmy xxx (której defacto nie lubie) jak w załaczniku.

Myślę, że lektura zaciekawi użytkowników tego formu i nie tylko...

PF-Kotly_na_drewno_2008.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Europa na zielono i niebiesko, a Polska na brązowo. 27:1.

 

http://airindex.eea.europa.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@form, proponuje spojrzeć na problem zanieczyszczenia powietrza "Oczyma sensorów" młodych i niepokornych z Krakowskiej firmy Airly https://airly.eu/pl/company/

 

Aktualna mapa z sensorami https://map.airly.eu/pl/

 

 

ps.

Ja często spoglądam na dane z sensora umieszczonego na terenie  Szkoły Podstawowej nr. 2 w Suchej Beskidzkiej przy ulicy Zasybnicka 1.

Dziś na przykład  o godzinie 19:00, przy niesprzyjających warunkach pogodowych i temperaturze zewnętrznej około +3 *C 

- poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 został przekroczony o 1376%.

- a poziom stężenia pyłów zawieszonych PM10 został przekroczony o 1094%.

 

post-1266-0-32010400-1510865881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.